Свържи се с нас

Новини

Изплащат възнагражденията на членовете на СИК

Published

on

Архив © Copyright  — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

На 31 май 2014 г. /събота/, от 9.30 до 16.00 часа, на касата на Центъра за информация и услуги на гражданите в Община Габрово, започва изплащане на възнагражденията на членовете на секционни избирателни комисии.

Сумите ще се получават лично, след представяне на документ за самоличност и удостоверение, информират от местната общинска администрация.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Сгащиха 70-годишно „муле“, участвало в схема за 17 бона и злато от баба в Габрово

Published

on

Габровските криминалисти задържаха мъж от Стара Загора, съпричастен към телефонна измама.

На 16 февруари в габровската полиция бил получен сигнал от 82-годишена жена, която заявила, че е била въведена в заблуждение по телефона от непознат, представил се за полицейски служител.

От нея било поискано да съдейства за залавяне на телефонни измамници. Жената предала на непознат сумата от 17 000 евро и златни накити.

В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия е задържано лицето, получило парите. Това бил 70-годишен жител на Стара Загора.

Сумата, предмет на престъплението, не е възстановена. Работата по случая продължава под надзора на Районна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Новини

Отличия за „КюБол“ на републиканското първенство по билярд

Published

on

Габровските билярдисти от Спортен клуб „КюБол – Габрово“ отново доказаха, че са сред водещите имена в родния билярд.

Силно представяне, хладнокръвие в решаващите моменти и шампионски характер донесоха престижни отличия за града на провелия се в Пловдив първи кръг от републиканско първенство на Националната федерация по билярд (НФБ) за сезон 2026. Домакини бяха клубовете 9 Ball Kapana и 9 Ball Grand, които осигуриха отлични условия за провеждане на надпреварата в дисциплината 9-та топка.

В А дивизия Стелиан Кукучев се изкачи до почетното трето място след оспорвани двубои срещу най-добрите състезатели в страната. Стабилната му игра и увереността в ключовите партии го наредиха сред медалистите и затвърдиха позицията му като един от най-постоянните състезатели на „КюБол“. В същата дивизия достойно се представи и Иван Янков, който също защити честта на габровския клуб.

Истински триумф за Габрово донесе Климент Велев в Б дивизия. С впечатляваща серия от победи и безапелационна игра във финалната фаза той заслужено грабна титлата и се окичи със званието републикански шампион. Велев демонстрира класа, концентрация и тактическа зрялост, които му осигуриха място на върха.

Силно участие в Б дивизия записаха още Ивайло Стоянов, Дарин Димов, Цветан Петков и Димитър Синчанов, които показаха, че габровската школа има дълбочина и потенциал. Спортен клуб „КюБол – Габрово“ се подпомага от avtogumi.bg.

Зареди още

Новини

Новият областен на Габрово встъпи в длъжност

Published

on

Областният управител Асен Даскалов официално встъпи в длъжност днес. Церемонията по приемственост се състоя в Заседателната зала на Областната администрация – Габрово.

Асен Даскалов бе назначен с Решение на Министерски съвет от 23 февруари 2026г. Досега действащият областен управител Мария Башева предаде символа на държавността – бронзов лъв, изработен от габровския скулптор Адриан Новаков, на своя новоназначен колега.

Башева благодари на колектива на Областна администрация за подкрепата и професионализма, като подчерта, че си тръгва с благодарност и с уважение. С пожелание за мъдрост в решенията, за човешко отношение към всички предстоящи казуси и за успешна работа с екипа тя предаде символа на област Габрово на Асен Даскалов. “Мисля, че ще се справите достойно. На добър час!“, пожела още Башева.

Заместник областният управител Иван Любомиров подари на Башева дървото на живота с думите: “Във времена, в които цели градове и площади са пълни с хора, които нямат търпение някой да си тръгне, Вие сте лидер, с който никой не иска да се разделя. Ако се съмнявате в това, може да погледнете в очите на колегите си. Нека това дърво да Ви напомня, че след всяка буря идва пролет, а всяка пролет идва навреме“.

Асен Даскалов приветства екипа, като се обърна към всички човешки и като колега. “За мен е чест да заема този пост. Приемам го отговорно и с ясното разбиране, че тази администрация има нужната експертиза. Ценя професионализма, ще разчитам на Вашия опит и на пряката комуникация. Предстоят ни избори и това е главната ни задача. Бих желал да проведем български избори, но по европейски стандарт. Няма да променям работещи формули, а необходимите подобрения ще въведем спокойно. Вярвам, че можем и ще работим с добър диалог и в полза на обществото“, каза в обръщението си Даскалов.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица