Свържи се с нас

Новини

Благотворителната кампания на БЧК продължава

Published

on

снимка: БМЧК - Габрово

снимка: БМЧК – Габрово

Областен съвет на Български Червен кръст – Габрово изказва своята сърдечна благодарност на гражданите на Община Габрово и Община Севлиево за дарените средства в касичките поставени в търговска верига на германска компания за бързооборотни стоки. В магазина на веригата в Севлиево бяха събрани –  69.32 лв., а в Габрово – 366.44 лв., или общо 435.76 лв.

Целта на кампанията е да се наберат средства за осигуряване на безплатен обяд в училище за нуждаещи се български деца – сираци, безпризорни, деца на самотни родители и деца от бедни семейства. Кампанията продължи до 4 януари 2013 г.   За трета поредна година германската верига за бързооборотни стоки подкрепя програма „Топъл обяд“ на Партньорска мрежа за благотворителност на Българския Червен кръст.

През настоящата година в област Габрово програмата се реализира в Основно оздравително училище за сърдечно съдови и белодробни заболявания „Ангел Кънчев”, гр. Плачковци, където 40 деца ежедневно получават безплатен обяд.

Всеки може да подкрепи каузата, за да върнем в училище повече деца. Един безплатен обяд на 1 дете в нужда в България струва 2 лева. Всяко дарение е ценно, а и най-малката сума може да нахрани дете в беда.

Вие можете да помогнете чрез:

  • SMS на номер 1255, цената на един SMS е 1 лв. без ДДС.
  • чрез гласови обаждания на телефон 0900 0 1255 за абонати на М-Тел на цена 1 лв. без ДДС
  • чрез гласови обаждания на телефон 0900 5 1255 за абонати на Vivacom на цена 0,99 лв. без ДДС
  • он-лайн дарение  на redcross.bg
  • дарение по каузата Топъл обяд на БЧК в офисите на Easy Pay
  • банков превод на:

Банкова сметка в лева на програма „Топъл обяд”:
IBAN в BGN: BG37UNCR 7000 1500 5335 32
BIC: UNCRBGSF
Банка: УниКредит Булбанк
Адрес: ул. “Калоян” 3, София 1000, България

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Нов спортен комплекс в Габрово и още 12 обекта ще получат финансиране

Published

on

Спортен комплекс в кв. Трендафил и още 12 обекта в Габрово ще получат финансиране от държавния бюджет, съобщиха от местната общинска администрация. Зам.-кметът на Габрово Мария Йозова подписа споразуменията за финансиране на общо тринадесет строителни обекта в града и селата, който ще получат подкрепа от инвестиционната програма за общински проекти към държавния бюджет.

Става дума за инвестиции в нов спортен компрес в кв. Трендафил, в основен ремонт на ул. „Палатките“, в благоустрояване на пространството между улиците „Напредък“, „Златна нива“ и „Зелена ливада“.

Предвидено е още изграждане на районно осветление в междублоково пространство на ул. „Зелена ливада“ от № 16 до № 38, както и на осветление на улиците „Д-р Илиев Детския“ и „Житарска“.

Предстои да бъдат извършени основни ремонти на улици в селата Яворец и Поповци, както и ремонти на сградите на читалищата в селата Гъбене, Драгановци, Стоевци, Враниловци и Яворец.

Проектното предложение за изграждането на новия многофункционален спортен комплекс в кв. Трендафил включва футболен терен със стандартни размери, трибуни, паркинг, осветление, масивни постройки за административни цели, съблекални, санитарни възли, помещения за треньори, фитнес център, възстановителен център и всички други съоръжения, необходими за обслужване на комплекса.

За ул. „Палатките“ е предвидена нова конструкция на уличните и тротоарните настилки, осигуряване на оттичането на повърхностните води, подобряване на безопасността на движение и възможностите за паркиране в района.

Благоустрояването на пространството между улиците „Напредък“, „Златна нива“ и „Зелена ливада“ включва основен ремонт на тротоарите, благоустрояване на зелени площи и местата за отдих, спорт и игра, ново енергоспестяващо улично осветление, подземни контейнери за смет, организация на паркирането. Обектите са с период на реализация до 2026 г.

Зареди още

Новини

Ново ръководство на Ротари и Интеракт клуб Севлиево

Published

on

Ротацията на президентите в началото на всяка ротарианска година е празник на приятелството, което свързва, отчет на постигнатото и предаване на щафетата на новите президенти.

Такъв беше и празникът – “July Evening”, както мило го нарече усмихнатият президент на Ротари клуб – Севлиево Даниела Иванова, за ротарианци и интерактори в Севлиево.

Организацията отбеляза основните постижения на двата клуба, връчи отличията на номинираните за принос със значка Paul Harris Fellow и грамота от Ротари Интернешънъл, Стойчо Христов и Минчо Тодоров.

Грамоти за членство в Клуба и подаръци получиха и зрелостниците, които за съжаление се разделят с Интеракт Клуб – Севлиево. Размяната на огърлиците бе с усмивка и приятелска прегръдка за много успехи: от Даниела Иванова към Иван Георгиев – нов президент на Ротари Клуб Севлиево и от Яна Филева към Лариса Петрова – нов президент на Интеракт Клуб Севлиево.

Зареди още

Новини

РЗИ – Габрово популяризира мобилното приложение еЗдраве

Published

on

Министерството на здравеопазването стартира лятна национална кампания за популяризиране на мобилното приложение еЗдраве, което осигурява достъп до електронното ни здравно досие.  

Екип на РЗИ – Габрово, с техническото съдействие на „Информационно обслужване“ АД, ежеседмично ще разкриват мобилни пунктове, където ще оказват съдействие на всеки, който желае, да активира приложението на мобилното си устройство.  

Целта е всеки български гражданин да получи лесен достъп до своето електронно здравно досие – директно през телефона. Под мотото „С един клик – ти контролираш системата“, кампанията ще стартира през м. юли и ще продължи до края на м. септември.  

Локацията на пунктовете ще бъдат обявявани на интернет страницата на РЗИ Габрово и на сайта на Министерство на здравеопазването.  

Всеки работен ден гражданите, които желаят да достъпят до здравното си досие могат да го направят в РЗИ Габрово на адрес: гр. Габрово, ул. „Райчо Каролев „ № 2 в работното време на инспекцията- от 8:30 до 17:00.

В централната градска част в гр. Габрово, ул. „Радеца“ бе разкрит мобилен пункт.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица