Свържи се с нас

Новини

Водач на листа наби шамарите на опонент в Габрово?

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Неизвестно лице, водач на листа от седми габровски многомандатен избирателен район се е нахвърлил и саморазправил ръкопашно с човек от екипа на друга политическа сила в дните преди провеждането на парламентарните избори. С апел чрез местните медии водачът на Коалиция за България – Габрово Йордан Стойков се обърна към компетентните органи да се самосезират и проверят случая. Това той направи на организирана пресконференция относно състоялите се избори, на която присъства и вторият от редиците на левицата Георги Терзийски.

„Изключително грозно впечатление ми направи, че водач на една от листите в седми многомандатен избирателен район, охраняван от свои хора се е нахвърлил и ударил представител на друга политическа сила. Очаквам компетентните органи да проведат разследване и да вземат отношение“, коментира Йордан Стойков.

Думите му бяха допълнени от Георги Терзийски, който сподели пред журналистите, че също е имал случка с хора от друга политическа сила, но до пряк физически сблъсък не се е стигнало.

„Опитаха се да ме нападнат и мен, обаче не им стигна куражът. В петък вечерта, преди деня за размисъл, имахме екип, отговарящи за плакатите в града. Тръгнаха да ги нападат. Ходеха, преследваха ги и когато се намесих стигнахме до там, че аз карах зад колата, която ги беше заплашила. Обиколихме града и след мен се събраха още 3 коли от техните. Накрая спряхме в района на Театъра и ме питаха дали искам кафе. Аз лично влязох в контакт с хората от ГЕРБ“, заяви Терзийски пред медиите.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Новини

Таня Христова оттегля предложението си за увеличение на ТБО

Published

on

Оттеглям предложението за промяна на таксата за битови отпадъци в община Габрово. Това написа на профила си в социалната мрежа фейсбук кметът на Габрово Таня Христова.

Таксата за битови отпадъци засяга пряко всяко домакинство и затова всяка промяна в нейния размер следва да се прави в условия на предвидимост и стабилност. Липсата на приет държавен бюджет за 2026 г., както и нестабилната вътрешнополитическа среда, създават висока степен на несигурност, се посочва още в кметската публикация.

Поради това Община Габрово се отказва от предложеното увеличение на таксата за битови отпадъци.

Това решение не е отказ от реформа. Общината ще продължи последователната работа по въвеждане на по-честен и точен модел за определяне на такса „битови отпадъци“, основан на реални данни, в съответствие със законодателството и в защита на обществения интерес, заявява още Христова.

Зареди още

Новини

Домът на Ръгби клуб „Янтра“ ще бъде ремонтиран

Published

on

Стадион „Христо Смирненски“ в Габрово, който е дом на Ръгби клуб „Янтра“, ще бъде напълно обновен благодарение на одобрено финансиране по Националната програма за финансиране на спортни проекти 2025 г. на Министерството на младежта и спорта. Новината беше съобщена от народния представител от ГЕРБ – Габрово Михаил Митов.

Инвестицията предвижда цялостно подобряване на спортната база и условията за тренировки и провеждане на състезания. Проектът включва поставяне на ново тревно покритие, изграждане на дренажна и поливна система, както и монтиране на нова ограда.

За удобството на публиката и спортистите ще бъдат поставени нови скамейки и трибуни, а вечерните тренировки и мачове ще бъдат улеснени чрез ново осветление. Освен това, в рамките на проекта ще бъдат поставени и нови ръгби врати, които ще отговарят на съвременните стандарти за спортни съоръжения.

Новата визия на стадион „Христо Смирненски“ се очаква да привлече повече млади спортисти и да създаде по-добри условия за тренировъчен процес и провеждане на национални и международни срещи.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица