

Крими
Войната по пътищата взе още една жертва в региона

Двама пострадаха, а един човек е загинал при тежки пътни инциденти, настъпили на територията на областта през вчерашния ден, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. От „Пътна полиция“ –Габрово за пореден път призовават всички участници в движението да спазват стриктно правилата за движение и да бъдат отговорни на пътя.
Първият инцидент е настъпил в 05:20 часа на пътя между Дряново и Велико Търново. На място незабавно са насочени екипи на „Пътна полиция“ и спешна помощ. Пристигналият полицейски екип установил, че 42-годишен турски гражданин, управлявайки „Фолксваген Туран“, е изгубил контрол над автомобила, излязъл извън пътното платно и се ударил в крайпътно дърво.
В следствие на удара пострадали водачът и пътникът в автомобила – 39-годишен турски гражданин. Двамата мъже били транспортирани и настанени в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“-Габрово, където по-късно водачът на автомобила починал от получените наранявания. На местопроизшествието е извършен оглед. За случая е уведомена Окръжната прокуратура в Габрово.
По-малко от 2 часа по-късно, около 07.00 часа в Севлиево станала катастрофа на кръстовището, образувано от улиците „Александър Стамболийски“ и „Стара планина“. Пристигналият на място полицейски екип установил, че 61-годишен водач на „Форд Фокус“, движейки се от ул. „Стара планина“ в посока центъра, ударил внезапно излязъл велосипедист, движещ се по ул.“Ал.Стамболийски“.
Водачът на автомобила спрял и транспортирал незабавно в местната болница пострадалата 77-годишна жена. В следствие на удара жената получила фрактура на левия крак и хематом на главата. Приета е била в лечебницата без опасност за живота. Пробите за алкохол и на двамата са отрицателни.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Полицията спипа „рейсъри“, участвали в незаконни гонки край Горна Росица


Публикувани в социалните мрежи видеоклипове, показващи нерегламентирани автомобилни гонки в района на село Горна Росица, предизвикаха бързата реакция от страна на органите на реда.
Районното управление в Севлиево, под ръководството на Областната дирекция на МВР – Габрово, предприе незабавни действия за установяване на участниците в нарушенията. До момента са идентифицирани 11 лица, взели участие в гонките под различна форма.
Осем от тях са с постоянен адрес в град Габрово, а трима – в град Севлиево. На двама от севлиевските участници вече са съставени протоколи за полицейско предупреждение, с оглед бъдещи санкции по Закона за движение по пътищата (ЗДвП).
От ОДМВР-Габрово съобщават, че работата по случая продължава, като предстои предприемането на допълнителни мерки спрямо останалите установени лица. Органите на реда напомнят, че подобни прояви не само нарушават закона, но и създават сериозна опасност за живота и здравето както на участниците, така и на други граждани.

Крими
Внимание: Горещото време повишава риска от пожари!


Във връзка с високите дневни температури и повишената пожарна опасност, Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово отправя настойчив апел към гражданите, ръководителите на земеделски кооперации, частни арендатори, ловно-рибарски сдружения и всички юридически лица на територията на община Габрово за стриктно спазване на противопожарните мерки.
Категорично се забранява паленето на стърнища, суха трева, слама и отпадъци по слоговете, крайпътните ивици, междублоковите пространства, дворовете и други тревни площи. Горимите отпадъци като клони, храсти и треви трябва да се събират на безопасни места, без да се изгарят.
Паленето на огън в горите е разрешено само на специално обезопасени и обозначени места. Забранява се използването на открит огън във ветровито време или на необезопасени терени, поради повишения риск от възникване и разпространение на пожари.
От службата подчертават и риска от непогасени угарки от цигари, които могат да причинят пожар в суха и леснозапалима среда.
Как да действаме при горски пожар? Ако забележите дим, мирис на изгоряло или пламъци в гората, е важно бързо да оцените ситуацията – установете откъде идва пожарът, в каква посока се разпространява и с каква скорост. Ако съществува реална опасност, незабавно се отдалечете в посока, обратна на вятъра или покрай водоеми – реки, потоци и езера.
След като сте в безопасност, веднага подайте сигнал на телефон 112 или се свържете с най-близката хижа, лесничейство, туристически пункт или кметство. В случаи на пожари в начален стадий, огънят може да бъде потушен с пръст, пясък или с тупалки от зелени клони.
Изключително важно е да се предпазите от изгаряния – избягвайте запалими дрехи, особено от изкуствени материи, и защитавайте дихателните си пътища с мокри кърпи или маски.
Районна служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ – Габрово напомня: всяко навременно подадено съобщение може да спаси човешки живот и да предотврати значителни щети.

Крими
13-годишно момче е със счупено ребро след домашен побой


Образувано е досъдебно производство по случай с 13-годишното момче, прието в болница в Габрово със счупено ребро.
След проведен координационен механизъм в Дирекция „Закрила на детето“ – Габрово с участието на представител на Районната прокуратура на 30 юни е образувано досъдебното производство за това, че на 29 юни т.г. в Габрово, била причинена лека телесна повреда на 13-годишно момче, изразяваща се във фрактура на 6-то ребро, като същата е нанесена в условията на домашно насилие.
За престъплението е предвидено наказание лишаване от свобода до 3 години. Досъдебното производство се провежда под наблюдението на Районна прокуратура – Габрово.
Детето е освидетелствано. Провеждат се разпити на свидетели, предстои изготвяне на съдебно-медицинска експертиза.

-
Кримипреди 6 дни
Полицията спипа „рейсъри“, участвали в незаконни гонки край Горна Росица
-
Новинипреди 7 дни
Щъркеловото гнездо на габровската пожарна е възстановено и обновено
-
Новинипреди 6 дни
Клубовете и местната власт представиха визията си към спорта в региона
-
Икономикапреди 6 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Любопитнопреди 7 дни
Горски срещи на Градище отново се превръща в базар за употребявани вещи
-
Любопитнопреди 5 дни
Парад на ретро автомобили – тази събота на площад „Възраждане“
-
Новинипреди 5 дни
Боксьорът Борис Ангелов се нареди сред най-добрите в страната
-
Новинипреди 5 дни
Габрово получава над 16,9 млн. лв. за изграждането на иновационна долина