Новини
Един загинал и трима ранени при катастрофи в Габровско

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Един човек е загинал, а други трима са ранени в резултат на катастрофи в Габровско за последните три дни, съобщават от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Пътният инцидент, завършил с фатален край, е възникнал в петък на пътя между с. Сенник и Севлиево. Около 18.50 часа водачът на лек автомобил „Форд Фиеста” – 77-годишен мъж от Севлиево, при движение в посока Севлиево, на ляв завой, изгубил контрол над автомобила и се ударил в насрещно движещия се „Форд Мондео”, управляван от 34-годишен мъж от Троян. При катастрофата на място загинала возещата се на предната дясна седалка във „Фиеста”-та 76-годишна съпруга на водача. Възрастният мъж бил транспортиран и настанен за лечение в габровската болница с гръдна травма и сърдечна недостатъчност. Двамата водачи били тествани за алкохол, като техническото средство отчело нулеви резултати. Причините за инцидента са в процес на изяснявяне. По случая е започнато досъдебно производство.
Другите две катастрофи, разминали се без човешки жертви, са от съботния ден. Около 05.45 часа, на бул. „Хемус“ в Габрово, в района на хотел „Габрово”, е възникнало пътно -транспортно произшествие с лек автомобил „Рено”, управляван от 22-годишна габровка с инициали Р.И. При движение с несъобразена скорост, в посока бензиностанция „Лукойл”, жената изгубила контрол над автомобила, превозното средство излязло в дясно извън платното и се ударило в крайпътно дърво. Младата дама била настанена в МБАЛ-Габрово с фрактура на десния крак и охлузни рани, без опасност за живота. При проверката за алкохол, техническото средство е отчело 1.32 промила. Взета й е кръвна проба за химически анализ. Местопроизшествието било посетено от екип на РУП-Габрово.
Също този ден, няколко часа по-късно, двама русенци пострадаха при катастрофа край с. Жълтеш. Около 16.45 часа, по пътя Габрово – Трявна, след с. Жълтеш, е възникнало ПТП между „Ситроен”, движещ се в посока Трявна и управляван от 23-годишен от русенец, и автобус, пътуващ към Габрово, управляван от 49-годишен мъж от Габрово. Водачът на лекия автомобил, при движение с несъобразена скорост, на десен завой, изгубил контрол над автомобила, колата навлязла в лентата за насрещно движение и се блъснал в автобуса.
При инцидента са пострадали водачът на автомобила и 21-годишната му спътничка. Двамата били настанени в МБАЛ-Габрово със съмнение за комоцио. Ползвали са обезопасителни колани. Водачите са тествани за алкохол, като техническото средство отчело нулеви резултати. Местопроизшествието е посетено от служители на сектор „Пътна полиция” и РУП-Габрово.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Разследват побоя на ул.“Митко Палаузов“ по хулигански подбуди

Районната прокуратура в Габрово ръководи разследването по досъдебно производство, започнато на 07.05.2026 г., във връзка с масово сбиване на публично място в града.
Извършен е оглед на местопроизшествие, иззети са записи от камери за видеонаблюдение, разпитани са свидетели, назначени са експертизи.
Установено е, че на три лица са били причинени телесни подреди. Изискана е медицинската документация от прегледите им и са назначени съдебномедицински експертизи.
Наказателното производство се води за престъпление по чл. 131, ал. 1, т. 4 и т. 12, вр. с чл. 130, ал. 1 от НК – за причиняването на леки телесни повреди по хулигански подбуди на повече от едно лице: две пълнолетни и едно непълнолетно лице, което е на 16 год.
Предстои изясняване на вида на телесните повреди и механизма на тяхното причиняване, след което ще се пристъпи незабавно към преценка за привличане на извършителите като обвиняеми и вземане спрямо тях на съответните мерки за неотклонение.
Действията по разследването продължават под ръководството на Районна прокуратура – Габрово.

Крими
МВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово

Инспекторатът на Министерството на вътрешните работи започва проверки в Областната дирекция на МВР в Габрово, във връзка с възникналото обществено напрежение в града. Това съобщи изпълняващият длъжността секретар на МВР Георги Кандев по време на протест пред сградата на Областната администрация в Габрово, цитиран от БТА-Габрово.
На площад „Възраждане“ снощи се събраха граждани с искания за повече сигурност и институционална реакция по повод последния инцидент в града.
Пред медиите Кандев е заявил още, че е инициирана работна група по темата. По думите му случаят е „изключително деликатен“, а целта на институциите е напрежението да бъде овладяно чрез координирани действия между всички компетентни органи.
„Днес, по разпореждане на министъра на вътрешните работи, бяхме изпратени заедно с директора на Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“ в град Габрово, във връзка с възникналото напрежение“, заяви Кандев.
Той посочи, че в Областната администрация е била организирана работна среща между държавните институции, имащи отношение към случая. На срещата са присъствали представители на ромската общност, както и представители на протестиращите граждани. По време на разговорите са били обсъдени всички факти и обстоятелства, свързани със случая. На срещата е присъствал и окръжният прокурор на Габрово.
„Нищо няма да бъде скрито от обществеността и всичко, което е предвидено в закона, ще бъде свършено“, каза още Георги Кандев. Той увери, че в следващите дни ще бъдат предприети всички действия, предвидени в Закона, като част от мерките включват и проверки от инспектората на МВР в Областната дирекция на полицията в Габрово.
След изявленията пред медиите представители на институциите проведоха разговори и със събралите се граждани пред сградата на Областната администрация. Пред гражданите излязоха и. д. главен секретар на МВР Георги Кандев, окръжният прокурор на Габрово Тихомир Петков, областният управител на Габрово Асен Даскалов, кметът на Габрово Таня Христова.

Новини
Кметът на Габрово излезе с позиция във връзка с протестите
-
Кримипреди 5 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Любопитнопреди 5 дниГотови ли сте за истинска италианска пица?
-
Новинипреди 5 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Кримипреди 4 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Новинипреди 5 дниНови свидетелства за отразяването на Априлското въстание в световния печат
-
Любопитнопреди 4 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Културапреди 6 дниГала Савчева с ново престижно отличие и музикален проект
-
Кримипреди 2 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?




