Новини
Ивелин Николов: В Габрово може и трябва да се живее по-добре!
*Местни избори 2019. Купуването и продаването на гласове е престъпление*

Уважаеми съграждани,
Скъпи приятели,
Габровци,
Пак сме пред избор. И пак от всеки един от нас зависи нашето бъдеще и бъдещето на децата ни. От всекиго зависи дали ще оставим случайността да си прави експерименти с трудното ни всекидневие, ще преодолеем ли апатията и отчаянието.
Промяната е възможна.
В Габрово може и трябва да се живее по-добре. Пари има, но е важно как и за какво се харчат. Важно е как да направим така, че младите да имат достойна, добре платена работа и места за свободното си време, за да не си тръгват оттук. Важно е да се чувстват добре и хората от всички габровски квартали и села, а не само онези, които са в центъра. Да има достъпен транспорт и достъпно здравеопазване.
Знам как. Готов съм заедно да работим честно и професионално за Габрово. Знам, че можем да работим отговорно. С почтеност, с разум в политиката.
Можем да спрем лъжата и омразата. Трябва да спрем рекета към габровските фирми. Можем заедно да се справяме с трудностите.
• Път на младите професионалисти, за да имат условия да се реализират тук.
• Възстановяване на Младежкия културно-информационен център.
• Габрово може да има добро икономическо развитие, както и да бъде просветен, културен и туристически център на България.
• Габровските фирми имат силите да реализират проекти, да печелят и изпълняват обществени поръчки, а не да бъдат загърбвани и рекетирани. Само това ще им даде възможност да вдигнат заплатите.
• Трябват дълготрайни проекти, които да инвестират в бъдещето. Не е трудно Габрово да получи статут на Културен маршрут на Съвета на Европа.
• Образованието, здравеопазването и градския транспорт не са услуга, а задължение.
Нашият номер в бюлетината е 68.
Ивелин Николов

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на Местна коалиция „БСП за България“ (БСП за България, АБВ). Местни избори 2019. Купуването и продаването на гласове е престъпление*
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 6 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 6 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Кримипреди 8 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Икономикапреди 3 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!








