Свържи се с нас

Крими

Намериха 5 растения марихуана в двора на габровец

Published

on

снимка: Пресцентър МВР - Архив

снимка: Пресцентър МВР – Архив

35-годишен габровец е задържан за производство и съхранение на наркотици, съобщават от пресцентъра на габровската полиция.

Арестът му бил извършен на 15 септември, след като служители на сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР-Габрово извършили проверка в частен имот в Габрово, ползван от 35-годишния местен жител.

В имота били намерени засети растения от рода на конопа, които при полевия наркотест реагирали на марихуана. Иззети били общо 3,456 кг. зелена листна маса. Мъжът е бил задържан за срок до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.

За още едно престъпление, свързано с наркотици, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В сряда полицейски служители извършили проверка в частен имот в севлиевското село Малък Вършец. В двора на къщата, собственост на 66-годишна жена, били открити засети 4 растения от рода на конопа, които при полевия наркотест реагирали на марихуана.

Растенията били иззети. Работата по цялостното изясняване на случая продължава, образувано е досъдебно производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево

Published

on

Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.

Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.

Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Крими

Агресия срещу животно: Мъж удари в земята малко коте и го уби

Published

on

Пореден случай на насилие срещу животно у нас, който завърши със смъртта на малко коте. В социалната мрежа беше публикуван клип, показващ нечовешко и садистично отношение на млад мъж, който по необясними причини хваща млада котка и я удря с все сила в земята.

Случаят се разиграл на 25 август вечерта, около 20.00 часа, в Севлиево. За броени часове видеото обиколи мрежа и събра стотици гневни реакции. От кадрите се вижда как млад мъж, облечен в бяло, върви по улица, след което спира за кратко до оградата на къща, грабва малко черно коте и със сила удря четириногото в асфалта.

Ударът е толкова силен, че след няколко секунди животното получава предсмъртни конвулсии. Две случайно преминаващи момичета започват да ридаят от гледката и да питат мъжа защо го е сторил.

Чула писъците и суматохата накрая излиза и жена, която взима в ръце котето в опит да го спаси, но за жалост то умира броени минути по-късно. Стопаните на животинката са подали сигнали до полиция и прокуратура, но все още не е ясна самоличността на садиста. Полицията в града също се е заела със случая и издирва извергът.

Кадрите от охранителната камера съдържат насилие и поради тази причина няма да бъдат показани. Всеки, който разполага с информация за самоличността на садиста и може да помогне той да бъде разкрит, за да понесе цялата строгост на Закона за това деяние, може да подаде сигнал и го „Габрово Нюз“ на ел.поща: info@gabrovonews.bg или на профила ни в социалната мрежа фейсбук. Анонимността му е гарантирана.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица