Свържи се с нас

Икономика

Покана за участие в конкурс за избор на обслужваща банка

Published

on

„Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово, ул. „Брянска” 29

                               П О В Т О Р Н А       П О К А НА

За участие в конкурс за избор на обслужваща банка на

„Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово

            На основание т.4.6 от Правила за избор на изпълнител за предоставяне на финансови услуги от кредитни или финансови институции – Приложение 3 към чл.13б на ПРУПДТДДУК , „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово отправя настоящата повторна покана  за набиране на оферти за избор на изпълнител за предоставяне на финансови услуги.

Офертите за участие в конкурса за избор на обслужваща банка на ТД „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово е необходимо да съдържат:

  1. Видове и характеристики на финансовите услуги.

1.2.            Свободни парични средства – депозити, разполагаеми средства, които е възможно да бъдат пласирани по депозитни или други банкови сметки;

1.3.            платежни и свързани услуги, в т.ч. управление на разплащателни и други сметки, инкасо и др.

1.4.    Финансиране – оборотни, инвестиционни и други кредити, гаранции и др.

1.5.            Сделки с финансови инструменти по чл. 3, т.2 от Закона за пазарите на финансови инструменти, включително валутни сделки, операции за хеджиране на риска и др.

  1. Критерии и подходи за формиране и присвояване на оценка.

2.1. Критерият за оценка на офертите е икономически най-изгодната оферта.

2.2. Икономически най-изгодната оферта се определя въз основа на комплекса оценка на офертата съгласно два вида показатели – неколичествени и количествени, с фиксирани относителни тегла, както следва:

2.2.1. Неколичествени показатели с обща относителна тежест в крайната оценка в размер 40 на сто:

а) Надеждност на платформа за интернет банкиране, срок за обслужване на плащанията, развитие на клонова мрежа;

б) Други.

2.2.2. Количествени показатели с обща относителна тежест в крайната оценка в размер 60 на сто.

а) За групата финансови услуги „Свободни парични средства – депозити” – предложени лихвени условия (лихвен %, такси, комисионни и др.), срочност, обем, валута, условия при предсрочно прекратяване и др.;

б) За групата финансови услуги „Платежни и свързани услуги” – такси и комисионни при осъществяването на различните разплащания (местни и международни, инкасо услуги и др.), лихвени условия и др.;

в) За групата финансови услуги „Финансиране” – лихвени условия, срочност, такси и комисионни, вид и размер на обезпечение, предвидени санкции и др.;

г) За групата финансови услуги „Сделки с финансови инструменти” лихвени условия, такси, комисионни и др.;

д) Други.

2.3. При избор на кредитна или финансова институция за предоставяне на финансовите услуги, посочени в точка 1, се прилагат показателите и относителната им тежест, посочени в точка 2.2.

2.4. Конкретните показатели за избор на кредитна или финансова институция се определят от дружеството, като същите могат да се разглеждат за видовете финансови услуги в пакет и поотделно в зависимост от потребностите.

2.5. При количествените показатели за основен показател следва да се счита цената на предоставената услуга (лихвени условия, такси и комисионни) с оглед постигането на конкретен финансов ефект.

2.6. При формиране оценката на не количествените показатели относителната тежест може да бъде разпределена поравно между показателите. Възможно е при отчитане спецификата на финансовата услуга да бъде избран и друг подход за разпределяне на относителната тежест въз основа на мотивиране решение.

2.7. При формиране оценката на количествените показатели ТД „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово ще изготви анализ, обхващащ времеви период, не по-кратък от една предходна година. На база на този анализ ще бъдат уточнени приходите и разходите на дружеството, свързани с финансови услуги. Тяхната сума формира общият обем или размер на потенциалното взаимоотношение с институцията, който служи за калкулиране теглото на отделните видове услуги в рамките на цялостния обем на взаимоотношенията с институцията.

2.8. При определянето на общия обем на взаимоотношения с обслужващата институция – кандидат, ще се отчетат очакванията за бъдещото ползване на финансови услуги.

2.9. Целта на анализа по точка 2.7. е да подпомогне ТД „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово да определи значимостта на гореописаните количествени показатели в контекста на неговите специфични дейности, съответно да определи относителните тежести за различните фактори, които оказват влияние върху финансовите му приходи и разходи.

3. Правила за концентрация

ТД „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово не попада в приложното поле на правила за концентрация.

Оферти за участие в конкурс за избор на обслужваща банка на ТД „Плод-зеленчук” ЕООД, гр. Габрово се подават на адрес – гр. Габрово, пощенски клон № 2, кутия № 16 или в стая №2 на административната сграда на дружеството – гр. Габрово, ул. „Брянска” №29.

Офертите се подават в запечатан непрозрачен плик. Краен срок за подаване на офертите –  13.09.2013 г-16:00 часа.

 Телефон за контакти:

066/805553
066/805436
www.plod-zelenchuk.com

Управител:
/Цв. Тодоров/

Икономика

Обновена е фасадата на помощна сграда в двора на Лафчиевата къща

Published

on

Завърши частичният ремонт на помощната сграда, намираща се в двора на Лафчиевата къща към Исторически музей – Дряново.

Дейностите безвъзмездно бяха извършени от фирма „Валентин Петров 2004“ ООД, в тясно сътрудничество с международната компания Баумит (Baumit) чрез регионалното им представителство в Габрово. Върху фасадата на сградата бяха вложени висок клас строителни материали от известната австрийска компания.

„Искам да благодаря на ръководствата на „Валентин Петров 2004“ ООД и представителството на Баумит за Габрово и региона, в лицето на Пламен Петров, Милен Михайлов и Стефан Миланов, за подкрепата, реализираното партньорство и цялото отношение.

Ремонтираната външно помощна сграда е част от красивия двор на Лафчиевата къща. Чрез извършените дейности цялостният му облик става още по-приветлив и завършен. Външният вид на сградата е съобразен изцяло духа на епохата на Възраждането и се вписва чудесно в ансамбъла на дворното пространство“, коментира Иван Христов, директор на ИМ – Дряново.

Ремонтът на помощната сграда в двора на Лафчиевата къща допринася за съхраняването на културното наследство, превръщайки го в обща кауза и доказващ, че когато бизнесът и институциите тръгнат ръка за ръка, историята получава своя нов, красив живот.

Зареди още

Икономика

Дигиталният клуб Габрово при ГТПП ще продължи работата си

Published

on

Дигиталният клуб при Габровската търговско-промишлена палата е изграден по процедура BG-RRP-1.024 „Изграждане на мрежа от дигитални клубове“ по Инвестиция С1.13 „Предоставяне на обучения за дигитални умения и създаване на платформа за обучение на възрастни“ от Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ). И след приключване на финансирането от НПВУ работата на клуба ще продължи.

На територията на ГТПП е изградено отделно помещение за Дигиталния клуб, в който са обособени пет работни станции, оборудвани с нови компютърни конфигурации и модерно обзавеждане. Осигурена е високоскоростна интернет връзка, както и достъп до разнообразни електронни образователни ресурси за онлайн обучения и самообучение.

Функциите на клуба включват:

  • Оказване на помощ при използването на интернет услуги.
  • Насочване към обучения/ресурси спрямо индивидуалните нужди на потребителите за подобряване на уменията и придобиване на квалификация.
  • Осигуряване на съдействие при работа с електронни административни услуги;
  • Съдействие при онлайн търсене работа: предоставяне на информация за възможностите за ползване на услугите по заетостта;
  • Сътрудничество и местни партньорства (Бюро по труда, Областен информационен център (ОИЦ), местен бизнес).
  • Консултации с кариерен консултант при поискване.

Клубът се включи активно в кампанията „Дигитален будител“. Тя още е в ход, много хора направиха първата стъпка – подадоха заявление за електронен ваучер и вече поеха своя път към нови дигитални умения. Всички услуги са безплатни и ползвателите се подпомагат от наставник.

Дигиталният клуб е на адрес: гр. Габрово, ул. „Брянска“ 30 (сградата на НТС, партер).

Работно време:
Понеделник до петък: 09.00 часа – 12.00 часа, 13.00 часа – 17.00 часа.

Зареди още

Икономика

Нов офис на Изи Пей отвори в кв. „Палаузово“ в Габрово

Published

on

Жителите на квартал „Палаузово“ и близките райони вече могат да се възползват от услугите на Изи Пей в новия офис на компанията. Касата се намира на адрес бул. „Столетов“ №80, точно срещу автобусната спирка в посока центъра на Габрово.

Локацията е леснодостъпна и комуникативна. Предлага удобство както за пешеходци, така и за клиенти, които се придвижват с автомобил – в непосредствена близост има възможност за удобно паркиране.

Новият офис на Изи Пей в кв. „Палаузово“ работи от понеделник до петък, в часовия диапазон от 09.30 до 18.00 часа.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица