

Новини
Тревненци участваха в състезание по уличен фитнес в Ивайловград

снимка: Община Трявна
Тревненски младежи, от клуба по уличен фитнес в града, участваха в състезание „Ивайловград Street fitness”.
В надпреварата, провела се в едноименния град в събота, участие взеха състезатели от Трявна, Раднево, Стара Загора, Чепеларе, Хасково, Любимец, Русе, Ивайловград.
„Ивайловград Street Fitness” e състезание организирано от Община Ивайловград, по инициатива на запалените стрийт фитнес спортисти Манол Манолов, Христо Иванов и Ивайло Караколев, които преди няколко месеца дадоха идеята за изграждане на стрийт фитнес съоръжението в техния град.
Община Трявна бе представена от Анатоли Илиев, Мартин Стойнов и Биляна Колева.
В групата на 15-17-годишните представителят на Трявна Мартин Стойнов взе среброто.
В атрактивно съревнование с базови упражнения в края на състезанието грамота получи и единствената дама, която мери сили наред с момчетата – тревненката Биляна Колева.
Кметът на Славейковия град инж. Драгомир Николов се срещна с участниците, като им пожела още много успехи и призови класирания в следващи състезания. Той увери участниците, че могат да разчитат на неговата подкрепа и подкрепата на Общината в тяхната бъдеща състезателна дейност, съобщават от местната общинска администрация.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Спипаха трима без шофьорски книжки и един дрогиран през миналата седмица


В периода от 23 до 29 януари на територията, обслужвана от Областната дирекция на МВР – Габрово, се проведе специализирана полицейска операция, имаща за цел повишаване безопасността на движението по пътищата.
През отчетния период е бил установен един водач, шофирал след употреба на алкохол и един след употребата на наркотици. Установените неправоспособни водачи са трима. Девет от всички проверени са били санкционирани за неправилно изпреварване, а 1 за отнето предимство на пешеходец.
В хода на акцията са били извършени проверки на общо 1 472 превозни средства и 1 835 лица. Съставени са били 58 акта и наложени 330 глоби по фиш.
За същия период, от 23 до 29 януари, но на територията, обслужвана от севлиевската полиция, е била проведена специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата и разпространението на наркотични вещества.
Извършени са били проверки на 349 автомобила и 449 лица. Задържани са били две лица като срещу тях са образувани досъдебни производства.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Благотворителен концерт в подкрепа на Гери

Четвърто издание на Благотворителния концерт „Ангелски сърца“ ще се проведе на 10 февруари, чиято кауза е подкрепа на Гергана в битката ѝ с рак на костта.
Благотворителната инициатива се организира от Младежки център – Габрово. Концертът ще се състои в зала „Възраждане“ от 18.30 часа.
Билетите са на стойност от 5 лева и ще бъдат пуснати в продажба на касата на залата, в деня на събитието, в часовете от 15.00 – 18.00 часа.
Благотворителният концерт „Ангелски сърца“ трябваше да се проведе на 27 януари, но поради обявената грипна епидемия и издадената заповед от РЗИ Габрово за преустановяване на учебния процес и масови дейности, включващи присъствието на ученици, бе отложен за 10 февруари.
Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Симона Петкова смени отбора в Швейцария


Габровската футболна звезда Симона Петкова смени отбора в Швейцария, съобщи електронното спортно издание sport-gabrovo.com.
Футболистка №1 на България за 2021 година подписа договор за година и половина със състава на „Аарау“. Тимът от едноименния град се състезава Супер лигата и преди старта на втория полусезон заема осмата позиция в подреждането.
Това ще бъде третия тим от страната на шоколадите, банките и часовниците, за който Симона Петкова ще играе. Тя вече носила екипите на „Лугано“ и „Йънг Бойс“.
Цялата статия можете да прочетете оттук.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
-
Кримипреди 6 дни
Мащабна полицейска акция срещу престъпността в Габровско
-
Новинипреди 7 дни
Трявна е финалист в конкурс за „Най-активна българска Община“
-
Културапреди 7 дни
Стартираха номинациите за „Събитие на годината в областта на културата“
-
Любопитнопреди 6 дни
Обявиха победителите в ученическия конкурс „ЗАвръщането“
-
Икономикапреди 4 дни
Представиха възможностите за подпомагане за ВЕИ в предприятия и домакинства
-
Културапреди 7 дни
„Театър под върбите на село“
-
Икономикапреди 7 дни
Регионален бизнес форум в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
„Интер Пауър“ изгражда, оборудва и поддържа фотоволтаични паркове и централи