Свържи се с нас

Новини

Мобилните оператори няма да подновяват договори по телефона

Рекламите вече трябва да бъдат по-безшумни

Published

on

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

Мобилните оператори вече няма да могат да подновяват договорите с абонатите си само с телефонно обаждане. Това реши парламентът с окончателно приетите промени в Закона за защита на потребителите.

При сключване на договор от разстояние по телефона, той ще влезе в сила и потребителят ще се обвърже с предложението от деня, в който доставчикът е получил съгласието му в писмена форма, записаха депутатите.

При липсата на такава – договорът се превръща в безсрочен. Потребителят може да прекрати безсрочния договор с едномесечно предизвестие, без да дължи неустойка за това. От 1000 до 3000 лева ще бъде глобата на лице, което възпрепятства правото на потребител да се откаже от сключен договор от разстояние, гласуваха още народните представители.

С промените се ограничиха и действията на кабелните оператори, които по всяко време заменяха едни канали с други в пакета си с програми. Решено бе при отпадане на телевизионна програма потребителят да може да прекрати договора, без да дължи обезщетение или неустойка, когато отправи едномесечно писмено предизвестие за това, съобщиха от Аргументи БГ.

Звукът на телевизионните реклами вече ще е по-нисък или ще бъде същият с нивото на предаването, в което се излъчват, приеха още депутатите.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Черен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!

Published

on

Черен джип „БМВ“, управляван от 20-годишен водач, направи безумно изпълнение на пътя между Габрово и Севлиево, в близост до опасното кръстовище за село Враниловци, след което полицията се самосезира и го погна с цялата строгост на Закона!

Безразсъдното поведение на пътния джигит, застрашил не само своя живот, бе заснето от видеорегистратор в друг автомобил и бе публикувано за разпространение в габровските групи в социалната мрежа фейсбук, където бързо набра вълна от възмущение.

След рисковото изпреварване, служители на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР-Габрово се самосезираха и предприеха незабавни действия по установяване на водача.

По данни на полицията случката се разиграла на 13 юни на път II-44, в района на кръстовището за село Армените. Тогава 20-годишен водач на лек автомобил БМВ, движещ се в посока към Севлиево, извършил неправилно изпреварване от дясната страна на друго моторно превозно средство.

С действията си младият водач създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

Днес, 17 юни, водачът бил установен от полицейските служители, като спрямо него е взето административно отношение.

Зареди още

Новини

Инициативата „Рада казва НЕ“ достигна област Габрово

Published

on

В Областна администрация – Габрово бяха поставени кукли „Рада“ – символ на националната кампания за превенция на домашното насилие по проект „Рада казва НЕ“. Инициативата достига до област Габрово благодарение на активната работа на Фондация в помощ на жени, претърпели насилие- F. L. Y First Love Yourself. Върху всяка кукла „Рада“ е поставен QR код, който насочва към безплатното мобилно приложение „Помогни ми“, разработено от Националното бюро за правна помощ.

Приложението предоставя полезна информация, насоки и достъп до подкрепа за хора, пострадали от домашно насилие или намиращи се в риск. Това съобщи Марина Ангелова – основател на Фондацията, по време на среща с областния управител на Габрово Кристина Сидорова.

В рамките на разговора бяха обсъдени възможностите за бъдещо тясно сътрудничество между институциите, неправителствения сектор и местната общност в усилията за превенция на домашното насилие и подкрепа на пострадалите. Акцент в дискусията беше поставен върху дейността на вече сформирания Областен съвет за превенция и защита от домашно насилие, който ще има координираща роля при организирането и реализирането на бъдещи кампании и информационни инициативи регионално ниво.

Общата цел е да се изгради устойчива мрежа за взаимодействие между държавните институции, образователните структури, социалните услуги и гражданските организации. Марина Ангелова подчерта значението на образователните инициативи сред младите хора и необходимостта те да имат достъп до навременна, достоверна и експертна информация по теми като насилието, личните граници, здравословните взаимоотношения и механизмите за търсене на помощ.

Чрез поставянето на куклите „Рада“ в публични институции и обществени пространства организаторите се стремят да привлекат вниманието към проблема, да насърчат жертвите да потърсят подкрепа и да покажат, че обществото има отговорност да не остава безучастно към случаите на насилие.

Зареди още

Новини

Нов STEM център в ПГТМ – с. Градница

Published

on

Професионалната гимназия по транспорт и машиностроене в с. Градница официално откри своя нов STEM център, разположен на първия и втория етаж на училището. Центърът разполага със съвременна образователна среда, оборудвана с модерни технологии, специализирани кабинети и възможности за практическо обучение.

Учениците ще могат да работят по проекти, свързани със специфични автомобили и електронни системи, соларни панели, както и да развиват своите знания и умения в областта на науката, технологиите, инженерството, математиката.

Сред официалните гости на събитието беше областният управител Кристина Сидорова, която поздрави ръководството, преподавателите и учениците за реализирания проект. В обръщението си към присъстващите тя подчерта значението на новите учебни пространства и възможностите, които те предоставят на младите хора.

„Много е хубаво, че във вашето училище днес се откриват пет нови учебни зали, оборудвани с нови технологии и модерни средства за обучение. Те ще ви дадат възможност да се докоснете до технологиите, науката и електрониката, да откривате света на знанието по по-интересен и достъпен начин. Пожелавам тези класни стаи да бъдат изпълнени с много усмивки, незабравими часове и нови знания“, заяви Сидорова.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица