Новини
Предсрочни избори през май вещаят политолози
Станишев си е закрепил властта до следващите избори, смята Андрей Райчев

© Copyright 2012 — Gabrovo News. All Rights Reserved
“Вероятността за предсрочни избори нараства. Плюс това, президентът след 20 дни ще се казва Плевнелиев и Борисов няма да е застрашен, ако направи такива избори”, коментира пред bTV социологът Андрей Райчев.
Според него е подходящо през май месец 2012 г. да има предсрочни избори. По-луксозна ситуация за управление от гледна точка на мнозинства, няма да се получи”, смята Райчев. “Ако направим реформа в БДЖ, означава да съкратим хора, ако направим реформа в болниците, значи да закрием болници. Нашето производство не стига, производителността на труда не стига, за да покрие социалните ни разходи”, категоричен е Райчев и според него това е големият проблем.
За предсрочни избори се изказа и политологът Огнян Минчев. Според него, не е необходимо да има кой знае какви катаклизми, за да бъдат предизвикани предсрочни избори. “Ще бъде трудно за ГЕРБ да спечели едни избори, ако те бъдат проведени в късната пролет на 2013 г. В България нещата не вървят добре от икономическа гледна точка. Самата динамика на политическия процес предполага подобна стъпка на предсрочни избори. Има поредица от добре обосновани предпоставки за това да бъдат предизвикани избори тази година”, смята Минчев.
Директорът на Института за регионални и международни изследвания Минчев подчерта, че трябва да се работи върху определени сектори в образованието и определени сектори в социалната сфера, за да се задържат младите хора тук в България.
Източването на държавата става през бюджетни излишъци, а не чрез бюджетни дефицити, смята Минчев. Трябва да има приоритети, може да има безопасни лимити на бюджетни дефицити – 3%, но публичните политики трябва да има, подчерта той.
За Първанов политологът каза, че партията на напускащия поста държавен глава ще бъде от типа на отечествено-фронтовски патриотарски съюз. Станишев може и да не съумее да модернизира БСП, смята Минчев. Според Райчев обаче Станишев си е закрепил властта в БСП до следващите избори.
АргументиБГ
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 5 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 6 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 6 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 4 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 4 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 4 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 9 часаНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица







