Новини
Бойко Борисов пристигна в габровската текстилна фирма (видео)
Министър – председателят на Република България Бойко Борисов пристигна днес, 12 март, в часовете около обяд в габровската текстилна фирма, успешно преминала изпитанията на плата, от който трябва да бъдат произведени защитните облекла за медицинския персонал в страната против коронавируса.

Премиерът се среща с управителя на фирмата Георги Бижев, който го запозна с целия процес на производство. Заедно с Бойко Борисов в Габрово бяха вицепремиерът Томислав Дончев, министърът на здравеопазването Кирил Ананиев, ръководителят на Националния кризисен щаб за борба с коронавируса Проф. Венцислав Мутафчийски.

Министър – председателят посети шоурума на фирмата и производствените помещения на предприятието.
„Само в рамките на 3 дни имаме произведен 40 000 метра плат. Други фирми започват да шият по 2000 облекла дневно. В момента кроят. Голяма част от тази плат ще отиде и при тях, включително и към военното интендантство, така че да го разпределим на три места. Тук също шият, така че максимално бързо да отговорим на нуждите на нашите доктори, сестри, санитари, шофьори, социални работници и др.“, заяви Бойко Борисов.

Той благодари на Георги Бижев за това, че е спрял другите си договори и е извършил бърза реорганизация на производство. Борисов сподели, че готовността на държавата за справяне със ситуацията ще бъде дългосрочна.
„Полагаме ежедневно усилия. Нека да произведем повече, дори да имаме резерв и работят всички мощности“, добави още премиерът.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Крими
Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.
Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.
След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.
Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

-
Кримипреди 11 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 6 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 6 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 6 дниМестните бизнеси губят клиенти, заради липса на маркетинг стратегия
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Новинипреди 3 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба





