Свържи се с нас

Новини

Удостоиха журналиста Николай Колев с „Почетен гражданин на Дряново“

Published

on

Журналистът и телевизионен водещ Николай Колев бе удостоен със званието „Почетен гражданин на Дряново“. Това се случи по време на вчерашната редовна сесия на Общински съвет – Дряново.

Почетното гражданство за Николай Колев беше прието с 10 гласа „За“ и 3 – „Въздържал се“. Групата на общинските съветници от ГЕРБ се въздържа при гласуването, като мотивите за това решение изложи председателят на партията Преслава Демирева.

Кметът на община Дряново Трифон Панчев, освен писменото становище за подкрепа на Общинска администрация по предложението за почетното гражданство на Николай Колев, заяви, че известният телевизионер и водещ заслужава този почетен знак. Кметът призова при гласуването да не се намесват политическите пристрастия, а да се мисли за престижа на общината.

Д-р Константин Йорданов запозна всички присъстващи в залата с текста на предложението за почетното гражданство, което той и общинският съветник Галин Герганов са внесли в Общинският съвет. Изказване по предложението направи и самият Галин Герганов.

*Снимка: Румяна Станчева.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица