Спорт

Решаващ двубой за шампионата по футзал

Published

on

След решаващ  двубой между първия  и втория във временното класиране ще стане известен новият областен шампион по футзал.В неделя от 18 часа в спортна зала „Орловец” един срещу друг на терена ще излезат отборите на Езон и Климат. От резултата в мача зависи крайното класиране.

Припомня ме, че преди последния кръг водач е отборът  на Климат с 26 точки, следван  от този на Езон с точка по – малко,  ВАС Етър са трети с 24 точки.

Новини

„Янтра“ направи равен със „Загорец“ в първа си контрола

Published

on

При резултат 2:2 завърши първата проверка на „Янтра“ по време на зимната подготовка. Съставът на Сашо Ангелов премери сили с третодивизионния „Загорец“ (Нова Загора) на терена в старозагорското село Ягода.

Габровският тим стоеше по-добре на терена през първата част и създаде няколко отлични възможности за гол, но реализира само една от тях. В 9-та минута новото попълнение Никола Колев изведе добре Тони Иванов отдясно, но ударът на крилото беше и избит с крак от вратаря Евгени Караманов. Гостите отвърнаха с шут от дистанция на Сава Савов, който не затрудни Богомил Цинцарски. В 21-та минута Иван Петков засече с глава добро центриране на Пламен Тенев, но Караманов отново се намеси добре. Стражът на „Загорец“ спаси тима си и още веднъж – в 32-та минута, като изби с ръка голов удар на Тони Иванов. В 37-та минута Петков отново беше оставен непокрит на чиста позиция в малкото наказателно поле и този път оползотвори доброто центриране на Георги Върбанов от левия фланг за 1:0. В самия край на полувремето обаче Сава Савов върна попадението. Той беше изведен чудесно зад защитата от капитана на „Загорец“ Иван Стоянов и с диагонален удар изравни – 1:1.

През втората част в състава на „Янтра“ бяха направени множество промени. На терена се появиха и момчетата, които са на проби, както влезлите в групата за мача юноши. Играта беше равностойна, но повечето голови ситуации отново бяха пред наказателното поле на „Загорец“. Удари покрай вратата на съперника отправиха Християн Чипев, Георги Недков, Мартин Ангелов, Тони Иванов и Ростислав Данчев. В другия край на терена влезлият след почивката Петър Иванов също трябваше да се намесва на няколко пъти. В края на мача двата състава си размениха по още един гол. В 83-та минута Данчев свали с глава към нахлуващия отдясно Тони Иванов и той с удар по диагонала покачи на 2:1. Три минути по-късно Петър Иванов допусна груба грешка, от която Хайри Мехмед се възползва по най-добрия начин и с точен удар от границата на наказателното поле фиксира крайното 2:2.

В срещата не взеха участие контузените Костадин Гаджалов, Симеон Чатов и Християн Кожухаров, както и заболелият Преслав Петров. В 10-та минута на срещата пък Даниел Гаджев получи мускулно разтежение, което вероятно ще го извади от тренировъчния процес за известно време.

Следващата проверка на „Янтра“ е в четвъртък срещу „Лудогорец“ II в Разград.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

Павел Владев – Върколака с поредна изява в „Максфайт“

Published

on

Павел Владев – Върколака влиза в ринга на „Максфайт“ (Max Fight) за трето поредно издание, в търсене на нов зрелищен успех.

След два убедителни технически нокаута на „Mаксфайт“ 46 и 47, Върколака ще се бие срещу Никола Петров на Max Fight 48.

Двубоят помежду им е в категория до 70 кг. и ще се проведе по правилата на ММА на 11 февруари в столичен хотелски комплекс.

При предишното си участие Владев се изправи срещу молдовец, срещу когото записа пета победа в професионалната си кариера. Уменията и бойният дух на Павел са добре известни, а с непредсказуемото си и агресивно поведение на ринга заслужи прозвището „Върколака“.

Интересното е, че 23-годишният столичен боец Никола Петров сам предизвика Павел за своя професионален дебют, с надеждата да стартира кариерата си срещу по-опитен противник.

Все пак Петров идва с успехи в бокса, аматьорския ММА и BJJ и не бива да бъде подценяван.

Подготовката на Павел Владев върви с пълна сила, като на помощ идват и бойци от Казанлък и Русе.

„Очакваме шеста професионална победа за Върколака и осуетен дебют за Никола Петров“, заявиха от габровския ММА Fight Club HOPE.

Зареди още

Новини

„Янтра“ с първа контрола през зимната подготовка

Published

on

Първа контролна среща ще изиграе днес, 25 януари, отборът на „Янтра“. Габровският тим ще премери сили със състава на Загорец (Нова Загора).

Двубоят с третия в Югоизточната Трета лига, капитан на който е бившият играч на ЦСКА и Лудогорец Иван Стоянов, ще се състои на терена в старозагорското село Ягода, където условията са подходящи за игра.

В срещата заради заболяване няма да вземе участие бранителят Преслав Петров. С травма е Християн Кожухаров.

Мачът ще пропуснат и трайно контузените Симеон Чатов и Костадин Гаджалов. Срещата ще започне в 13.30 часа и ще бъде предавана на живо в канала на клуба в You Tube.