

Крими
Спипаха трима „дрифтаджии“ да беснеят в Габрово

Снимката е илюстративна.
Трима водачи, управлявали рисково и демонстративно, и създавали предпоставки за пътни инциденти са били хванати в Габрово, информират от полицията. Случката се разиграла във вторник.
Тогава около 19.30 ч., бил получен сигнал, че в района на площад Игото, ул. „Брянска“ и кръговото кръстовище, трима водачи управляват рисково и демонстративно автомобили марка „БМВ“, като създават предпоставки за пътни инциденти.
Предприети били незабавни издирвателни и заградителни действия от полицията и в района на ресторант „Балкан“, на ул. „Емануил Манолов“, нарушителите били установени и веднага спрени.
Това били 24-годишен мъж от Габрово – неправоспособен водач, осъждан за престъпление по чл. 343 Б, ал. 1 от НК, многократно санкциониран за нарушения на Закона за движение по пътищата, 23-годишен мъж от София, също с множество наложени санкции за нарушения на ЗДвП, и 16-годишен неправоспособен младеж от Габрово.
На тримата били наложени санкции по Закона за движение по пътищата, заведена е и преписка за хулиганство по чл. 325, ал. 3, във вр. с ал. 1 от НК.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Напушен млад шофьор не видя паркирана кола и се удари в нея


21-годишен водач, шофирал влиянието на наркотици, предизвика пътнотранспортно произшествие в Габрово. Катастрофата, разминала се без жертви, е станала на 11 юни, около 21.00 часа, на ул.“Хан Аспарух“ в областния град. Младият шофьор бил зад волана на „Роувър“, който ударил в паркиран автомобил „Шкода Фабия“.
Пристигналият на мястото на произшествието полицейски екип извършил проверка на водача, като техническото средство отчело положителен резултат за марихуана. Младият мъж отказал да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.
Проблеми със Закона ще си имат още 36-годишен софиянец и 37-годишен габровец, които бяха хванати с дрога. Полицията в Габрово откри в тях марихуана и метамфетамин. Образувани са 2 досъдебни производства.
63-годишен мъж пък блъсна с автомобила си неправилно пресичаща 79-годишна жена, която е с четири счупени ребра след инцидента.
Пътнотранспортното произшествие е станало на 12 юни, около 10.50 часа на ул.“Стефан Пешев“ в Севлиево. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Намериха близо 300 грама марихуана в къща в Горна Росица


Близо 300 грама марихуана бяха иззети при акция на севлиевската полиция, реализирана в село Горна Росица, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
По случая е задържан 25-годешен мъж. Операцията е била проведена вчера, 11 юни, в условията на неотложност.
Намерената суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана. Образувано е досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 354а ал.3 т.1 от Наказателния кодекс.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“


Полицията в Габрово задържа 48-годишен местен жител, извършвал незаконен улов на риба от водите на язовир „Христо Смирненски“. Арестът му бил извършен вчера, 9 юни, рано сутринта.
Около 06.00 часа, между селата Стомонеци и Зелено дърво служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“ при ОДМВР-Габрово, съвместно със служители от ИАРА – Велико Търново, спрели за проверка автомобил с бургаска регистрация, управляван от 48-годишния мъж.
В товарния отсек на автомобила била намерени надуваема лодка, хрилни мрежи и три чувала с риба, около 60 кг, от вида: сом, каракуда и шаран, уловена от язовир „Христо Смирненски“. По случая е заведена преписка за престъпление по чл. 238 ал.2 от Наказателния кодекс.

-
Новинипреди 6 дни
Архивът отличи своите „Читател“, „Дарител“ и „Приятел“
-
Новинипреди 6 дни
Габровски студенти посетиха Техническия университет в Рига
-
Кримипреди 6 дни
Спипаха габровец, ловил незаконно риба от язовир „Христо Смирненски“
-
Културапреди 6 дни
„Алея на книгата“ идва в Габрово
-
Икономикапреди 6 дни
Изкуственият интелект в производството
-
Икономикапреди 5 дни
Габрово дава глас на бъдещето: Устойчиви градове, енергийни общности, нова визия
-
Новинипреди 5 дни
След сигнал до „Габрово Нюз“: Окосиха тревата от детска площадка на бул.“Могильов“
-
Кримипреди 6 дни
Пожарната с апел: Спазвайте противопожарните правила!