Свържи се с нас

Крими

Блъснаха баба, пресичаща на пешеходна пътека в Трявна

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

75-годишна жена пострада, докато пресичаше на сигнализирана пешеходна пътека на ул. „Васил Левски“ в Трявна, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Инцидентът станал вчера сутринта, около 08.30 ч.

Водачът на лек автомобил „БМВ“, 44-годишен тревненец, движещ се в посока автогарата, не пропуснал пресичащата на пешеходна пътека възрастна дама и я блъснал.

След инцидента, мъжът откарал пострадалата баба с автомобила си до болница, но без да уведоми органите на реда за произшествието.

Установено било, че жената е с фрактура на лявата подбедрица. След оказана й медицинска помощ в МБАЛ-Габрово, жената била освободена за домашно лечение.

По случая е започнато досъдебно производство.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

Published

on

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).

Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Крими

Шест кашона с контрабандни цигари „цъфнаха“ от багажник (снимки)

Published

on

Близо 50 000 къса цигари без бандерол бяха иззети при специализирана полицейска операция, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията, имаща за цел противодействие на нелегалното разпространение на акцизни стоки без бандерол, е била реализирана на 5 ноември. В операцията се включиха служители от сектор „Противодействие на икономическата престъпност“, РУ-Севлиево и екипи на Агенция „Митници“.

В Севлиево за полицейска проверка бил спрян лек автомобил „Шкода Октавия“, управляван от 48-годишен местен жител. В колата били открити общо 49 960 къса цигари, който били без валиден български акцизен бандерол, пакетирани в шест кашона.

Контрабандната стока веднага била иззета, а по случая се извършва проверка за документиране на престъпление чл.234 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица