Свържи се с нас

Новини

Общинският съвет в Дряново с последно заседание за годината

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Общинският съвет в Дряново ще проведе днес последното се редовно заседание за календарната 2011 година. Сесията ще се състои в Ритуалната зала на Община Дряново от 16.30 часа. В дневния ред са включени общо 24 точки, като местните парламентаристи ще гласуват промяна в Наредбата за определянето и администрирането на местни такси и цени на услуги на територията на Община Дряново.

На заседанието ще бъде определено и основаното месечно възнаграждение на кмета на Дряново – д-р Иван Илиев Николов, считано от 8 ноември 2011г., както и одобряването на разходите му за командировки.

В дневния ред на дряновските общински съветници са включени още определяне на представител на Община Дряново в Сдружението на възрожденските градове в България, приемане на промила за облагане с такса „Битови отпадъци” през 2012г. и освобождаването от таксата за услугата „сметосъбиране и сметосъбиране” през 2012г.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Закопчаха крадеца, тероризирал кв. Русевци и района

Published

on

След проведени оперативно-издирвателни мероприятия служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ и колегите им от габровската полиция задържаха 26-годишен мъж, многократно осъждан, извършил множество кражби в кв.“Русевци“ през месец май тази година. Новината съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В хода на работата било установено, че в периода 22-23 май е демонтирал прозорец на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Охрид“, откъдето е отнел сумата от 3 000 лв. На 27 срещу 28 май проникнал в гараж, намиращ се на ул.“Дрен“, и от лек автомобил е извършил кражба на 150 лв и ръчно изработен нож.

Мъжът влязъл през незаключена врата в къщата и отнел от коридора портмоне с 23 лв. На 31 май, малко след 04.00 часа, чрез счупване на стъкло на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Боженци“, проникнал в колата и извършил кражба на сумата от 100 лв.

Работата по установяване и документиране на престъпната дейност на лицето продължава под надзора на прокуратурата, а задържаният е привлечен в качеството на обвиняем.

Зареди още

Новини

Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри

Published

on

Отборът на Регионалния съвет на КНСБ-Габрово по тенис на маса – жени спечели трето място на Двадесет и първия работнически спортен фестивал с международно участие, който се проведе от 11 до 15 юни в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” край Варна.

Снежана Гатева и Евгения Енева станаха трети в класирането и грабнаха купата и бронза след тенисистките от РК „Спорт и здраве” – Кърджали и АЕЦ „Козлодуй”, които се наредиха на първите две призови места.

Снежана Гатева от отбора на Регионалния съвет на КНСБ- Габрово спечели и третото място по тенис на маса жени – индивидуално. Габровската синдикална структура бе представена от четирима участника в два отбора – тенис на маса – жени и дартс – мъже. Водач на отборите и тази година беше Николай Найденов.

Международният работническия спортен фестивал по традиция се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, съвместно с Конфедерация на независимите синдикати в България и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Тази година спортното събитие събра над 1 000 участника от 5 държави: България, Мексико, Румъния, Република Молдова и Израел. Те се състезаваха в 14 вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, боулинг, баскетбол (стрийтбол), плуване, тенис, плажен тенис, тенис на маса, шахмат, дартс, петанк, спортна табла, теглене на въже и щафета „Бързи заедно“.

Зареди още

Новини

Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово

Published

on

Държавният глава Румен Радев приветства ученици от Габрово, които са създали изложбата „Не пренасяйте войната от вашите умове в нашите сърца“.

Експозицията ще бъде представена в сградата на президентската институция тази седмица.

Платната са дело на деца от Клуб по изобразително изкуство „Колорит“ към Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово.

Президентът поздрави учениците и техните преподаватели за идеята на експозицията и за посланията, които, за съжаление, са особено актуални днес.

Румен Радев заяви, че е важно конфликтите да се предотвратяват със средствата на активната дипломация, а решаването на всички предизвикателства да се основава на диалога.

Според държавния глава е много важно да се чуе гледната точка на младите хора. Президентът приветства учениците за изразената чрез платната им гражданска позиция.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица