Свържи се с нас

Новини

Кметът на Севлиево: Слагаме камери в целия град!

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

„Започнахме изграждането на система за видеонаблюдение и контрол на територията на град Севлиево. Общо 21 наблюдателни поста, някой от тях с повече от една камера, ще следят в реално време за сигурността и спокойствието на севлиевци“. За това информира кметът на Севлиево д-р Иван Иванов.

снимка: Община Севлиево

Той поясни, че системата включва контрол и наблюдение на важни инфраструктурни обекти и основни пътни възли и артерии в гр. Севлиево. „Така ще увеличим мерките по превенция и противодействие на правонарушенията и ще се намали делата на престъпленията с висока обществена опасност и честотата на извършването им. Монтирането на видеокамерите се извършва на два етапа. Първия етап приключваме в края на този месец. Това са всички входно-изходни точки за града в посока София, Габрово, В.Търново, Троян и Крушево. Камерите, които слагаме имат висока резолюция. Софтуерът, който ще закупим ще записва номерата на автомобилите и при едно евентуално нарушение лесно ще бъде открит извършителят“. Д-р Иванов добави, че видеонаблюдение ще имат всички главни улици и парковете в града.

„Нашата цел е да повишим сигурността на севлиевци и да подпомогнем органите на МВР при изпълнение на служебните им задължения. При ограничения финансов ресурс, с който разполага МВР, община Севлиево ще помогне с изграждането на тази система, като една алтернативна форма за превенция на престъпността“, заяви кметът.

Той бе категоричен, че видеонаблюдението ще бъде от голяма полза както за гражданите, така и за районното управление на полицията, където ще се изгради автономен диспечерски център. „Цялата база данни и архивите от заснетите обекти ще бъдат на разположение на органите на реда“, каза д-р Иванов.

Според „Закона за защита на личните данни” видеонаблюдението е дейност, която съдържа в себе си обработване на лични данни, позволяващо записаното лице да бъде безспорно идентифицирано. Проектът е съобразен с изискванията на закона и целта е поставянето на видеокамери да не ограничат човешките права и да не се нахлува в личното пространство на хоратa.

„Това ще се постигне с криптиране на достъпа до системата и прецизно организиране на нейното управление от институциите и лицата имащи достъп до нея“, допълни д-р Иванов.

„Видеонаблюдението се поставя от фирма „КИВИ-ТВ“ ООД, гр.София“, уточни кметът и благодари на собственика Тони Танов за това, че фирмата подкрепя проекта както със собствени средства, така и с предоставянето на специално изградената за целта оптичната мрежа.

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица