Икономика
Стартира кампания ”Годишна отчетност – 2011”

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
За четвърта година Националният статистически институт осигурява възможност на бизнеса да представи годишните си отчети за дейността по електронен път. През 2011 година от тази възможност се възползваха почти 85% от фирмите.
Основните предимства на електронния начин на отчитане са:
Ползите са много – намаляване на натоварването и на бизнеса, и на администрацията, използване на съвременните технологии, по-надеждна и навременна информация, необходима на цялото общество.
Информационна система „Бизнес статистика” беше активирана в 00.00 часа на 1 януари 2012 година и ще бъде достъпна за въвеждане на данни до 24.00 часа на 31 март за нефинансовите предприятия, съставящи баланс, а за едноличните търговци – до 30 април 2012 година.
И през 2012 година фирмите ще имат възможност да подават Годишен отчет за дейността (ГОД) заедно с годишните декларации за облагане с подоходен данък за 2011 г. чрез съвместния проект на Националния статистически институт и Националната агенция по приходите за Единна входна точка за представяне на Годишните отчети за дейността на фирмите. Те ще могат да избират на кое от двете места и как да подадат годишните отчети за дейността си. Възможностите са две – по електронен път в НСИ или на хартиен носител в офисите на НАП.
Сигурността на Информационна система „Бизнес статистика” се гарантира посредством криптиран канал при въвеждане на данните, а идентичността на сървъра се удостоверява чрез цифров сертификат.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Икономика
Представиха възможностите за подпомагане за ВЕИ в предприятия и домакинства


Областният управител на Габрово Кристина Сидорова и Камара на строителите ОП-Габрово организираха среща с експерти от Министерството на иновациите и растежа за предстоящите схеми за подпомагане на предприятията и на домакинствата в областта на енергията от възобновяеми източници.

„Една от мисиите на областния управител е да съдейства за добрия диалог и координация между бизнеса и държавата. Благодаря на Министерството на иновациите и растежа,че откликнаха на поканата ни и за доброто сътрудничество. Оставаме отворени за организирането и провеждането подобни разяснителни срещи за програми и проекти в бъдещето“, каза Кристина Сидорова.

По време на срещата бяха представени две процедури- „Изграждане на нови ВЕИ за собствено потребление в комбинация с локални съоръжения за съхранение на енергия в предприятията” и „Подкрепа за енергия от възобновяеми източници за домакинствата”.
Акцент бе поставен върху първата, която се явява една от малкото процедури, по която фирмите от Сектор Строителство са допустими и като бенефициенти, и като изпълнители.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Икономика
„Интер Пауър“ изгражда, оборудва и поддържа фотоволтаични паркове и централи

„Интер Пауър“ ООД проектира, изгражда, оборудва и поддържа фотоволтаични паркове и електроцентрали за бита и бизнеса. Габровската компания дава гаранция на производителността и монтажа до 25 години.
Съдейства при узаконяване и кандидатстване по европейски програми, идеен проект и изчисления за възвращаемост на инвестицията. Осигурява инсталация и настройка от сертифицирани специалисти, с квалификация за монтаж на фотоволтаични електроцентрали.
„Интер Пауър“ ООД, в партньорството с водещата компания V-TAC, вече предлага на своите клиенти цялостно портфолио от решения и елементи за изграждане, инсталиране и поддръжка на фотоволтаични паркове и централи.
Гамата включва фотоволтаични комплекти, соларни панели, соларни инвертори, решения за съхранение на енергия и аксесоари, като всички те са разработени, за да отговорят на уникалните нужди на клиентите.
Възползвайте се от количества на склад с експресна доставка в цяла България, както и от корпоративни отстъпки за дистрибутори и клиенти на едро.
За контакти, телефон: +359893556772 или на адрес в Габрово, ул.“Орловска“ 51 (срещу сградата на ОДМВР – Габрово) или направете своето запитване на: https://www.inter-power.shop/zapitvane.
Икономика
Да „прецакаш“ брокера?

Измина една динамична година, изпратихме я с благодарност, много доволни клиенти и партньори. В тази връзка искам на кратко да ви запозная с моите разсъждения:
Покупко-продажбата на имот е действие на една синхронизирана система от продавач, купувач, брокер, общински служби, институции, доставчици на услуги, адвокати и нотариус. Система, в която ние, брокерите /агенциите за недвижими имоти/ заемаме важно място. Професионалният брокер оправдава доверието на клиента. Всеки се обръща към АГЕНЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ с искане да му се реши проблема по най-добрия начин. И така ръка за ръка, ние всички останали от работещата системата на ПАЗАРА ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ година след година решаваме казуси: продаваме; купуваме; отдаваме под наем имотите – на вас, нашите клиенти! Наблюденията са, че сделките стават все по- сложни и изискващи ПРОФЕСИОНАЛНИ умения. Опитът, който имат брокерите в АГЕНЦИЯ ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ е незаменим!
Четейки всичко това съм сигурна как вече има някой несъгласен! Ще кажете: „Наемам си един адвокат и си решавам проблема…“!?! Не знам защо има една погрешна нагласа…Да, една сделка няма как да се случи без компетентен юрист /те също са част от веригата/, но за да има сделка, да стигнем до тяхната компетенция, някой трябва да събере страните, да договори условията.
Често пъти както се казва в една българска поговорка „Евтин на брашното, скъп на триците“, за да се икономисат таксите на АГЕНЦИЯТА ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ , която обикновено е 3% се опитват сами да продават или купуват. Появиха се Фейсбук групи, страници, сайтове за имоти – „без посредник“. Та там четем и гледаме коментари на любители! Кой каквото чул, разбрал, видял, „ проучил“ си определя цена на имота и си я търси и си вярва, защото един приятел е продал за толкова, а друг си е купил за толкова, а моят имот е много по-хубав! Съответно коментари: „Това цена за целият блок ли е”?
Та така, това са несериозни занимания със сериозни дела! Няма лошо, сигурно има и добри сделки / без КОМИСИОННА/, но колко ли има и загубили много повече от икономисаните 3% ?
Във времето напред ще се опитам без да злепоставям хора да ви разкажа за сделки с „ПРЕЦАКАНИ“ клиенти, а изводите ще оставя на вас! Такова нещо има ли? – „ И вълкът сит, и агнето цяло“ – В рамките на годишната ни кампания „ ПОКУПКА или НАЕМ“ ще ви запознаваме с особеностите на ГАБРОВСКИЯ ПАЗАР ЗА НЕДВИЖИМИ ИМОТИ. Ще се опитаме да ви бъдем полезни как най-добре да инвестирате парите и времето си! . . .
Таня Дикова
Гарант Недвижими имоти
-
Кримипреди 6 дни
Задържаха под стража габровеца, откраднал 10 000 лв от дома на баба
-
Новинипреди 6 дни
Започва фаза на елиминации в турнира по минифутбол на Габрово
-
Кримипреди 6 дни
Млад водач блъсна пиян велосипедист на кръстовище в Габрово
-
Кримипреди 6 дни
Откриха близо 4 грама пико в дома на 21-годишен младеж от Габрово
-
Новинипреди 6 дни
Инициативата на „Майчина грижа“ за „Мобилен доктор“ продължава
-
Кримипреди 5 дни
Хванаха петима дрогирани водачи в региона само през миналата седмица
-
Новинипреди 5 дни
Трявна е финалист в конкурс за „Най-активна българска Община“
-
Новинипреди 6 дни
Дни на бесарбските българи организират в Габрово