

Крими
Габровец остана без книжка на бул.“Априлов“ след напиване
Полицията в Габрово залови 54-годишен местен жител, засечен в нетрезво състояние зад волана. Пияният водач бил спипан в четвъртък, 26 май, около 22.45 часа, на бул.“Априлов“.
Тогава екип на полицията патрулиращ в района забелязал и незабавно спрял за проверка криволичещо по пътното платно “Мицубиши Спейс“, управлявано от 54-годишния местен жител.
От водача се носел силен мирис на алкохол, което наложило неговото незабавно тестване за употреба. След като надул дрегера, техническото средство отчело 1.53 промила в количеството издишан въздух.
По случая е образувано бързо производство.
Шофьорската книжка бе отнета и на 44-годишен мъж от севлиевското село Душево, спипан напушен с марихуана зад волана.
Дрогираният мъж бил хванат около 12.00 часа, на ул.“Гочо Москов“ зад волана на „Фиат Идеа“.
Мъжът е отказал кръвна проба. По случая е образувано бързо производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея


21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.
Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.
Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.
63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.
Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица


Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.
Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“


Полицията в Габрово задържа 48-годишен местен жител, извършвал незаконен улов на риба от водите на язовир „Христо Смирненски“. Арестът му бил извършен вчера, 9 юни, рано сутринта.
Около 06.00 часа, между селата Стомонеци и Зелено дърво служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, съвместно със служители от ИАРА – Велико Търново, спрели за проверка автомобил с бургаска регистрация, управляван от 48-годишния мъж.
В товарния отсек на автомобила била намерени надуваема лодка, хрилни мрежи и три чувала с риба, около 60 кг, от вида: сом, каракуда и шаран, уловена от язовир „Христо Смирненски“. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 238 ал.2 от Наказателния кодекс.

-
Новинипреди 6 дни
Архивът отличи своите „Читател“, „Дарител“ и „Приятел“
-
Културапреди 7 дни
Изложба „Живопис на Константин Марков“ – носител на наградата на град Дряново
-
Новинипреди 6 дни
Габровски студенти посетиха Техническия университет в Рига
-
Кримипреди 6 дни
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“
-
Културапреди 5 дни
„Алея на книгата“ идва в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
Изкуственият интелект в производството
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово дава глас на бъдещето: Устойчиви градове, енергийни общности, нова визия
-
Новинипреди 5 дни
След сигнал до „Габрово Нюз“: Окосиха тревата от детска площадка на бул.“Могильов“