Свържи се с нас

Новини

Строги санкции в Севлиево за снегопочистващата фирма

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Ще бъдат наложени драстични санкции на снегопочистващата фирма, заради несправянето със зимната обстановка. Това стана ясно от проведената днес среща между ръководството на Община Севлиево, управителя на „Мазалат“ ЕООД Богомил Петков, началникът на РУП-Севлиево Цветан Петков и Момчил Стойков – представител на фирма „Нео Титан“.

„Не сме доволни от снегопочистването на Севлиево, на което всички ние, а също и гражданите бяхме свидетели през последните дни“, каза инж. Димитър Ножар, служител по сигурността от общинската администрация. Той остро разкритикува фирмата затова, че се е забавила с почистването в деня, когато е завалял първия сняг и не са разполагали с нужната техника.

Заместник-кметът Невена Тодорова изрази недоволство от това, че улиците не са обработени както трябва и заяви, че недоволството на хората е напълно основателно.

По време на срещата стана ясно, че Община Севлиево няма задължения към фирмата-изпълнител и авансовите плащания по договора са направени. „Имаме достатъчен финансов ресурс за обезпечаване на договорите, затова не може да се спекулира и да се казва, че Общината няма средства за зимно поддържане и снегопочистване“, заяви зам.-кметът Калина Георгиева, която настоя за стриктно спазване на договора.

„За тази екстремна ситуация направихме максималното, което беше възможно, за да може градът да е в нормален вид за работа“, обясни собственикът на „Мазалат“ ЕООД.

Началникът на полицията в Севлиево информира, че до момента няма регистрирани сигнали за катастрофи, вследствие от снега и бедстващи хора на територията на общината.

Относно почистването на тротоарите Момчил Стойков увери, че стриктно се чистят общинските терени и обърна вснимание, че съгласно наредбите, собствениците на обществени сгради, фирми и институции трябва сами да почистват прилежащите им територии.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Виктор Меразов е Спортист на Габрово за 2025 година

Published

on

Завоювалият златото при младежите до 21 години от първенството на планетата на Световната киокушин федерация в Саудитска Арабия Виктор Меразов е №1 в класацията „Спортист на Габрово“ за 2025 година. Той получи отличието си кмета на Община Габрово Таня Христова на стилна церемония, който се проведе в зала „Възраждане“. Новината съобщи електронното спортно издание sport-gabrovo.com.

Специален гост на събитието беше световноизвестният цирков акробат и еквилибрист Енчо Керязов – създател на фондация, която подкрепя талантливите деца на България. Неговото присъствие бе вдъхновяващо послание към всички млади таланти, че пътят към върха започва от вярата в собствените сили.

Изборът на Виктор Меразов за „Спортист №1 на Габрово“ е напълно заслужен. Габровският талант изпраща една много силна година. Той беше и осминафиналист при мъжете на Световното първенство на Международната федерация по карате (IFK) в Лайпциг, Германия и бронзов медалист от Световната купа за младежи в Камчия. Стана държавен шампион за мъже и бе определен за най-добър състезател в мъжкия профил от Българската карате киокушин федерация за 2025-та година. Награден бе и на ежегодната тържествена церемония „Спортист на годината на НСА“, като в тази класация зае второто място.

Цялата статия за Спортист на Габрово за 2025 година, както и кои останаха негови подгласници можете да прочетете оттук.

Зареди още

Крими

Пиян водач без книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево

Published

on

Пиян водач без шофьорска книжка причини тежка катастрофа със загинал край Севлиево. Трагичният инцидент е станал снощи, около 20:46 часа, на пътя между село Богатово и Севлиево.

На място изпратеният полицейски екип, установил, че 32-годишен мъж, управлявайки лек автомобил „Опел Астра“ в посока към Севлиево, предприел маневра „изпреварване“, загубил контрол над автомобила, навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в крайпътно дърво.

В резултат на удара починал 49-годишен мъж, пътувал на задната седалка на автомобила. Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2,74 промила. Същият е дал кръвна проба за химически анализ.

При извършената справка в информационните масиви на МВР било установено, че водачът е и неправоспособен. 32-годишният мъж бил настанен в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, в хирургично отделение, без опасност за живота.

Две жени – на 32 и 35 години, пътували в автомобила, също прегледани от медицински екип, след което били освободени без установени наранявания.

По случая е образувано досъдебно производство. Работата по него продължава под надзора на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Оставиха в ареста един от двамата, „шетали“ из цяло Габрово

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, 29-годишен мъж бе задържан заради извършена кражба в условията на опасен рецидив.

Мъжът, с инициали Л.В., е обвинен за това, че на 01/02.10.2025 г., в Габрово, от паркиран на улицата лек автомобил  „Шкода Фабия“, при условията на опасен рецидив, отнел пневматичен пистолет, 3 ножа, синджирче с висулка от жълт метал, на обща стойност 988 лв., от владението на М.И., без негово съгласие, с намерение противозаконно да ги присвои.

С постановление на Районната прокуратура той е бил задържан за срок до 72 часа. Към досъдебно производство са присъединени материалите по още три преписки на РП-Габрово, образувани за кражби от различни граждани, тъй като единия от извършителите на деянията, за които те се водят е обвиняемият Л.В.

Освен това по отношение на Л.В. има още две неприключени досъдебни  производства по описа на РП-Габрово, които се водят за престъпления по чл.354а, ал.3, т.1 от НК.

Обвиняемият е осъждан многократно за умишлени престъпления от общ характер на наказания лишаване от свобода, като деянията по настоящото производство се явяват извършени при условията на  опасен рецидив.

Той е бил освободен от затвора, след като е изтърпял предходно наказание лишаване от свобода, на 29.03.2025 г. За престъплението, за което Л.В. е обвинен, е предвидено наказание лишаване от свобода от 2 до 10 години.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица