Свържи се с нас

Спорт

Заслужена победа за КВК Габрово

Published

on

Отборът на КВК Габрово успя да победи в оспорван мач отбора на Марек Юнион- Ивкони (Дупница) с 3:2 пред пълни трибуни в зала Орловец. Гостите отстъпиха първата позици във временното класиране след нанесената им загуба. 

Двубоят започна катастрофално за момчета на Любомир Герасимов. Първите два гейма бяха в полза на гостите въпреки равностойната игра показана от габровските волейболисти – 23:25, 18 :25 .

Отборът на КВК Габрово направи и невъзможното, успявайки да отклонят устрема на Марек за спечелването на двубоя. Картината в третия гейм се промени, когато Христо Запрянов и компания се развихриха. Този гейм завърши в тяхна полза – 25:20.

Четвъртият гейм започна трудно за габровци, който бяха догонващи в началните минути на гейма. В крайна сметка успяха да се съвземат и да поведат в резултата.  Те успяха да задържат  конфортната си преднина до края на тази част и заслужено се поздравиха със спечелването и с 25:19.

Спечелването на четвъртия гейм означаваше,че мача ще се реши в тайбрек. Габровци продължиха победния си ход и с набраната  инерция от предните два гейма заслужено дръпнаха в резултата. Авансът се оказва напълно достатъчен за крайния резултат на мача – 15:12.

Над 1000 зрители бурно аплодираха отбора на КВК Габрово за великолепната игра и показания характер в този труден за тях двубой.

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Любопитно

Арена Механо ще бъде официално открита

Published

on

Новата спортна зала на Професионална техническа гимназия „Д-р Никола Василиади“ – Габрово Арена Механо ще бъде официално открита.

Лентата на новото спортно съоръжение в Габрово ще бъде прерязана в деня на патронния празник на училището – 19 декември.

Ден преди откриването, на 18 декември, по повод 130 години ПТГ „Д-р Никола Василиади“ от 17.30 часа в зала „Възраждане“ ще се състои тържествен концерт на гимназията, участие в който ще вземат възпитаници на училището.

Зареди още

Новини

Отличие за Йоан Велчев от престижния шахматен турнир „Бургас Оупън 2025“

Published

on

13-годишният състезател на ШК „Орловец 1997“ – Габрово, с треньор международен майстор на спорта Йордан Иванов, спечели второ място в своята рейтингова група в шахматния турнир „Бургас Оупън 2025“ по ускорен шахмат.

Той се проведе през уикенда в Бургас и в него взеха участие над 90 шахматисти от цялата страна, сред които гросмайстори и международни майстори.

В съревнование с опитни шахматисти от всякакви възрасти Йоан постигна 5,5 точки, което му отреди второ място и парична награда в рейтинговата група до 1799 ЕЛО.

Йоан стартира от 44-то място в стартовия лист по личен игрови коефициент и се класира на достойното 22-ро място в генералното класиране сред 93-ма опитни шахматисти.

Освен полученото отличие, Йоан повишава и личния си рейтинг с близо 60 точки.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица