Новини
Безработицата нараства

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Броят на безработните лица се увеличава с 27.4 хил., а коефициентът на безработица – с 1.2 пункта в сравнение със същото тримесечие на 2010 г. 11,2 % е безработицата през второто тримесечие на 2011 г. По официална статистика безработните лица в страната са 369.6 хил.
В сравнение с първото тримесечие на 2011 г. броят на безработните лица намалява с 25.9 хил., а коефициентът на безработица – с 0.8 пункта. Това показват данните на Националния статистически институт.
През второто тримесечие на 2011 г. 1 710.7 хил. от населението на възраст 15 – 64 навършени години са икономически неактивни (извън работната сила), а коефициентът на икономическа неактивност е 34.4%.
През второто тримесечие на 2011 г. общият брой на заетите лица на възраст 15 и повече навършени години е 2 934.0 хил., а относителният им дял от населението на същата възраст – 45.3%.
В сравнение със същия период на 2010 г. броят на заетите лица на възраст 15 и повече навършени години намалява със 138.1 хил., или с 4.5%, а относителният им дял – с 1.7 пункта.
В сравнение с първото тримесечие на тази година броят на заетите лица на възраст 15 и повече навършени години е с 43.3 хил. повече, а относителният им дял се увеличава с 0.6 пункта, гласи докладът на НСИ.
АргументиБГ
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 6 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 6 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Кримипреди 7 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Икономикапреди 3 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








