Свържи се с нас

Новини

17 май е Денят на Габрово

Published

on

Габрово ще отбележи своя празник, 17 май, за 160-ти път. По повод Деня на Габрово в неделя от 09.00 часа на пл. „Възраждане“ тържествено ще бъде издигнато знамето на града.

По-рано същия ден, от 08:30 часа в храма „Успение на Св. Богородица“ ще бъде отслужен молебен за благополучието на Габрово.

Събитията ще се проведат при стриктно спазване на противоепидемичните мерки на открити и закрити обществени места, и съблюдаване на необходимата физическа дистанция.

През 2020 г. Габрово отбелязва 160 години от обявяването му за град. 1860-та е знакова за развитието на Габрово.

Тогава властите решават габровският район да се отдели от Търново и да бъде признат за град.

Годишнината не е юбилейна, но e повод да си спомним миналото, да се огледаме в очите на съвременниците си, да продължим да работим за бъдещето – нашето и на децата ни. Заедно.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

Published

on

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.

Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.

По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.

Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.

От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.

Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.

От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Зареди още

Крими

Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Published

on

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.

Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.

Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.

С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Зареди още

Новини

Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Published

on

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.

По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.

Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.

Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.

На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.

Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица