Свържи се с нас

Новини

Българите да съдят Дянков за откраднатите 2 млрд. лв от здравни вноски

Призивът е на председателя на Българския лекарски съюз д-р Цветан Райчинов. Той ще заведе дело в качеството си на гражданин

Published

on

д-р Цветан Райчинов, председател на Българския лекарски съюз

Призовавам всички българи да съдят финансовия министър Симеон Дянков за откраднатите 2 млрд. лева от здравноосигурителните вноски от 2009 г. досега. Това заяви в Русе председателят на Българския лекарски съюз (БЛС)  д-р Цветан Райчинов, информира БГНЕС, цитирани от Аргументи БГ.

Райчинов също ще заведе дело срещу Дянков, но не в качеството си на председател на БЛС или лекар, а като обикновен гражданин.

“Лично аз се чувствам ощетен, че Дянков е обсебил моите вноски. И смятам, че всеки един българин трябва да го направи – не позволявайте да ви крадат”, каза още д-р Райчинов. На среща с русенските лекари той сподели проблемите, които тревожат основно БЛС. Освен парите за здравни осигуровки, тревожно е непрекъснатото прехвърляне на дейности от здравното министерство към НЗОК, които ще заплащат отново със здравни вноски.

Д-р Райчинов обвини държавата, че през 2012 г. не е дала нито лев от бюджета за ин витро. Обявените 15 млн. лева всъщност са взети от осигуровките.
Председателят на БЛС е категорично срещу това неблагополучията в здравеопазването да се прехвърлят върху лекарите и медицинските служители.

“Няма как да преглътна това, след като средствата са ни ограничени, болниците ни са още на ниво 19 век и ние да искаме от тези хора да правят чудеса – не може. Няма как лекарите да бъдат непрекъснато преследвани, плюти и гонени. Логично е да напуснат тази държава и аз лично ги съветвам да го направят”, заяви д-р Цветан Райчинов. Той припомни, че Европа в момента има около 300 000 вакантни места за медици, а българските лекари са висококвалифицирани и отговарят на всички изисквания.

Крими

Закопчаха крадеца, тероризирал кв. Русевци и района

Published

on

След проведени оперативно-издирвателни мероприятия служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ и колегите им от габровската полиция задържаха 26-годишен мъж, многократно осъждан, извършил множество кражби в кв.“Русевци“ през месец май тази година. Новината съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В хода на работата било установено, че в периода 22-23 май е демонтирал прозорец на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Охрид“, откъдето е отнел сумата от 3 000 лв. На 27 срещу 28 май проникнал в гараж, намиращ се на ул.“Дрен“, и от лек автомобил е извършил кражба на 150 лв и ръчно изработен нож.

Мъжът влязъл през незаключена врата в къщата и отнел от коридора портмоне с 23 лв. На 31 май, малко след 04.00 часа, чрез счупване на стъкло на врата на лек автомобил, паркиран на ул.“Боженци“, проникнал в колата и извършил кражба на сумата от 100 лв.

Работата по установяване и документиране на престъпната дейност на лицето продължава под надзора на прокуратурата, а задържаният е привлечен в качеството на обвиняем.

Зареди още

Новини

Бронз за тенисистките на КНСБ – Габрово от работническите игри

Published

on

Отборът на Регионалния съвет на КНСБ-Габрово по тенис на маса – жени спечели трето място на Двадесет и първия работнически спортен фестивал с международно участие, който се проведе от 11 до 15 юни в к.к. „Св. Св. Константин и Елена” край Варна.

Снежана Гатева и Евгения Енева станаха трети в класирането и грабнаха купата и бронза след тенисистките от РК „Спорт и здраве” – Кърджали и АЕЦ „Козлодуй”, които се наредиха на първите две призови места.

Снежана Гатева от отбора на Регионалния съвет на КНСБ- Габрово спечели и третото място по тенис на маса жени – индивидуално. Габровската синдикална структура бе представена от четирима участника в два отбора – тенис на маса – жени и дартс – мъже. Водач на отборите и тази година беше Николай Найденов.

Международният работническия спортен фестивал по традиция се организира от Българска работническа федерация „Спорт и здраве”, съвместно с Конфедерация на независимите синдикати в България и с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Тази година спортното събитие събра над 1 000 участника от 5 държави: България, Мексико, Румъния, Република Молдова и Израел. Те се състезаваха в 14 вида спорт: мини футбол, плажен волейбол, боулинг, баскетбол (стрийтбол), плуване, тенис, плажен тенис, тенис на маса, шахмат, дартс, петанк, спортна табла, теглене на въже и щафета „Бързи заедно“.

Зареди още

Новини

Президентът Румен Радев посрещна ученици от ПГТ – Габрово

Published

on

Държавният глава Румен Радев приветства ученици от Габрово, които са създали изложбата „Не пренасяйте войната от вашите умове в нашите сърца“.

Експозицията ще бъде представена в сградата на президентската институция тази седмица.

Платната са дело на деца от Клуб по изобразително изкуство „Колорит“ към Професионалната гимназия по туризъм „Пенчо Семов“ в Габрово.

Президентът поздрави учениците и техните преподаватели за идеята на експозицията и за посланията, които, за съжаление, са особено актуални днес.

Румен Радев заяви, че е важно конфликтите да се предотвратяват със средствата на активната дипломация, а решаването на всички предизвикателства да се основава на диалога.

Според държавния глава е много важно да се чуе гледната точка на младите хора. Президентът приветства учениците за изразената чрез платната им гражданска позиция.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица