Крими
Андрей Райчев: Идва правителство с малко и за малко
„Нацията няма идея какво да прави, опозицията се опитва да „напипа“ непартийната формула на управление“, смята социологът.
“Иде правителство с малко и за малко”, прогнозира в петък за вестник “Стандарт” социологът Андрей Райчев, цитиран от Аргументи БГ.
“След референдума за нова АЕЦ имаме нова политическа ситуация, но нямаме развръзка в душата на българите. Нямаме решение как да живеем, няма спасителна идея. Хората не толкова искат Станишев или Борисов, а се чудят какво да правят. Нацията няма идея. По тази причина и двете потенциално взимащи властта партии (ГЕРБ и БСП) могат да я вземат с малко и за малко, което е крайно нестабилна формула на властта”, допълва социологъг.
По тази причина опозиционните партии обсъждат властта именно като непартийна власт. Местан говори за “правителство на приоритетите”, а Станишев – за “правителство на националната отговорност”. Тоест и двамата се мъчат да напипат непартийна формула за управление – не коалиционна, а някаква друга. Процесът е незрял, защото те самите още не знаят резултатите от изборите “, смята Райчев.
“Бойко Борисов пък продължава да седи в плен на дълбоко погрешната идея да управлява с малки сателити. Той иска да повтори ситуацията от 2009 г., само че съзнателно, докато първия път стана случайно. Премиерът тогава не знаеше, че ще развали РЗС и “Атака” и ще вземе депутати от тях. Сега тръгва към абсолютно същото решение и си отглежда маляци. Какво ще ги прави тези малки сателити? Това няма да е истинска власт, тъй като няма да е получена от народната душа”, казва още той.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Културапреди 7 дни
Излезе най-новото издание на Исторически музей – Дряново
-
Културапреди 4 дни
Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие
-
Новинипреди 6 дни
Габрово събира експерти на дискусия за боровата процесионка
-
Кримипреди 6 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи
-
Новинипреди 5 дни
Монтираха два от пилоните с осветление на стадион „Христо Ботев“ (Видео)
-
Културапреди 5 дни
Предстои Десетото издание на Международния фестивал „Solo Act“
-
Новинипреди 4 дни
Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево
-
Културапреди 6 дни
Над 10 000 души посетиха Етъра за Международния панаир