Свържи се с нас

Новини

Фотоконкурс търси най-щастливите места и хора на Габрово

Published

on

Фабрика за щастие“ обявява фотоконкурс за най-щастливите места и хора на нашия град. Поканата за участие във фотоконкурса „Щастливо Габрово“ е отправена към всички любители на фотографията, които искат да разкрият в кадри щастливата страна на Габрово и габровци.

Ето какво още споделят организаторите за начинанието:

Грабнете фотоапарата и се разходете из Габрово. Открийте най-красивите и емблематични места, сгради, улици, които правят от Габрово един жив, интересен и разпознаваем град. Срещнете и се запознайте със щастливите и усмихнати хора на Габрово.

Излезте с приятели и си направете щастливо „селфи“. Срокът за участие е 15 септември, а фотографиите си може да изпращате на имейл адрес editor@gabrovodaily.info или до Facebook страниците „Габрово – живият град“ и „Габровски вести Gabrovodaily.info“. Най-добрите фотографии ще бъдат определени от читателите на двете Facebook страници, а техните автори ще бъдат поканени да участват в създаването на „най-щастливия“ видеофилм за Габрово.

Тъй като от години организаторите от Обществен комитет „Васил Левски“ – Габрово се занимават и с проблемите на градската регенерация, фотоконкурсът има и едно по-социално предизвикателство към габровци – да заснемат и онези места от града, които спешно се нуждаят от промяна, за да бъде градската среда на Габрово по-привлекателна и красива. Мотото на тази част от инициативата е „Търси се… промяна! За да бъде Габрово щастливо“.

happy-gabrovo-fotokonkurs newОрганизаторите създават и специален хаштаг #happygabrovo за социалната мрежа Facebook, с който всеки може да обозначава в статусите си публикации и фотографии по темата на проекта.

Фотоконкурсът е част от проект на Обществен комитет „Васил Левски“ – Габрово, който се реализира с финансовата подкрепа на Програма Култура, Община Габрово. Партньор на проекта е информационният сайт „Габрово Daily“.

В рамките на „Българският МанчестАРТ“ – модул „Фабрика за щастие“ ще бъде заснет „най-щастливият“ късометражен видеофилм за Габрово по модела на световния проект “We are happy from…” („Ние сме щастливите от…“), в който вече са създадени 1950 видеоклипове от над 150 страни, или общо 141 часа и 46 минути споделено щастие.

„Най-щастливият“ видеофилм за Габрово ще бъде заснет по улиците на града, на най-популярните му места и ще представи пред габровци и гостите на града един позитивен поглед към градската среда и архитектура и културното ни наследство. Целта на видеофилма е да популяризира Габрово като туристически град чрез универсалния език на музиката, танца и усмихнатите танцуващи хора. В края на проекта видеофилмът ще бъде разпространяван свободно, за да се превърне в новата позитивна видео-картичка за Габрово, която не се нуждае от превод.

Новини

Дискусия за причините и последствията от наводнението в Севлиево

Published

on

Бизнес сдружение „Севлиево 21 век“ и Ротари клуб Севлиево организират обществена дискусия за причините и последствията от наводнението в Севлиево. На 23 май т.г. град Севлиево и околността бяха засегнати от едно от най-тежките наводнения.

Бедствието взе човешка жертва, нанесе значителни материални щети на десетки домове и предприятия, стана причина за сериозни загуби за местния бизнес и остави трайни последици за жителите на града.

Водени от отговорността към местната общност и необходимостта да бъдат предприети конкретни действия за недопускане на подобни трагедии в бъдеще, фирмите и гражданите, членове на Бизнес сдружение „Севлиево 21 век“ и Ротари клуб Севлиево, инициират обществена работна среща за открит и деполитизиран разговор по темата.

Срещата ще се проведе във вторник, 9 юни, от 10.00 часа в зала „Видима“ на хотел „Севлиево Плаза“. Целта на дискусията е да бъдат обсъдени причините за бедствието: както природните фактори, така и действията на отговорните институции. И да бъдат формулирани конкретни мерки за повишаване на сигурността и защитата на населението.

Сред въпросите, които местната общественост поставя, са управлението на язовир „Александър Стамболийски“, предприетите превантивни действия при очаквани високи количества, своевременното предупреждение на населението чрез системите за ранно известяване.

Участниците в инициативата ще настояват за спешни мерки, включително възстановяване и укрепване на дигите по река Росица, почистване на речните корита, подобряване на градската канализационна инфраструктура, актуализиране и практическо отработване на плановете за реакция при бедствия, както и възобновяване на работата по стратегически инфраструктурни проекти за защита от наводнения.

Организаторите отправят покана към представители на държавните и местните институции, експертната общност, бизнеса, гражданските организации и медиите да се включат в дискусията и да съдействат за изработването на устойчиви решения в интерес на жителите на Севлиево и региона.

Зареди още

Новини

Втора поредна шампионска титла по хандбал за Механото

Published

on

Втора поредна титла на България по хандбал от Националните ученически игри спечели тимът на Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ – Габрово, този път във възрастовата група 8 – 10 клас.

Преминавайки през общински, областен и зонален етап на елиминации абсолютно безпроблемно, младите василиадиевци показаха в пълна степен силата си и на финалите.

В предварителната група бяха победени отборите на СУ „Христо Ботев“ от Кубрат и ПГДС „Цар Иван Асен“ от Хасково. В полуфиналната среща бе отнесен и тимът на СУ „Н. Вапцаров“ от Петрич, а в битката за титлата глава отново преклони тима от Кубрат.

„Това е знаков успех за нашата гимназия и трети пореден в колективен спорт. Със златни букви в аналите на училището ще останат имената на Борис Иванов, Георги Стефанов, Райан Иванов, Денислав Дянков, Ганчо Торлозов, Радослав Събев, Виктор Цвятков, Радослав Георгиев, Никола Великов и Алекси Гавраилович“, заявиха от ПТГ – Габрово.

Отборът бе воден от Александър Цвятков – капитанът на миналогодишните шампиони, който вече е шампион и като състезател, и като предводител на тима.

„Благодарим Алекс – истински Василиадиевец и човек с голямо сърце. Чест и почитания и за г-н Иван Башев – легенда в хандбала, предводител на училищния отбор и пример за достойнство, професионализъм и човешки качества, истински доайен сред педагогическия колектив на гимназията. Огромни благодарности към Милена Иванова и Христо Данаилов – основатели и треньори в ХК „Чардафон“, клубът открил, развил и създал истински бойци от тези момчета“, добавиха още от училището.

Зареди още

Крими

Баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор

Published

on

27-годишен баща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с кросов мотор. Инцидентът е станал снощи, 7 юни, около 21.00 часа в село Донино.

По информация на полицията мотоциклетът SWM RS 125R, с който двамата пострадали, бил без поставена регистрационна табела.

Двамата били транспортирани в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“-Габрово, където били установени охлузвания, за щастие – без опасност за живота.

Водачът отказал проверка за употреба на наркотични вещества. Пробата му за алкохол била отрицателна. Пътнотранспортното произшествие е обслужено по административен ред.

Бързо производство пък е започнато срещу, 35-годишен неправоспособен водач, бягал от полицията.

В петък, 5 юни, около 09.30 часа, в района между селата Райновци и Смиловци полицейски служители подали светлинен и звуков сигнал, както и сигнал със стоп-палка за спиране на лек автомобил „Сеат Алтеа“, управляван от неправоспособния водач.

Мъжът не изпълнил полицейските разпорежданията и продължил движението си, увеличавайки скоростта. Впоследствие спрял автомобила на черен път, изоставил го и напуснал мястото. Въпреки опитът му органите на реда стигнали до него.

По случая е образувано бързо производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица