Свържи се с нас

Новини

„Янтра“ извоюва ценна победа над труден съперник (Видео)

Published

on

„Янтра“ постигна втората си победа за сезона. В среща от 12-я кръг на първенството във Втора професионална лига габровският тим се наложи над кандидата за елита „Септември“ (София). Двубоят, игран на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна, завърши при резултат 1:0. Попадението, което донесе трите точки на отбора, реализира Георги Недков и това беше негов първи гол в професионалния футбол.

В отсъствието на наказаните Константин Иванов и Преслав Петров старши треньорът Сашо Ангелов заложи на Мартин Ангелов и Костадин Гаджалов в центъра на защитата. На двата бека започнаха Пламен Тенев и Симеон Чатов. В халфовата линия бяха Петър Казаков, Даниел Гаджев, Тони Иванов и Ивайло Иванов, а в атака – Георги Недков и Иван Петков. Треньорът на гостите Христо Арангелов пък заложи в центъра на отбраната на габровеца Рафа Пърликов.

„Янтра“ започна активно и секунди след началото Ивайло Иванов отправи първия точен удар в мача, но право в ръцете на вратаря Иван Василев. „Септември“ отвърна с шут на Атанас Кабов покрай вратата в 8-та минута. В 22-та пред Иванов се отвори нова възможност, този път след добро центриране на Пламен Тенев, но ударът му с глава беше слаб и точно в центъра на вратата.

Габровският тим владееше повече топката, но контраатаките на гостите носеха сериозна заплаха и в 34-та минута късметът покри домакините. Кабов проби отдясно и намери Айкут Рамадан на чиста позиция в наказателното поле, но ударът на седмицата от около 10-11 метра мина над вратата на Богомил Цинцарски.

Момчетата на Сашо Ангелов действаха с много хъс и себераздаване, вложиха се максимално в единоборствата и това им донесе успех в края на първата част. В 42-та минута Иван Василев направи страхотно спасяване с една ръка след удар с глава на Мартин Ангелов. В 45-та Иван Петков изпълни бързо фаул в центъра на терена и изведе Тони Иванов зад защитата на „Септември“, крилото влезе отдясно в наказателното поле и намери непокрития Георги Недков, който засече с шпагат и реализира първия си гол при професионалистите – 1:0.

След почивката Кабов направи поредния си пробив отдясно, влезе навътре и стреля, но Цинцарски беше покрил ъгъла. В 66-та минута Ивайло Иванов пропусна златна възможност да удвои аванса на „Янтра“. Той получи топката от Тони Иванов около точката за изпълнение на дузпа, но не успя да засече добре и стреля слабо покрай вратата. В 75-та минута почти идентична възможност се отвори и пред Александър Тодоров в наказателното поле на габровския тим, но той също беше неточен и стреля над вратата.

В 82-та минута Олджай Алиев си изкара един от най-бързите червени картони в историята на българския футбол. Само 20 минути след като се появи в игра на мястото на голмайстора Георги Недков, Алиев беше пресилено изгонен от столичния рефер Георги Иванов за грубо влизане в краката на Мартин Стойчев.

С човек повече съставът на Христо Арангелов се опита да натисне и в 87-та минута беше близо до изравяването, но Цинцарски отрази майсторски изстрел от дистанция на Рамадан. В даденото от рефера 4-минутно добавено време на срещата червения картон (втори жълт) видя и Йоан Гаврилов от състава на столичани. Така и двата отбора завършиха с по 10 души на терена.

С актив от 9 точки Янтра остава на 18-та позиция в класирането, но вече е само на 3 точки от зоната над чертата. В първенството предстои пауза, а в 13-я кръг отборът ни ще гостува на „Спартак“ във Варна.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Крими

Натоварени празници за огнеборците и спасителите в региона

Published

on

Въпреки празничните дни и семейната атмосфера около Коледа, габровските пожарникари и спасители отново останаха на пост и реагираха на десетки сигнали за произшествия в периода от 23 до 29 декември 2025 г.

Само за седмица звената на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово са се отзовали на 36 сигнала, сред които пожари, паднали дървета, оказване на техническа помощ и дори пътнотранспортно произшествие.

Особено натоварен се оказа 25 декември (Коледа), когато пожарникарите реагираха на 11 различни сигнала в рамките на едно денонощие. Най-често помощта им е била търсена заради паднали дървета вследствие на силния вятър и снеговалежа в региона, които затрудниха движението по пътищата в областта.

Служителите на пожарните служби в Габрово, Дряново, Трявна и Севлиево са се включили в най-малко 10 случая на паднали дървета, които пречели на движението по пътища и улици в населените места.

Сериозен дял от сигналите заемат и пожарите в комини – общо 9 случая за седмицата. За щастие, при нито един от тях няма нанесени материални щети, но причините остават едни и същи – непочистени комини и неправилна експлоатация на отоплителни уреди.

През периода огнеборците са реагирали и на няколко пожара с материални загуби – пожар на газова бутилка на тераса в жилищна сграда в Дряново, къща и гараж в Габрово, както и на пътнотранспортно произшествие на пътя Габрово – Севлиево.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица