Новини
25 ноември – Международен ден срещу домашното насилие
Във връзка с Международния ден на ООН срещу насилието над жени и домашното насилие в приемната на ГД „ДНЕС” – Габрово, пл. „Първи май”1А, ет. 1, от 25 ноември започва да работи консултативен кабинет с безплатни психологически и юридически консултации, всеки делничен ден от 15 до 17 часа.
Контактите, на които може да се свържете с представители на гражданското движение са: 066/986 462, 0895 442 446, e-mail: NenaSiliE84@gmail.com.
Националната кампания, която се провежда в страната е под надслов „ДА ОТВОРИМ ОЧИ И НАРУШИМ МЪЛЧАНИЕТО”.
Ръководителят на българската делегация в Групата на ЕНП в Европейския парламент и зам.-председател на групата на ЕНП Мария Габриел започна поредица конференции по проблема с насилието над жените.
Инициативата е израз на идеята на Мария Габриел за мащабна кампания срещу насилието над жените, с цел повишаване чувствителността и информираността на обществото към този сериозен проблем и по силно ангажиране на отговорните институции.
Кампанията се провежда и в контекста на писмената декларация, с която зам. – председателят на Групата на ЕНП и нейни колеги от Европейския парламент призоваха ЕК да обяви 2016 година за Европейска година за борба с насилието над жените.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниПолицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба
-
Кримипреди 2 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Културапреди 7 дниФутболни карикатури на Илия Липавцов постъпиха в колекцията на ДХС
-
Новинипреди 6 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 14 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Кримипреди 3 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 3 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!









