Свържи се с нас

Новини

Случаят с болницата в Дряново е пример за тоталния хаос в здравеопазването

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

„Случващото се с болницата в Дряново е христоматиен пример, как управляващите нямат  никаква визия за развитие на здравеопазвнето. Положението, до което е  докарано лечебното заведение е резултат от хаоса, които цари в целия сектор.”, заяви на пресконференция в Габрово бившият зам. – министър на здравеопазването д-р Емил Райнов. Той ,заедно със свои колеги от комисията по здравеопзване към националния съвет на БСП , бяха на посещение в Габрово, по покана на местната червена централа. „В областта има много проблеми, но случващото се с лечебното заведение в Дряново няма аналог.”, коментира д-р Райнов. Според него вина за това има големият брой смени на министри и екипите им,  смяната на шефа на здравната комисия в парламента, смените  по политически принцип на  директори на болници. „Не може при такова голямо текучество ние да очакваме нещо добро да се случи в здравеопазването.”

Преди време общинският съвет в Дряново взе решение, че лечебното заведение ще се  преобразува в  болница за долекуване, тъй като тогава имаше клинични пътеки за това, след като за трети пореден път имахме нов  министър на здарвеопазването  и се прие новият бюджет за 2011 година,  се оказа, че за тези клинични пътеки няма средства, и   лечебното заведение не може да съществува  по този начин.

„Свидетели сме как се разрушава нещо без да се осигури алтернативен вариант, без да има изградена алтернативна структура”, заяви д-р Райнов. За хората от малката община, в която има два социални  дома, квартал на слепите, голям брой на хора с увреждания, единствената алтернатива е да пътуват до областните болници във Велико Търново и Габрово. И тук идва парадокса  в здравната система според левите специалисти „По закон всички български граждани трябва да бъдат здравно осигурени и да плащат вноски,  всички български граждани трябва да имат равен достъп до здравеопазването. Ситуацията в момента е,  че всички плащаме, а достъп до медицинска помощ имат само тези, които живеят в големите градове. Въпреки здравните си вноски хората от малките населени места са оставени без адекватни здравни услуги”.

Любопитно

Детското коледно градче на Габрово отваря врати в парка с Мечето

Published

on

Мястото, където мечтите оживяват, тази година е паркът с Мечето, където ще отвори врати Детското коледно градче. На 15 декември от 17.30 часа Община Габрово кани всички малчугани и техните родители на официалното откриване.

Градчето тази година е още по-богато и пъстро – сред светлините и празничната украса ще ви очакват фигурите на любими герои, които не само ще можете да видите, но и да докоснете, да се снимате с тях и да се пренесете в техния приказен свят. Децата ще могат да застанат редом до Скай и Чейс от „Пес патрул“, да се почувстват част от магията на „Замръзналото кралство“ с Елза и Анна, да срещнат Спайдърмен, а Мики Маус ще бъде там, за да раздава усмивки и настроение.

За най-любопитните ще има и истинска приказна изненада – къщичката на Хензел и Гретел, която ще ви примами със своята сладка магия. За доброто настроение на присъстващите ще се погрижат децата и младежите от денс-формация „Олимпея“, а най-очакваният гост – Дядо Коледа – ще пристигне по един малко по-необичаен начин, за да приеме писмата с най-съкровените желания и да се снима за спомен с всяко дете.

Детското коледно градче е мястото, където усмивките стават най-ценният подарък, а празничният дух се разлива навсякъде.

Зареди още

Любопитно

Коледен фермерски пазар на площад „Възраждане“

Published

on

С наближаването на най-светлите празници, Коледният Български фермерски пазар „ОТ БГ“ , идва при Вас с една специална дата – 13 декември. В административния център на Габрово, на площад „Възраждане“, от 10.00 до 16.00 часа, ще Ви очакват добре познати и любими производители, носещи със себе си аромата, вкуса и духа на българската традиция!

По традиция Фермерски пазар „ОТ БГ“ защитава повече от една кауза. Ако произведеното в България винаги е било наш приоритет, то през декември добавяме и произведеното в Габровска област, превръщайки го в наша предколедна мисия! Очаквайте: богато разнообразие от млечни и месни продукти, оцет, тахан, ядки, вино – греяно и пивко, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, сладкиши, билки, натурална козметика, пробиотици и продукти с прополис, както и уникални изделия, подходящи за красиви коледни подаръци от майстори и занаятчии.

На едно място ще срещнете вкусовете на домашното, обичта към земята и таланта на местните творци. Традиционната томбола на пазара ще зарадва един от вас, закупил продукт от пазара, с 27 артикула от щандовете, защото доброто се връща минимум десетократно, а подкрепяйки родните производители, занаятчии и майстори, вие им показвате своето уважение към труда им.

Всеки Коледен Фермерски пазар в Габрово събира не само вкусове и аромати, но и кауза. А тази година нашата кауза е „Мисия 1+1=Вземи“, създадена от учениците от 12. В клас на Националната Априловска гимназия, които вече две години работят с Приюта за безстопанствени животни към Община Габрово.

Със своите малки жестове, дарения и осиновяване, те подаряват втори шанс за живот, изпълнен с грижа, топлина и обич. Тези дни учениците ще споделят и свои вкусотии, ръчно сътворени коледни изненади и малки чудеса, от които може да изберете и дарите за каузата– защото когато добротата се споделя, тя се превръща в празник за всички!

Коледа е време за чудеса не само за хората, а и за онези тихи, верни души, които чакат своя дом. А докато го чакат, нека да ги зарадваме чрез „Мисия 1+1“ , която с малки стъпки и споделеност е равна на надежда!

Зареди още

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица