Новини
Голям международен успех за Христина Пенева

снимка: Община Габрово
Христина Пенева извоюва сребърен медал от международен турнир по скокове на батут за Купа „Петър Велики“, който се проведе в Санкт Петербург, Русия. Хриси и още двама състезатели на габровския клуб „Акро-арт“ – Михаел Митев и Христо Христов, бяха част от националния отбор, който представи страната в силната надпревара, събрала състезатели от повечето водещи школи в този спорт.
Хриси участва в групата на момичетата на възраст 15-16 години и получи осма оценка в квалификациите. Във финала възпитаничката на треньора Пламен Нанев показа ниво, изпълни комбинацията си по чудесен начин и зае втората позиция. Първа стана представителката на домакините Карина Петрушина.
Михаел Митев също успя да влезе във финал. Той участва в групата на 13-14 годишните, която беше съставена от 22-ма състезатели от 9 държави. Мишо изигра добре съчетанието си, но по-ниската степен на трудност го извади от битката за медалите и той зае седмата позиция в крайното подреждане. Христо Христов получи контузия и не взе участие в надпреварата.
Тази седмица за Азербайджан заминава друга водеща състезателка на „Акро-арт“ – Симона Иванова. Тя е част от отбора на България за първите Европейски игри. Надпреварата в Баку е от 19-ти до 21-ви юни, а Симона ще участва при жените на батут индивидуално и на синхрон, заедно с Валерия Йорданова от Ямбол. Основният форум, за който се готвят габровските състезатели, е в края на годината. Това е 24-то Световно първенство по скокове на батут, което ще се проведе през декември в Одензе, Дания.
Източник: Община Габрово.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Извършват контролирани взривове в завода за боеприпаси край Белица
Новини
Проверките по общинските жилища в Габрово продължават

Среща, с фокус върху проверка на адресните регистрации, наличието на хора в общински жилища без издадена заповед за това, както и спазването на обществения ред, проведе заместник‑кметът на Габрово Мария Йозова.
В дискусията участваха екип от Община Габрово – директорите на дирекции „Общинска собственост“ и „Образование и социални дейности“ заедно с експерти и представители на Районното управление.
Формалният повод за срещата бяха регулярните проверки на общинския жилищен фонд. Те обхващат стопанисването, поддържането и опазването на общинските жилища, както и спазването на условията по договорите с наемателите.

Паралелно с това служителите следят и за спазване правилата на етажната собственост. С кварталните инспектори бяха обсъдени конкретни въпроси, насочени към подобряване на координацията и възможностите за сътрудничество.
Инспекторите са първата точка на контакт за гражданите и извършват ежедневни обходи в районите си, затова добрият синхрон между екипите на институциите е ключов за навременна реакция при сигнали и проблеми.

Новини
С нов екип Янтра ще търси първи точки в новото първенство

Янтра посреща състава на Монтана в третия кръг от първенството в Mr Bit Втора лига. Двубоят е днес, 11 август, на стадион „Христо Ботев“ с начален час 20.00. Непосредствено преди срещата „ковачите“ представиха новия си екип, с който ще преследват победите в шампионата.
Основният му цвят е зелен, с бели елементи по яката и ръкавите. За представянето бяха направени ефектни снимки в ковашката работилница на Регионалния етнографски музей на открито „Етър“ – място, което по естествен начин допълва символиката около прозвището на габровския тим.
След двата злополучни мача в началото на първенството Янтра няма друга алтернатива освен да търси победата срещу Монтана. В състава се завръщат няколко важни фигури и това може да даде необходимия импулс на „ковачите“.
Тони Иванов изтърпя наказанието си от два мача, наложено му след баража за влизане в Първа лига срещу „Септември“ (София), и ще бъде на разположение на старши треньора Борислав Стойчев. В отбора се завръща и Константин Иванов, който ще оформи добре познатия тандем с Асен Георгиев в центъра на защитата. Възстановен е и левият бек Александър Георгиев, пропуснал гостуването на „Етър“.
В състава на изпадналия от Първа лига тим на „Монтана“ от това лято са двама офанзивни футболисти, носили екипа на „Янтра“ – Велислав Василев и Олджай Алиев. Старши треньорът на гостите Божо Джуркович няма да може да разчита в предстоящата среща на титулярния си вратар Васил Симеонов, който е измъчван от стара травма в рамото. Вместо него под рамката ще застане Юлиян Весков, а юношата на клуба Никола Кръстев ще бъде на резервната скамейка.
Трайно контузени в редиците на гостите са Джан Хасан, Ивелин Георгиев и Владислав Цеков-Каската. Полузащитникът Стефан Каменов получи травма при домакинската победа над „Несебър“, но тя не се е оказала тежка и той ще бъде на линия за мача в Габрово.
Съдийството на срещата е поверено на Кристиян Тодоров от Варна. Ще му асистират Димитър Димитров (Варна) и Християн Симеонов (Разград). За четвърти арбитър е назначен Красимир Кръстев от Шумен. Радослав Славов от Велико Търново ще бъде делегат на срещата, а представянето на съдийската бригада ще оценява Красимир Василев от Русе.

-
Любопитнопреди 6 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Любопитнопреди 6 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 6 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Кримипреди 2 дниИнцидент във военния завод край Трявна
-
Кримипреди 2 дниНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица
-
Кримипреди 2 дниПоловината парк Маркотея е без осветление заради вандализъм
-
Кримипреди 2 дниОбразуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна
-
Кримипреди един денНормализира се обстановката след взрива в завода за боеприпаси












