Новини
Мъж с опасност за живота след катастрофа край Севлиево
27-годишен мъж от село Беброво, общ. Елена е с опасност за живота след като катастрофира с управлявания от него товарен автомобил “Фолксваген Транспортер” край Севлиево, на главния път Варна-София, на около 500 метра след комплекс „Стублата“ в посока София, информират от полицията. Инцидентът е станал вчера сутринта около 08.40 часа. Шофьорът е навлязъл на заледен участък от пътя, след което е напуснал пътното платно и се е преобърнал в крайпътен скат в ляво по посока на движението. Пострадал е водачът, който е с комоцио церебри, травма на глава и гръден кош, с опасност за живота. Същият е бил транспортиран и настанен за лечение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ Габрово.
Също вчера друг пътен инцидент едва не отне човешки живот. Около 12.30 часа, в с. Гъбене, общ. Габрово настъпва ПТП, при което товарен автомобил „Пежо Експерт“ с водач 56 годишния Б. М. от Габрово, поради неправилно движение по пътното платно, навлиза в лявата половина пътя, при което движещият се насреща лек автомобил “Фолксваген”, управляван от 24-годишен мъж от с. Гъбене, с цел да избегне челен удар, предприема спасителна маневра, като се отклонява в дясно и се удря в метален парапет на мост.
Водачите на двата автомобила били изпробвани за употреба на алкохол, като техническото средство отчело нулев резултат. Пострадали са водачът на лекия автомобил, който е настанен за наблюдение в МБАЛ – Габрово с комоцио, без опасност за живота и пътуващите с него 26-годишна жена и 3-месечно бебе, които след преглед са освободени.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Хартиените бюлетини за изборите са в Габрово

При строги мерки за сигурност вчера, 8 април, бяха доставени 88 хиляди бюлетини за предстоящите парламентарни избори на 19 април.
Бюлетините бяха ескортирани от полиция и жандармерия до Областна администрация Габрово, където бяха посрещнати от областния управител Асен Даскалов, заместниците му и представители на РИК- Габрово.

Още през вчерашния ден те бяха надлежно предадени на представителите на общинските администрации. На територията на област Габрово са разкрити 223 секции и 3 подвижни секции. В 67 секции гласуването ще се извършва само с бюлетини.

Крими
Румънски „амбулантен търговец“ на кухненски съдове удари греда в Габрово

Установен и задържан е 38-годишен румънски гражданин, съпричастен с извършена кражба от жилище в Габрово.
По първоначални данни, в обедните часове на 31 март, възрастна жена от областния град била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ предложил кухненски съдове.
Той успял да влезе в дома ѝ под предлог за демонстрация на стоката и поискал символично възнаграждение.
Впоследствие извършителят напуснал, а малко по-късно жената установила липсата на златни накити, с тегло над 20 грама.
В резултат от проведени оперативно-издирвателни действия бил установен и задържан 38-годишен румънски гражданин, съпричастен към посегателството.
Част от златните накити били възстановени на жертвата. По случая е образувано досъдебно производство.
Областната дирекция на МВР – Габрово отправя апел към гражданите да бъдат особено бдителни и да не се доверяват на непознати лица, предлагащи стоки или услуги в домовете им.
Подобни „търговски“ посещения често са прикритие за извършване на измами и кражби на вещи. Как да се предпазите? Елементарно! Не допускайте непознати в дома си, независимо от повода! Не давайте пари или ценности на непознати лица! Внимавайте с „изгодни оферти“ и демонстрации по домовете! Не се предоверявайте! Информирайте възрастните си близки и родни за подобни схеми, тъй като те често са обект на този тип престъпления.
При съмнение или извършено престъпление – сигнализирайте незабавно на телефон 112!

Крими
Засилени мерки за сигурност по Великден в региона

Полиция и пожарна с мерки за гарантиране сигурността на гражданите, обществения ред, пожарната безопасност и безопасността на движението по време на Великденските празници.
Във връзка с тях двете дирекции предприеха комплекс от мерки за гарантиране сигурността на гражданите, обществения ред, пожарната безопасност и безопасността на движението.
В периода от 9 до 13 април ще се проведат специализирани полицейски операции, насочени към контрол на пътното движение. Акцент ще бъде поставен върху недопускане на управление на моторни превозни средства след употреба на алкохол и/или наркотични вещества, проверка на правоспособността на водачите, както и спазването на скоростните режими.
В дните с очакван интензивен трафик полицейски екипи ще подпомагат движението и ще осъществяват засилен контрол по основните пътни артерии. Създадена е организация за опазване на обществения ред в районите на автогарите, железопътните гари и местата с масово струпване на хора.
Засилено полицейско присъствие ще има и в районите на храмовете по време на празничните богослужения. Предприети са и мерки за противодействие на престъпленията против собствеността.
В районите на търговските обекти ще се осъществява контрол от униформени и цивилни служители с цел предотвратяване на кражби и други престъпления. Засилен ще бъде контролът върху паркирани моторни превозни средства, както и наблюдението на лица със съмнително поведение.
Проведени са срещи с представители на частни охранителни фирми и търговски обекти за повишаване на бдителността. Ще бъде осигурено полицейско присъствие в района на РЕМО „Етър“, МАИР „Боженци“, Соколския манастир и Дряновския манастир, както и на територията на гр. Севлиево.
Полицейските служители ще подпомагат движението чрез регулиране и насочване на трафика и паркирането.
На 10 април, петък, от 08.00 ч. до 18.00 ч. в Севлиево се въвежда следната организация на движение:
– в участъка на ул. „Росица” от ул. „Стефан Пешев” до ул. „Опълченска” се въвежда забрана за преминаване на МПС;
– в участъка на ул. „П Р. Славейков” от ул. „Стара планина” до ул. „Росица” се въвежда забрана за преминаване на МПС;
– в участъка на ул. „Д-р Иван Филипов” до входа на общинския паркинг се въвежда забрана за преминаване на МПС.
От ОДМВР – Габрово призовават всички граждани да спазват стриктно указанията на контролните органи и да проявяват отговорност като участници в движението. Служители на РДПБЗН – Габрово са извършили 24 проверки за спазване на правилата за пожарна безопасност в църковни обекти и 13 проверки в места за настаняване.
Огнеборците напомнят: бъдете внимателни при боравене със свещи както в храмовете, така и в домовете. Не оставяйте запалени свещи без надзор, тъй като съществува реален риск от възникване на пожар. При инцидент незабавно подавайте сигнал на телефон 112.
Криминалистите напомнят: при напускане на жилището за по-дълъг период не съобщавайте това на широк кръг от хора, не съхранявайте големи суми пари и ценности у дома и бъдете особено внимателни на оживени места като пазари, базари и търговски обекти. Не се доверявайте на телефонни обаждания с искане на пари – това често са опити за измама.
Ръководството и служителите на Областна дирекция на МВР-Габрово и Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“- Габрово ви пожелават светли празници! Бъдете здрави!

-
Кримипреди 7 дниИззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово
-
Новинипреди 6 дниПроф. Цонков: Служебното правителство ни въвлече в руско – украинската война!
-
Културапреди 5 дниЛазаровден е!
-
Културапреди 4 дниПразнуваме Цветница! Честит празник на всички
-
Любопитнопреди 6 дни„Плаша цените, а не гаргите“
-
Новинипреди 3 дниДжудистите ни с 9 медала от турнир в Перник
-
Културапреди 6 дниИсторически музей – Дряново е носител на националната награда „Наследство“
-
Новинипреди 3 дниМихаил Митов: Само за година стартирахме отново работата по приоритетите на областта







