След като през март екипът на „Габрово нюз“ бе на посещение в един от най-занемарените квартали в нашия град – „Шенини“ и видя на какви изпитания са подложени ежедневно жителите му, днес за огромно съжаление положението му остава същото.
Живущите продължават да тънат в кал, а решение по казуса им все още не е намерено. От Гражданско движение ДНЕС – Общество срещу произвола получихме отворено писмо, което ще бъде изпратено до Министъра на регионалното развитие и благоустройството г-жа Лиляна Павлова, със запитване относно възможността за намеса на Общината за подобряване на пътната инфраструктура в квартала.
Поисканото съдействие от Регионалното министерство показва незаинтересоваността на местната власт и нейният отказ да помогне на своите граждани да водят нормален живот, като останалите жители на Габрово.
Към този момент организацията настоява за среща с екип от специалисти на Общината, който да изложи вижданията си и предложи разработването и приемането на конкретни мерки, обвързани с конкретни срокове, които да помогнат за разрешаването на този многогодишен проблем, за постигане на по-добра проходимост и достъп до домовете им, като цяло подобряване на инфраструктурата.
Отправено е искане до Община Габрово, за предоставяне на информация относно броя на новообразуваните имоти, попадащи в м. Шенини и колко от тях са застроени, тъй като се счита, че посочените цифри в отговорите на Общината не са коректни.
Все още обаче отговор за запитването им не е получен. А тази информация е от изключителна важност за тях, с оглед възможността за стартиране на процедура за присъединяване към населеното място.
В отправената молба, инициаторите искат специалисти, които да се ангажират с писмено становище за намиране на решение, дори и палиативно, в рамките на обичайния едномесечен законов срок, за да могат да изпреварят идването на есенно-зимния сезон и да успеят с помощта на местната власт да разрешат кошмара с ежедневното Сизифово преодоляване на разклонението до домовете си.
От Гражданско движение ДНЕС се надяват, че в потвърждение на своята компетентност конкретните специалисти със становището си, биха могли да дадат насока за разрешаване на проблема. В заключение те заявяват, че разчитат на своевременна и компетентна експертна помощ и съдействие.
И въпреки пренебрежението от страна на компетентните органи, скоро предстои и празникът на квартала. Екипът ни научи от млад и активен жител на „Шенини“, че местните не се предават и полагат завидни усилия, за да направят района приятен, като предлага място за отдих и туризъм.
С лични средства е започнала реконструкцията на култовата чешма, наречена Хайдушко кладенче. Тя е построена, през далечната 1971г. от ОФ кв. „Варовник“ и след толкова години ще бъде укрепена. Младите хора имат надеждата, силите и смятат, че един ден техните домове ще са по-достъпни и габровци ще посещават района.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Полицай Станимир Братов напуска МВР след близо 4 десетилетия безупречна служба

Полицай Станимир Братов – командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ към сектор „Охранителна полиция“ при Районно управление – Габрово, навършва пределна възраст за работа в МВР и след 39 години безупречна служба се оттегля в заслужен отдих.

Професионалният му път в системата на МВР започва на 23 април 1987 година. Длъжността командир на отделение в група „Патрулно-постова дейност“ изпълнява от 1 април 1999 година.

През годините многократно е награждаван за постигнати високи професионални резултати и за съществен принос при изпълнението на служебните си задължения. Със своята отговорност, професионализъм и всеотдайност към службата той се утвърди като пример за подражание и заслужи уважението на поколения служители в Районно управление-Габрово.

За своя дългогодишен принос и достойно изпълнение на професионалните задължени, със заповед на министъра на вътрешните работи е удостоен с отличие „Почетен знак на МВР“ – III степен.

Днес, 5 юни, Станимир Братов беше изпратен с признателност и уважение от своите колеги. Те му благодариха за годините отдаденост, за професионалната подкрепа и за примера, който оставя след себе си.

Ръководството и служителите на ОДМВР-Габрово му пожелават крепко здраве, спокойни и щастливи дни, удовлетворение от постигнатото и много лични поводи за радост. Нека новият етап от живота му бъде изпълнен с обичта на близките, заслужено спокойствие и сбъднати мечти.

Крими
Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.
Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.
Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.
При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Крими
Предстои пълномащабно учение в Габрово

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.
Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.
В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.
Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

-
Кримипреди 24 часаДвама 15-годишни на тротинетка бягаха от полицията и не успяха
-
Любопитнопреди 7 дниГаброво с мащабен празник за Деня на детето (Програма)
-
Новинипреди 7 дниДо 4 841 евро подкрепа за пострадалите от наводненията в Габрово
-
Културапреди 7 дниГабровски захарни декоратори представят България чрез ядливо изкуство
-
Икономикапреди 4 дниPolaris Lighting откри нов шоурум във Велико Търново
-
Новинипреди 4 дниПаднали, но безсмъртни! Габрово чества 2 юни с изложба
-
Любопитнопреди 4 дниЧестит 1 юни, мили деца!
-
Културапреди 4 дниРекорден интерес към конкурса „Преминал майстор през земята“











