Свържи се с нас

Новини

Георги Табаков, ИМВ: Търсим подкрепата на всички честни хора!

Published

on

selfp

Преди дни, Районната избирателна комисия Габрово регистрира листата на коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ за участие в изборите за народни представители на 11 юли.

„С явяването си на изборите на 11 юли, нашата коалиция продължава борбата за свободна и модерна България. Режимът на Борисов и ГЕРБ си отива! С него си отива и най-срамният период в най-новата българска история – период на корупция и невиждан упадък на социалния, икономическия и духовния живот на народа ни“, каза водачът на листата Георги Табаков.

По думите му предстои трудно време, но това ще и време за разум, за градеж и за разбирателство между българите на основата на осъзнати ценности и идеали. „Ние вече си знаем урока – битката за свобода и достойнство е постоянна – тя е сега, тя е винаги. Битката ни е както срещу диктаторския режим на Бойко Борисов, така и срещу цялата мафия в държавата ни. Продължаваме още по-смели и по-решени, за да изведем България от блатото на корупционното и срамно безвремие“, подчерта Георги Табаков.

От коалиция „Изправи се! Мутри вън!“ разчитат на това, че изборите ще бъдат честни и че всеки български гражданин ще може спокойно – без натиск и заплахи – да направи своя свободен избор за това какво да бъде управлението на страната.

„Търсим подкрепата на всички честни хора. Подавайте без страх, сигнали към мен за извършвани безобразия от режима на ГЕРБ. Тези сигнали, ще бъдат внесени от нашата парламентарна група в комисията по ревизията в 46-то Народно събрание“, категоричен е Георги Табаков.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея

Published

on

21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.

Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.

63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.

Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Бившето училище „Радион Умников“ става Център за дигитални умения и иновации

Published

on

С пълно единодушие Общински съвет Габрово подкрепи създаването на Център за подкрепа за личностно развитие „Център за дигитални умения и иновации“ – Габрово в сградата на бившето училище „Радион Умников“, съобщиха от местната общинска администрация.

Тази емблематичната за Габрово сграда в централната градска част ще бъде преустроена в рамките на проект по Програма „Развитие на регионите“ 2021-2027 и отново ще има образователна функция.

Ремонтът на сградата на училището ще възстанови естетиката на градското пространство и същевременно ще отговори на местните нужди за образование и обучение, като предостави на достъпно място дейности, основани на иновации.

Предвижда се в сградата ще бъдат обособени учебни зали и лаборатории, тематични зони и пространства за провеждане на обучения и демонстрации, както и многофункционална зала за събития.

Центърът ще разполага с тематична зона „Роботика“, оборудвана с LEGO® Education (Лего за Образованието) за проектно-базирано и мотивиращо обучение на деца. За обучение на бъдещите професионалисти в областта на роботиката и автоматизацията ще има зона „Роботика“ – ресурсно обезпечена с приложения в сферата на изкуствения интелект.

Ще функционират лаборатории по „3Dкреативност и бързо прототипиране“, „Добавена и виртуална реалност“ и „Интелигентни комуникационни инфраструктури“. Преносими компютри със сензорни екрани ще позволяват различни обучения.

Сградата на бившето училище „Радион Умников“ – собственост на Община Габрово е част от Концепцията „Габрово – център на иновации, образование и предприемачество“, която предвижда строителни дейности по още два обекта – собственост на Технически университет – Габрово, припомнят още от Общината.

Зареди още

Новини

Читател на „Габрово Нюз“ сигнализира за опасни кабели

Published

on

Сигнал за опасна нередност в Габрово, получихме на редакционна ни поща от читател на „Габрово Нюз“, пожелал анонимност. Става въпрос за високоволтови кабели в района на стълбичките между улиците „Венера“ и „Петър Михов“, показали се изпод земята и застрашаващи живота и здравето на гражданите.

Сигналът до нас бе придружен от снимки и кратък коментар към тях. „Здравейте, притеснен съм от опасни високоволтови кабели, в района на стълбичките между улиците „Венера“ и „Петър Михов“. Моля за анонимност – не желая да бъда субект на засилен интерес от Енерго или Община, заради желанието си да помогна.

След обилните дъждове преди няколко седмици се вижда, че кабелите са „закопани“ на няколко сантиметра дълбочина (при изискване мисля 1 метър). Тези кабели са с много високо напрежение и захранват няколко квартала. Не ми се мисли какво би станало, ако деца решат да си играят там. Прилагам снимка на проблема и локация къде се намира“, пише в писмото до нас.

Надяваме се, че след публикацията, в кратки срокове, компетентните институции ще се самосезират и чрез действията си ще намерят бързо решение за проблема, преди някой невинен човек да пострада. Какви мерки ще бъдат предприети, предстои да разберем. Ще продължим да следим случая и да ви информираме за него. А дотогава бъдете внимателни и по възможност избягвайте близост до показалите се кабели!

Вашите новини от деня, сигнали, мнения, коментари и гледни точки можете да изпращате на редакционната ни поща: info@gabrovonews.bg, на фейсбук страницата. Ние ще ги правим публично достъпни на вниманието на широката общественост и аудитория на „Габрово Нюз“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица