Новини
Седем починали за ден, 111 положителни за коронавирус
Седем човека са починали, а 111 са новите потвърдени с КОВИД – 19 за последното денонощие (18 ноември) на територията на област Габрово, информираха днес от Регионалната здравна инспекция.
И седемте, загубили битката за живота си с вируса, са мъже. Петима от община Габрово, на 66, 71, 72, 74 и 83 години, и двама от Трявна и Севлиево, съответно на 62 и 69 години.
През последните 24 часа в четирите общини от област Габрово най-много заразени с КОВИД – 19 има в Габрово, общо 62 случая. Тридесет и три са положителните проби в Севлиево, десет в Трявна и шест в Дряново.
От потвърдените 111 случаи в областта, 13 човека са хоспитализирани с вирусна пневмония, 89 души са с грипоподобни симптоми и провеждат домашно лечение, а девет лица към момента са без симптоми на заболяването.
Новорегистрираните случаи са епидемиологично проучени. Изготвени са и връчени предписания на контактните лица на заболелите за задължителна 10-дневна домашна изолация.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 6 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 7 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 7 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 7 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 5 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 5 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 5 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 18 часаИнцидент във военния завод край Трявна







