Новини
Кметът на Севлиево положи клетва
Новоизбраният кмет на СевлиевоИван Иванов, общинските съветници и кметовете на кметства положиха клетва за встъпване в длъжност. Това стана, по време на първото тържествено заседание на Общински съвет – Севлиево за мандат 2015-2019 г., свикано от областния управител на област Габрово Николай Сираков.
„Преди четири години не ви обещах нищо друго освен честност и откритост за работата на администрацията и управлението на града. Днес заставам за втори път пред вас с ясното съзнание, че да си кмет и да ръководиш един град, е не лека задача. Изисква отговорност, посветеност, много работа и последователност“, каза д-р Иван Иванов. Той изрази благодарност към хората, които са го подкрепили и към всички, които са гласували в изборния ден. „През настоящия мандат ще продължа да работя отговорно и всеотдайно за доброто на нашата община“, увери кметът. „Ще продължим да изграждаме инфраструктурата на града и селата, и да привличаме нови инвестиции. Ще продължим да инвестираме в образованието и социалните дейности, както и да гарантираме спокойствието на всички севлиевци“, категоричен е Иванов.
Новите 29 общински съветници получиха своите удостоверения от председателя на ОИК Снежина Дянкова и се заклеха да служат вярно в името на Република България и да спазват Конституцията и законите на страната.
На заседанието се проведе и процедурата по избор на нов председател на Общинския съвет. Номинирани бяха Здравка Лалева от ПП ГЕРБ и Ердоан Узунов от ДПС. С тайно гласуване и 21 гласа ЗА съветниците избраха за председател Здравка Лалева.
В новия общински съвет на Севлиево влизат 11 мандата на ПП ГЕРБ, 7 на КОАЛИЦИЯ ИЗБИРАМ СЕВЛИЕВО, 4 на ДПС, 2 на НАРОДЕН СЪЮЗ, 2 на ПАРТИОТИЧЕН ФРОНТ НФСБ и ВМРО, 2 на РЕФОРМАТОРСКИ БЛОК, 1 на ЗАЕДНО ЗА СЕВЛИЕВСКА ОБЩИНА.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.
С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на С.Г.
Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М. е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.
Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Новини
Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.
В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.
Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Новини
Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.
Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.
Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.
Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

-
Кримипреди 6 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Новинипреди 7 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Любопитнопреди 6 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Кримипреди 6 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Кримипреди 3 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?
-
Новинипреди 4 дниБаражът е близо: „Янтра“ приема опасния „Вихрен“
-
Новинипреди един денКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 3 дниМВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово








