Свържи се с нас

Новини

Бизнесът не иска репресии, изнудване и страх

Published

on

снимка: Предизборен щаб коалиция "БСП лява България"

снимка: Предизборен щаб коалиция „БСП лява България“

Бизнесът в Севлиево и Габрово проведе среща с Кирил Добрев и кандидатите за народни представители от Коалиция “БСП лява България” в област Габрово. Сериозна подкрепа на социалистите по време на срещата оказа бившият министър на икономиката и енергетиката Драгомир Стойнев, който е кандидат за народен представител и водач на листата в област Стара Загора. След срещите си с бизнеса в Казанлък, той пристигна в Севлиево.

Срещата премина при много голям интерес от страна на местните предприемачи и членовете на Бизнес сдружение “Севлиево 21 век”. Присъстващи на срещата заявиха, че не искат да се повтори ситуацията, която създаде ГЕРБ за бизнеса по време на своето управление – репресии, изнудване, страх и несигурност.

снимка: Предизборен щаб коалиция "БСП лява България"

снимка: Предизборен щаб коалиция „БСП лява България“

“Факт е, че по време на правителството на Пламен Орешарски бизнес средата се стабилизира. Тази преса, която ни стягаше се отпусна, отчете се икономически растеж и в общи линии сега сме много по-спокойни да работим и да развиваме своя бизнес”, коментираха присъстващи на срещата.

Пред бизнесмените от региона, Кирил Добрев подчерта, че политиката на стабилизиране на бизнес средата ще продължи, защото сигурността в тази сфера е основен приоритет на социалистите. “Без работеща икономика, няма силна държава. Постигнахме икономически растеж, нови 50 000 работни места, по-високи доходи и сигурност за хората и бизнеса. Ще продължим да подобряваме тези показатели. Ще съсредоточим усилията си в създаването на квалифицирани кадри, от които бизнесът има нужда, защото се оказва, че това е един от основните проблеми в Габровска област”, коментира Кирил Добрев.

снимка: Предизборен щаб коалиция "БСП лява България"

снимка: Предизборен щаб коалиция „БСП лява България“

“Знам, че освен ГЕРБ, бизнеса го тормозят и честите избори, както и несигурността, която те предизвикват”, каза още Добрев и допълни, че в следващия парламент БСП или ще бъде управляваща партия с разбиране към бизнеса или опозиция, която да респектира управляващите.

снимка: Предизборен щаб коалиция "БСП лява България"

снимка: Предизборен щаб коалиция „БСП лява България“

Бившият министър на икономиката Драгомир Стойнев посочи, че БСП е за силна икономика за разлика от ГЕРБ, които са за силова икономика. “Искаме да продължим с подкрепата за малките и средни предприятия и икономическия растеж. Всичко това е резултат на добрите взаимоотношения между държавата и бизнеса. Искаме подкрепа, за да продължим тази политика”, заяви Драгомир Стойнев и допълни, че икономическата програма на БСП не предвижда увеличение на данъците.

*Парламентарни избори 2014. Купуването и продаването на гласове е престъпление*

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Икономика

„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар

Published

on

От днес, 20 юли, Габрово има ново място за вкусна храна на жар. „Скарата“ отвори врати на ул. „Ванче Михайлов“ 25, в двора на бившия завод Карталов, и заявява своя специалитет – разкраченото пиле, изпечено бавно на жар до онази златиста коричка, която кара човек да предвкусва хапката отдалеч.

Месото е мариновано предварително в специална марината, в която отлежава, за да поеме напълно аромата, а след приготвянето се поднася със специален сос, който довършва вкуса.

Освен емблематичното разкрачено пиле, менюто предлага свински и пилешки пържоли, свински и пилешки шишчета, сочни свински ребра и четири вида риба на жар – всички приготвени по същия принцип на предварително маринованите и отлежали продукти. Компания им правят пресни печени и пържени картофи.

„Скарата“ предлага достатъчно паркоместа в двора на бившия завод Карталов, за да могат клиентите спокойно да оставят автомобилите си, независимо дали ще похапнат на място, на някоя от обособените маси, или ще вземат поръчката за вкъщи.

На разположение са и напитки.

Работното време е от понеделник до петък – от 11.30 до 20.30 ч., събота от 11.30 до 16.30 ч.

За предварителни заявки: +359 877 609 200.

Зареди още

Крими

Пияна жена с голям джип помете морал и промили посред бял ден

Published

on

Изминалият уикенд в област Габрово не мина спокойно откъм пътни инциденти и криминални деяния. Това става известно от полицейската сводка за днешния 20 юли, оповестена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В събота, 18 юли, около 15.40 часа, на улица „Иванка Горова“ автопатрулен екип на тревненската полиция спрял за проверка криволичещ автомобил „Форд F150“, управляван от 40-годишна местна жителка.

„Ароматът“ и външният ѝ вид насочили веднага полицаите, че преди дамата да се метне зад волана е имало употреба. Тестът с техническо средство отчел изумителните 2,44 промила алкохол в количеството издишан въздух, които изобщо не ѝ попречили да седне да кара по улиците на града.

На нарушителката бил издаден талон за медицинско изследване, а в указания срок тя се явила, за да даде кръв за химически анализ. По случая е образувано бързо производство.

По-малко от два часа по-късно, около 17.20 часа, отново в РУ-Трявна постъпил сигнал за пътнотранспортно произшествие на улица „Ангел Кънчев“. На място се установило, че катастрофата е станала между лек автомобил „Фолксваген Поло“, управляван от 24-годишна жена от село Айдемир, и мотопед, управляван от 57-годишен тревненец.

При инцидента водачът на мотопеда получил счупване на фаланга. Пробите за алкохол на участниците са отрицателни, а произшествието е обслужено по административен ред.

Ден по-рано, в петък, 17 юли, около 08.30 часа, в районното управление в Трявна бил получен сигнал за случай на вандализъм, който бил моментално разкрит. Касаело се за 40-годишен мъж, който унищожавал цветни насаждения, около 100 на брой, в парка пред ЖП-гарата, собственост на Община Трявна.

Пристигналият полицейски екип веднага заловил извършителя на деянието. По случая е заведена преписка по член 216 от Наказателния кодекс, който третира унищожаването или повреждането на чуждо имущество.

В Севлиево пък в петъчни следобед, 17 юли, около 14.00 часа, екип на полицията спрял за проверка мотопед „Ямаха“, управляван от 31-годишен местен жител. При справката в информационните масиви на МВР се оказало, че превозното средство не било регистрирано по надлежния ред.

При проверката в мотопеда била открита и иззета суха зелена листна маса, реагирала положително при извършения полеви наркотест за марихуана. По случая също е образувано бързо производство.

Зареди още

Новини

С купа и медали се завърнаха шахматистите на ШК „Орловец 1997“

Published

on

Купа, два златни и един бронзов медал спечелиха шахматистите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово Йоан Велчев, Кристиян Василев и Стефан Тотев в шахматния турнир „Купа Световен ден на шаха“, който се проведе в Казанлък.

14-годишният Йоан Велчев, който постигна 6,5 точки от 7 възможни се нареди първи в целия турнир и заслужено грабна купата и златния медал.

12-годишният Кристиян Василев, който постигна 4,5 точки, се нареди първи във възрастовата група на 13-годишните и пети в генералното класиране и спечели златен медал.

13-годишният Стефан Тотев също постигна 4,5 точки, което го нареди трети във възрастовата му група и шести в генералното класиране и му отреди бронзов медал.

Достойно се представи и 7-годишният Стелян Пелеев от ШК „Орловец 1997“, който участва в Б турнира за деца до 9 години.

С 3 точки Стелян се нареди пети във възрастовата група „Детска градина“ с равен брой точки с третия и получи предметна награда, каквато организаторите бяха осигурили, освен за призьорите, и за всички деца от най-малката възрастова група.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица