Свържи се с нас

Новини

Христина Пенева – Спортист №1 на Габрово

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Състезателката по скокове на батут Христина Пенева е Спортист №1 на Габрово за 2011 година. Най-изявените спортисти на града бяха обявени снощи  в зала „Орловец“ на тържествена церемония.  12-годишната Христина се състезава за  Акро арт. Тя спечели бронзов медал при момичетата до 12 години и влезе в историята на този спорт у нас като първия български състезател, който се качи на почетната стълбичка на Световно в олимпийската дисциплина батут – индивидуално.  Сред отличията й  през тази година са и три златни медала в дисциплините батут, батут-синхрон и двоен мини батут от Държавния индивидуален шампионат по скокове на батут. Наградата й бе връчено лично от кмета  Таня Христова пред пълните трибуни в залата.

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Втори в престижната класацията остана Христо Георгиев от Спортен клуб „Киокушин, а трето място спечели миналогодишният първенец в надпреварата световният и европейски шампион за 2011 година Александър Стоянов от Карате клуб „Янтра“ .

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

На церемонията „Спортист №1 на Габрово“ беше връчен и приз за „Отбор на годината“, който за втора поредна година спечели представителният мъжки волейболен състав на „КВК Габрово“.

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Тазгодишната церемония по награждаване на най-добрите габровски спортисти премина под мотото „Спортувай с мен”. Поздравителни адреси до организаторите и спортистите изпратиха министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков и министърът по управление на средствата от Европейския съюз Томислав Дончев.

Ръководството на "КВК Габрово" © Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

„Треньор на годината“ стана Андреян Иванов от СК „Киокушин“.

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Награди получиха и всички номинирани в спортната десятка:

1 място – Христина Пенева от клуб „Акроарт”.                    
2 място – Христо Георгиев от клуб „Киокушин”.
3 място – Александър Стоянов от карате клуб „Янтра”.
4 място – Мартин Понев – клуб по спортно ориентиране „Узана”.
5 място – Любен Каменов от „АРА Моторспорт”.
6 място – Бисер Тачев от клуб „Орловец 93”.
7 място – Лидия Ковачева от хандбален клуб „Бъки”.
8 място – Янко Янков от клуб по вдигане на тежести „Михаил Петров”.
9 място – Александра Николова от клуб по спортно ориентиране „Узана”.
10 място – Стоян Вулджев от „Коко волей клуб Габрово”.

На церемонията по награждаването бяха връчени няколко специални индивидуални награди. Кметът Таня Христова получи специален спортен колаж, озаглавен „Право в десятката!”, който да й напомня че е много важна част от отбора на габровския спорт. Изненадата й поднесе директорът на „Общински спортни имоти” Росица Бакърджиева.

Специален спортен колаж получи и топ реферът Антон Генов. Отличието за неговата активна съдийска кариера беше връчено от кмета Таня Христова. Госпожа Христова връчи колаж и на инж. Иван Маринов, който тази година отпразнува своята 70-годишнина. Габровци го познават като дългогодишен успешен директор на техникума по механоелектротехника „д-р Никола Василиади” и изпълнителен директор на шампионския хандбален клуб „Бъки”. Специална изненада беше подготвена и за треньора по лека атлетика в хвърлянията – гюле и диск, Михаил Кьошев, който тази година навърши 60 години.

Посмъртно бе почетен треньорът по акробатика Лилян Александров, който тази година бе обявен за почетен гражданин на Габрово. Отличието бе връчено на неговите синове Пламен и Андреян.

Специални плакети за принос в развитието на габровския спорт получиха директорите на Националната Априловска гимназия – Анна Маринова и Цветана Кюмюрджиева – директор на Природо-математическа гимназия „Акад. Иван Гюзелев”. Ученическите отбори на двете гимназии извоюваха през тази година шампионски титли по баскетбол и хандбал.

Специална награда на Министерството на физическото възпитание и спорта за треньор с най-голям принос в популяризирането на спорта сред децата получи Дончо Дончев. Под негово ръководство в момента тренират 86 деца от баскетболен клуб „Чардафон-Орловец”. Отличието връчи зам.-областният управител Неделчо Търкаланов.

Специално отличие получи Владимир Станчев, който е състезател на националния отбор на България по футзал за хора с увреден слух.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Любопитно

Грешки при носенето на мокасини – 3 начина, по които ги носите погрешно

Published

on

Грешки при носенето на мокасини – 3 начина, по които ги носите погрешно

Мокасините са изключително стилни обувки, които придават елегантност и лекота на всяка мъжка визия през топлите месеци. Въпреки тяхната популярност, много господа допускат елементарни грешки, които развалят цялостното впечатление от тоалета. Правилното съчетаване на тези обувки изисква познаване на определени правила и усещане за естетика. В следващите редове ще разгледаме най-често срещаните модни гафове, които трябва да избягвате на всяка цена. Така ще гарантирате, че визията ви винаги ще бъде безупречна и модерна.

Носите ли любимите си мокасини с неподходящи високи чорапи?
Един от най-големите модни грехове е комбинирането на леки летни обувки с дълги и плътни спортни чорапи. Стилните мъжки мокасини са създадени специално, за да се носят на бос крак или с невидими чорапи. Показването на ластик или лого на чорап моментално унищожава изискаността на вашата лятна визия. За да си гарантирате безупречен външен вид и безкомпромисно качество, доверете се на доказани производители. В богатата оферта на магазин obuvki.bg ще откриете първокласните марки Lasocki и Gino Rossi, които предлагат модели, перфектно проектирани за максимален комфорт и съвършен стил без видими чорапи.

Ако носенето на обувки на бос крак ви причинява дискомфорт, задължително заложете на специални изрязани терлици. Тези аксесоари остават напълно скрити в обувката и предпазват краката ви от неприятно запарване и протриване. Глезенът трябва да бъде открит, за да се постигне онзи характерен италиански шик, към който се стремим. Избягвайте белите хавлиени материи, защото те придават ненужен обем и изглеждат изключително нелепо. Този малък детайл може да промени цялостното излъчване на облеклото ви към по-добро.

Избирате ли панталони с неправилна дължина за този тип обувки?
Дължината на панталона е от решаващо значение, когато решите да обуете класически мокасини за разходка или среща. Твърде дългите крачоли, които се надиплят върху обувката, създават небрежен и евтин вид на целия тоалет. Ако времето е студено и мокро, по-добре разгледайте топли кафяви боти на obuvki.bg за защита. Идеалният панталон за мокасини трябва да свършва малко над обувката, откривайки леко глезена. Това визуално издължава крака и поставя акцент върху красивите обувки, които сте избрали.

мъжки мокасини
  • Съчетаването на мокасини с панталон изисква внимание към кройката, материята и цвета на избраните дрехи. Ето няколко съвета, които ще ви помогнат да изглеждате стилно и актуално във всяка ситуация: Избягвайте широките панталони, които покриват изцяло обувката и създават безформен силует на тялото ви.
  • Заложете на вталени модели тип чинос, които подчертават фигурата и допълват елегантния дизайн на обувките.
  • Никога не комбинирайте официален черен костюм с ежедневни велурени мокасини в светли и ярки цветове.

Пренебрегвате ли редовната грижа и почистване на своите обувки?
Много мъже забравят, че велурените и кожените мокасини изискват специфична и редовна поддръжка, за да изглеждат добре. Захабената повърхност и петната веднага правят лошо впечатление и говорят за липса на внимание към детайла. Качествените продукти на Badura и други реномирани марки заслужават да бъдат третирани с подходящи препарати. Използвайте специална гума за велур или мека четка, за да премахнете натрупания прах и замърсявания. Винаги нанасяйте защитен спрей, който ще предпази материята от случайни разливания на течности.

Съхранението на обувките е също толкова важно, колкото и начинът, по който ги носите навън. Използването на дървени обтегачи помага да се запази формата и да се изпънат гънките по кожата. Това е особено важно за меките мокасини, които лесно се деформират при продължително и често носене. Добре поддържаните обувки са визитна картичка на всеки джентълмен и допълват перфектно стила му. Не подценявайте силата на чистите обувки, защото те са огледало на вашия личен имидж.

Зареди още

Новини

Втора вицешампионска титла за Йоан Велчев и габровския шахматен клуб

Published

on

След вицешампионската титла по блиц, 13-годишният Йоан Велчев от ШК „Орловец 1997“ – Габрово с треньор международен майстор Йордан Иванов завоюва втора – вицешампион по ускорен шахмат в Държавните индивидуални първенства при момчета до 14 години.

От 7 партии Йоан постигна 6 победи и допусна само една загуба, като се нареди втори, с равен брой точки с първия в турнира. Отлично представяне в Държавното първенство по ускорен шахмат в най-оспорваната възрастова група – момчета до 10 години, постигна състезателят на „Орловец 1997“ Иван Екимов, който се класира 5-ти от 60 състезатели, с равен брой точки с третия в турнира.

От девет партии Иван спечели 6, постигна едно равенство и допусна само 2 загуби от втория и третия в турнира.

При 8-годишните момчета състезателят на „Орловец“ Матей Николов постигна 4 от 7 точки и се класира 9-ти. При 18-годишните Денислав Иванов се класира 11-ти, при 16-годишните Тодор Петров зае 13-то място и при 14-годишните Стефан Тотев – 22-ро място.

Зареди още

Новини

Д-р Михов: Близо 340 хиляди са събрани за ремонт на Детското отделение

Published

on

Само за 15 дни, даренията за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ нараснаха с повече от 32 хил. евро. Така събраните средства и материалните дарения вече възлизат на обща стойност от близо 340 хил. евро.

Това съобщи изпълнителният директор на областната болница д-р Минко Михов. Две са големите материални дарения – едното на стойност 16 555.52 евро, а другото – 14 372.22 евро.

Новите постъпления по дарителската банкова сметка възлизат на 1186.28 евро, от които 1 000 евро дарение от доктор Серджо Мюлер и 186.28 евро от дарителската кутия, поставена в областната болница.

Дарителската кампания стартира на 1 декември 2025г., като за три месеца с кампании, инициативи и дарения бяха събрани над 180 хил. евро от общността в Габрово и региона. Дарителската кампания продължава и през март.

Можете да подкрепите каузата с доброволен труд, материали или дарение на дарителска сметка:
МБАЛ „Д-р Т.Венкова” АД Габрово,
банка ДСК
IBAN : BG62STSA93000021423558
BIC : STSABGSF

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица