Свържи се с нас

Новини

Ремонт на манипулационната в АГ-отделението, обещаха в Севлиево

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Денят на родилната помощ, известен още като Бабинден, беше официално отбелязан днес, в АГ-отделението на МБАЛ „Д-р Стойчо Христов“. Празника уважиха председателят на Общински съвет Здравка Лалева, зам.-кметовете на община Севлиево Калина Георгиева, Невена Тодорова, Красимира Йорданова, управителят на лечебното заведение д-р Пламен Цеков и представители на бизнеса в града.

„Община Севлиево ще направи основен ремонт на манипулационната зала в отделението“, каза зам.-кметът Калина Георгиева, която подари на персонала огромна пита за празника.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Завеждащ акушеро-гинекологичното отделение д-р Дончев сподели, че има млад и амбициозен колектив, с който успешно работи. Той изрази благодарност за оказваната помощ на Община Севлиево, всички спонсори и дарители.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

По традиция беше представен ритуалът „измиване на ръцете“, при който най-младата акушерка измива ръцете на тази с най-дългогодишен стаж.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

„Както леко се плъзга сапунът между ръцете, така лесно да се раждат децата. Колкото мехурчета във водата, толкова деца да се раждат. Както леко се лее водата, така да им е лек пътят в живота“, това нарече акушерка Стойчева и пожела през тази година да се раждат повече бебета.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Д-р Михов: Близо 340 хиляди са събрани за ремонт на Детското отделение

Published

on

Само за 15 дни, даренията за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ нараснаха с повече от 32 хил. евро. Така събраните средства и материалните дарения вече възлизат на обща стойност от близо 340 хил. евро.

Това съобщи изпълнителният директор на областната болница д-р Минко Михов. Две са големите материални дарения – едното на стойност 16 555.52 евро, а другото – 14 372.22 евро.

Новите постъпления по дарителската банкова сметка възлизат на 1186.28 евро, от които 1 000 евро дарение от доктор Серджо Мюлер и 186.28 евро от дарителската кутия, поставена в областната болница.

Дарителската кампания стартира на 1 декември 2025г., като за три месеца с кампании, инициативи и дарения бяха събрани над 180 хил. евро от общността в Габрово и региона. Дарителската кампания продължава и през март.

Можете да подкрепите каузата с доброволен труд, материали или дарение на дарителска сметка:
МБАЛ „Д-р Т.Венкова” АД Габрово,
банка ДСК
IBAN : BG62STSA93000021423558
BIC : STSABGSF

Зареди още

Икономика

Цветя, вкус, традиция и вдъхновение на 7 март на Фермерския пазар

Published

on

Цветя, вкус, традиция и вдъхновение – на 7 март ви очаква Фермерски пазар „ОТ БГ“, посветен на Деня на жената и истинската българска храна!

Фермерски пазар „ОТ БГ“ Ви кани на 7 март на площад „Възраждане“ в град Габрово. От 10.00 до 16.00 часа ще Ви очакват добре познати и любими български производители, които носят със себе си вкуса на истинската храна, аромата на пролетта и вдъхновението за най-сърдечните подаръци.

Този пазар е посветен на жената – майката, съпругата, дъщерята, приятелката, колежката – на всяка дама, която прави света по-топъл и по-красив. На пазара ще откриете свежи пролетни, с които да зарадвате любимия човек.

Освен тях ще намерите ръчно изработени изделия, натурална козметика, билкови продукти, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, вино, тахан, ядки, млечни и месни продукти и още много вкусни и красиви предложения, подходящи за подарък за 8 март така и за вашето ежедневие.

Фермерски пазар „ОТ БГ“ традиционно защитава каузата за подкрепа на българското производство и местните производители. За нас е важно не просто да пазарувате, а да избирате осъзнато – да подкрепяте труда, земята и хората зад всеки продукт.

Както винаги, един от вас, закупил продукт от пазара, ще си тръгне с богата томбола, събрала разнообразни артикули от щандовете на участниците. Защото доброто се връща, а когато подкрепяме родните производители, показваме уважение към техния труд и вдъхновение.

Очакваме Ви на 7 март, от 10:00 до 16:00 часа, на площад „Възраждане“ в град Габрово, където пролетта ще ухае на цветя, истинска храна и благодарност към жените в живота ни!

Зареди още

Новини

ШК „Орловец 1997“ – Габрово – с вицешампион по блиц шахмат

Published

on

13-годишният Йоан Велчев от ШК „Орловец 1997“ – Габрово, с треньор международен майстор Йордан Иванов, стана вицешампион по блиц шах на Държавното индивидуално първенство във възрастовата група на 14-годишните.

С 5 победи, едно равенство и една загуба от шампиона във възрастовата група, Йоан заслужено се нареди втори и грабна сребърния медал в държавното първенство, което тази година се проведе в Пловдив.

Достойно се представи и 10-годишният Иван Екимов, който в оспорвана конкуренция във възрастовата си група постигна 6,5 точки и се нареди 5-ти от 50 състезатели.

Във възрастовата група на 14-годишните другият представител на клуба Стефан Тотев се класира 13-ти. 18-годишният Денислав Иванов зае 10-то място в своята възрастова група.

Добре се представиха и новите попълнения на клуба- Матей Николов на 7 г., който се класира 13-ти при 8- годишните и Тодор Петров, който зае 12-място в групата до 16 години.

В националния шампионат се включиха над 200 деца от 40 клуба от цялата страна във възрастовите групи от 8 до 18 години.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица