Свържи се с нас

Новини

Севлиево и Швейцария партнират успешно, според посланика

Published

on

снимка: Община Севлиево

снимка: Община Севлиево

Възможности за обучение на ученици от Професионалната гимназия „Марин Попов“, в партньорство с училища от Швейцария със същото направление, обсъдиха на среща в петък кметът на Севлиево Иван Иванов и посланикът на Швейцария Н.Пр. Регина Ешер. „Ние сме готови да направим конкретни действия за партньорство и за обмен на ученици“, сподели кметът. От своя страна посланикът се ангажира в най-кратки срокове да организира среща между директорите на училищата.

По-късно Н.Пр. Регина Ешер участва в работна среща на Българо – швейцарската търговска камара с представители на деловите среди от Севлиево. „Севлиево и Швейцария имат вече една добра връзка чрез фирма АББ и това показва как едно сътрудничество може да е успешно“, заяви Н.Пр. Регина Ешер и допълни, че това е още една крачка към създаване на бизнес отношения между България и Швейцария.

Целта на срещата бе да се обсъдят възможностите за съвместни инициативи и контакти между членовете на Българо – швейцарската търговска камара и други швейцарски фирми със бизнеса в Севлиево. На срещата бяха дискутирани актуалните проекти и перспективи за двустранно сътрудничество, информира Мирела Ганчева от местната общинска администрация.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Валери Божинов стана спортен директор в Севлиево

Published

on

*Снимка: Gong.bg

Бившият голмайстор Валери Божинов започна нов етап от кариерата си, като пое ролята на спортен директор в новака във Втора лига – Севлиево.

Той ще работи рамо до рамо със своя втори баща Сашо Ангелов, който е старши треньор на тима, съобщава „Блиц“.

39-годишният Божинов нееднократно е подчертавал желанието си да остане във футбола след края на активната си кариера.

Той вече има опит като помощник-треньор в Септември (София) и Добруджа (Добрич), а сега ще има ключова роля в структурите на Севлиево. Цялата статия можете да прочетете оттук.

Зареди още

Икономика

Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Published

on

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.

Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.

За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.

Зареди още

Култура

Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие

Published

on

Музей „Етър“ проведе практически семинар, на тема: „Музеите и живото наследство – нови пътища за развитие.

Опит и вдъхновение от Чешката република“ Лектор на семинара беше д-р Ева Куминкова, главен асистент в катедрата по Европейска Етнология в Масариковия университет в Бърно.

Чрез теоретична част, казуси и групови занимания музейните специалисти преразгледаха традиционната роля на музеите в документирането, опазването и представянето на живото наследство.

Обсъдиха идеята за музеите като културни посредници, свързващи различни публики в областта на културното наследство, и като социални пространства, отговарящи на потребностите на местните общности. Запознаха се с конкретни примери за това как живото наследство е интегрирано в дейността на музеите в Чешката република.

Освен екипа на музей „Етър“, в семинара взеха участие музейни специалисти от РИМ – Габрово, Музей „Дом на хумора и сатирата“, ИМ – Севлиево, ИМ – Дряново, Специализиран музей за резбарско и зографско изкуство – Трявна, ИМ – „Искра“ – Казанлък.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица