Спорт

Загуба за ФК „Янтра” в последния кръг

Published

on

„Янтра“ – Габрово гостува в 15 кръг на Северозападната „В“ група в гр. Белоградчик на местния „Балкан“. Последният кръг на есения полусезон не донесе късмет на габровските футболисти и те загубиха с 3:2. Двубоят започна с осезаемо надмощие на габровските футболисти и до 20-та минута те имаха отлични възможности да отбележат чрез Ванков, Илиев, Георгиев и Косев. Противно на очакваното, футболистите на „Балкан“ стигнаха до гол, реализиран при изпълнение на ъглов удар след което топката бе засечена от непосредствена близост с глава от белоградчишки състезател. Това не попречи на габровските момчета и те в последните минути на първото полувреме изравинха от дузпа чрез Емил Георгиев.

Второто полувреме се развиваше по сходен сценарии като първото. Нашите футболисти имаха инициативата, стремяха се да показват комбинативен футбол, което за съжеление беше трудно постижимо и най-вече поради лошото качество на тревното покритие на терена. Тук е необходимо да се отбележи и учудващо малките размери на игрището. Анализирайки тези фактори е видно, че отборът адаптирал се по-бързо и по-добре би имал предимство. Въпреки всичко това, в първата половина на второто полувреме, отборът ни имаше добри възможности за гол, най-вече чрез влизлия на почивката Кинов. И пак, като за повторение на зрителите невидели първия гол, точно като „дежа ву“за нашите момчета след ъглов удар „Балкан“ поведе с 2:1. Малко по-късно се потвърди максимата, че „всяко зло не идва само“ – минути по-късно бе показан червен картон на Калоян Илиев и „Янтра“ остана с 10 души. Нужно е да се каже, че картона бе малко пресилен, както и по-късно бе подминато нарушение в наказателното поле на „Балкан“ срещу Момчил Кинов. В последните минути на двубоя габровския отбор заигра доста офанзивно и това отвори пространсва в защита, което бе използвано от белоградчишките футболисти, стигнали до трети гол 5 минути преди края. За наша радост, „Янтра“ отговори веднага чрез Емил Георгиев и намали на 2:3 след хубав удар, прехвърлящ вратаря. За жалост нашите момчета загубиха двубой в който най-малко трябваше да се приберат  с точка.
Въпреки тази загуба, „Янтра“ завършва пролетния полесезон в подножието на върха, на 6 точки от водачите „Ботев“ /Козлодуй/ и „Бдин“ /Видин/.
В мача срещу „Балкан“ /Белоградчик/, габровския отбор игра в състав:
Александър Витанов – Ивайло Христов, Калоян Илиев, Христо Коев, Николай Колев – Теохарис Ракидзис, Виктор Венков, Йоан Петков, Мирослав Косев – Милен Ванков – Емил Георгиев. В игра през втората част влязоха Момчил Кинов и Иван Лесев

Новини

„Титан гард“ е новият шампион на Габрово!

Published

on

Отборът на „Титан гард“ триумфира в 29-то издание на традиционния турнир по минифутбол.

В оспорван финален двубой, игран пред повече от 1 000 зрители в зала „Орловец“, селекцията на Бисер Тотев се наложи с 3:2 над състава на „Братекс“ и за четвърти път вдигна Купата на Община Габрово.

В битката за третото място на турнира шампионът от последното издание на надпреварата „ММ-74“ (Севлиево) се наложи над „Боби Фишер“ с 2:1.

Кметът Таня Христова и зам.-кметовете Невена Минева и Николай Меразчиев изгледаха финалния двубой сред пълните трибуни на зала „Орловец“.

Тримата връчиха и наградите на турнира, заедно с председателя на Областния съвет на БФС Георги Трендафилов и директора на „Общински спортни имоти“ Росица Бакърджиева.

Подробната статия за развоя на финалната среща, както и кои състезатели грабнаха индивидуалните награди от турнира, можете да видите оттук.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Новини

„Титан гард“ – „Братекс“ е финалът на турнира по минифутбол на Габрово

Published

on

Тази вечер, 26 януари, от 19.00 часа в спортна зала „Орловец“ ще се проведе финалната среща на традиционния турнир по минифутбол за Купата на Община Габрово.

В нея един срещу друг ще се противопоставят отборите на „Титан гард“ и „Братекс“, които спечелиха снощните си двубой от фазата на полуфиналите пред пълни трибуни на спортното съоръжение.

„Титаните“ победиха след изпълнение на дузпи състава на „Боби Фишър“, а „Братекс“ детронира последния шампион на турнира тима на „ММ – 74“ (Севлиево) с 1:0 след попадение на Пламен Кожухаров.

Мачът за 3 и 4 място е от 18.00 часа.

Зареди още

Новини

„Титан гард“ и „Братекс“ са първите полуфиналисти

Published

on

Най-зрелищният и атрактивен мач на 29-я турнир по минифутбол за Купата на Община Габрово направиха снощи отборите на „Братекс“ и „Карата ауто“. Двата тима се срещнаха в оспорван четвъртфинален сблъсък в зала „Орловец“, който не излъчи победител в редовното време и беше решен с изпълнението на допълнителни 7-метрови удари.

Другият полуфинал ще противопостави „Боби Фишер“ и „Титан гард“. „Титаните“ също намериха място в топ 4 с победа в четвъртфинала срещу „Копакабана“. И този двубой беше доста оспорван, но допуснатите грешки в защита на „бразилците“ през втората част натежаха.

Как се развиха двете срещи и коя е първата полуфинална двойка, които тази вечер ще се изправят един срещу друг, можете да разберете оттук.