Свържи се с нас

Новини

Зрелищно равенство беляза старта на АНЛ – Габрово 2015

Published

on

снимка: Валентин Минков, фейсбук

снимка: Валентин Минков, фейсбук

Стартира Английската Неделна Лига на Габрово (АНЛ), сезон 2015. В неделя, точно в 13.00 часа, отборите на „Палаузово“ и „Гипсострой 08“ дадоха нейното начало, с боево и зрелищно равенство 2:2. Първият гол за сезона отбеляза атрактивният Пенко Стефанов – бате Пенко, от отбора на „палаузовци“, който по неповторим начин отпразнува своето попадение.

Сформираният отново отбор на „ВАС Етъра“ започна с победа над обединения ФК „Марти – Young Stars“ с 3:1. Точни бяха Станислав Радойчев, Петър Костадинов и Ивелин Павлов.

С два гола на своя капитан Павел Лолев в последните пет минути на мача, отборът на „ВЕСПА“ поднесе изненадата на първия кръг. Победен беше вицешампионът ФК „Ястребите“ с 3:2, в изключително драматичен и запомнящ се мач.

„2+2“ също започна с победа. Тимът на Тошко Гутев победи „Идеал Стандарт Видима“ с 4:2, въпреки двата гола на Александър Тодоров за севлиевци.

ФК „Експрес“ направи обрат за крайното 3:1 над „Трите хикса“, след голове на Ивайло Райнов и Йосиф Аджов. „Laziale“, поведени от новото си попълнение Сашо Маринов, разгроми „Омега“ с 6:1, а „Копакабана“ постигна най – убедителната победа на старта след 7:1 над дебютантите от „Цератицит“. По два пъти се разписаха Петко Моровяков и Ивайло Илиев.

На 22 март от 12.00 часа започва и вторият кръг от АНЛ – Габрово, отново на комплекс Трендафила.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Нов ръководител в Статистиката: Ивета Иванова наследява Георги Цветков

Published

on

От 19 декември 2025 г. изпълняващ длъжността началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“ при Териториално статистическо бюро – Север ще бъде г-жа Ивета Иванова, която досега заемаше позицията главен експерт в същия отдел.

Новината бе съобщена от досегашния началник на отдела Георги Цветков в писмо, изпратено до медиите в региона. В него той изразява благодарност към журналистите и институциите за дългогодишното партньорство и съвместната работа.

„В навечерието на Коледните и новогодишните празници, дойде моментът да Ви кажа „Довиждане“ като началник на отдел „Статистически изследвания – Габрово“. Изминаха повече от шестнайсет години, през които с Вас и Вашите екипи успяхме да бъдем добри партньори и да допринесем за информираността на гражданите, институциите и бизнеса в областта“, пише Цветков.

Той припомня съвместната работа с медиите и институциите по време на Преброяване 2011 и Преброяване 2021, като изразява надежда, че добрите отношения ще се запазят и в бъдеще.

„Желая на Вас и Вашите екипи здраве, устойчивост и успешно реализиране на поставените цели! Светли Коледни и Новогодишни празници на Вас и семействата Ви!“, завършва посланието си Георги Цветков.

Зареди още

Крими

Откриха марихуана, екстази и пико в дома на 34-годишен габровец

Published

on

75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин бяха иззети от дома на 34-годишен криминално проявен габровец, който бе задържан при специализирана полицейска операция по линия „Наркотици“, проведена вчера в областния град.

Служители от сектор „Криминална полиция“ при РУ-Габрово спрели за проверка 34-годишния местен жител, осъждан за държане на наркотични вещества. В хода на извършените процесуално-следствени действия било установено, че мъжът придобил и държи в себе си свивка със суха зелена листна маса, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

При последвалото претърсване на обитаваното от него жилище полицейските служители намерили и иззели около 75 грама марихуана, 35 таблетки екстази и над 3 грама метамфетамин. Мъжът е бил отведен в местния арест, където бил задържан за срок до 24 часа по реда на Закона за МВР.

По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс. Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Новини

Десислава от Габрово представя България в международен Лайънс конкурс

Published

on

Рисунката на Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“ в Габрово вече е в централата на Lions International в САЩ, за да участва във финалния кръг на международния лайънс конкурс „Плакат на мира“. Новината съобщи Михаела Банкова, председател на зона „Янтра“ в националното Лайънс движение, при награждаването на победителите и участниците в областния кръг на конкурса.

Тържествената церемония за втора година се провежда с любезното съдействие и домакинство на Областната управа в Габрово. В събитието на 16 декември вечерта участваха деца, изпратили рисунки за конкурса, техните учители по изобразително изкуство, членове на Лайънс клуб Габрово, областният управител Мария Башева.

Темата на 38-ото издание на „Плакат на мира“ за 2025/2026 година е „Заедно като Един” (Together As One). В него се включиха 22 деца на възраст 11 – 13 години от Габрово (ОУ „Христо Ботев“ и ОУ „Неофит Рилски“), Дряново (НЧ „Развитие 1869“) и Севлиево (Детски арт център „Видима“).

„Състезанието е на високо ниво – рисунките на децата са чудесни, каза Михаела Банкова в обръщението си към участниците и гостите. „Излъчихме много достойна творба, която беше оценена на национално ниво от Лайънс България.“

В съобщението на Асоциацията на Лайънс клубовете от Дистрикт 130-България се казва: „България има своята невероятна рисунка, която отлетя с първия полет към Америка за участие в международната надпревара на конкурса. Десислава Кънева и нейната творба бе единодушно избрана от журито. Изпращаме я с любов и стискаме палци за призовите места! Благодарим ти, Деси, за таланта, идеята и реализацията на тази творба, която ще бъде визитката на България пред света!“

Поздравления към участниците и пожелания за успех на Десислава отправи областният управител Мария Башева. Децата бяха поздравени задочно и от Митко Колев, президент на Лайънс клуб Габрово за 2025/2026 година, който не можа да присъства на церемонията.

Освен Голямата награда на Десислава Габрово получава още една –Специална награда на национално ниво за „Любима рисунка на социалните мрежи“. Тя бе връчена Божидара Юлиянова Кожухарова (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, с преподавател Снежана Велчева.

На областно ниво на призовите места се нареждат: Първо място – Десислава Калинова Кънева (12 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Второ място – Пресияна Красимирова Иванова (13 г.) от ОУ „Христо Ботев“, Габрово; Две трети места – Божидара Юлиянова Кожухарова, (11 г.) от Детски арт център „Видима“, Севлиево, и Михаела Миленова Стефанова (12 г.), ОУ „Христо Ботев“, Дряново.

Наградите на победителите имат и парично изражение, а всички деца получиха грамоти за участие в конкурса и подаръци от Лайънс клуб Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица