Новини
Катаджиите продължават да ловят фиркани зад волана

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Катаджиите в област Габрово продължават да залавят подпийнали водачи на автомобили зад волана. За последните два дни органите на реда са образували пет бързи полицейски производства срещу шофьори употребили алкохол, информираха от пресцентъра на МВР.
В неделя /18 декември/ около 23.30 часа, на ул. „Д-р Цончев“ в Габрово, автопатрулен екип спрял за проверка лек автомобил „“Форд Ескорт“, управляван от С. С. на 21 години от Стара Загора. При извършената проверка за алкохол на водача, техническото средство отчело 1,39 промила. Отново в неделя в 03.45 часа, на ул. „Ст. Караджа“ в Габрово, автопатрулен екип спрял за проверка лек автомобил „Опел“, управляван от Д. В. на 26 години от Габрово. При извършената му проверка за алкохол, техническото средство показало 2.64 промила. На същата дата около 02.00 часа, на ул. „Опълченска“ в Габрово, автопатрулен екип проверил водача на лек автомобил „Форд Ескорт“, 38-годишния П. В. от Габрово. При проверката за алкохол уредът отчел 2.26 промила. В Трявна около 01.30 часа, в РУ „Полиция“ Трявна постъпил сигнал за възникнало ПТП на кръстовището между улиците „Бреза“ и „Лясков дял“ в града. От извършената проверка на място униформените установили, че лек автомобил „ВАЗ 2101“, управляван от 56-годишния М. М. от Трявна, при движение с несъобразена скорост, се е ударил в неподвижно препятствие. Водачът бил изпробван за употреба на алкохол, като техническото средство отчело 2.02 промила.
При друга полицейска проверка, катаджиите заловили пиян шофьор с 1.87 промила. Нарушението било установено в ранните часове на 19 декември, около 01.05 часа, на ул. „Хаджи Димитър“ в Габрово, когато автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка лек автомобил „БМВ“, управляван от Т. К. на 31 години от Габрово.
Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Пробация и обществено полезен труд за садиста, убил по брутален начин коте

16-годишен бе осъден по обвинение на Районна прокуратура – Габрово за проявена жестокост към гръбначно животно – коте на публично място и в присъствието на други две непълнолетни лица. Досъдебното производство бе образувано след получени множество сигнали в прокуратурата във връзка с публикуван видеоклип в социалната мрежа.
16-годишният извършител бе признат за виновен в това, че при форма на вина пряк умисъл, на 25.08.2025 г. около 20.00 ч. в Севлиево, проявил жестокост към гръбначно животно – коте на тримесечна възраст, като го ударил със сила в пътната настилка и по този начин противозаконно причинил смъртта му.
Деянието е било извършено на публично място и в присъствието на други две непълнолетни лица. Въпреки непълнолетието си той е могъл да разбира свойството и значението на извършеното и да ръководи постъпките си. Престъплението е по чл. 325б, ал. 2, т. 3, вр. с ал. 1, вр. с чл. 63, ал. 1,т.3 от НК. Наложено му е наказание (при приложение на чл. 55, ал.1, т.2, б.Б от НК) пробация за срок от една година, с пробационни мерки – задължителна регистрация по настоящ адрес, задължителни периодични срещи с пробационен служител и 100 часа безвъзмезден труд в полза на обществото за срок от една година.
Направените по делото разноски в общ размер на 1 881, 44 лева, равняващи се на 964, 85 евро, също следва да бъдат заплатени. Делото е приключило след одобрено от съда споразумение.

Новини
Отворено писмо от Христина Стефанова
Отворено писмо от Христина Порова – Стефанова
Когато „Журналистиката“ се превърне в гавра с родителите
Истината за една габровска детска градина, която не се вписва в удобния сценарий.
Докато група родители се борят за емоционалното здраве на децата си в 4-та група, един сайт и неговите последователи ги превърнаха в „интриганти“ с „торти и букети“.
Каква е реалността, скрита зад блокираните профили?
1. Документите срещу спекулациите: „Журналистката“ твърди, че има „беззаконие“. Родителите обаче разполагат с официален отговор от проверката на компетентните органи, който потвърждава, че законът не е спазен. Когато фактите не съвпадат с „разследването“, госпожата просто трие коментарите и блокира майките, за да не научат хората как стоят нещата „черно на бяло“.
2. Обидното отношение към родителите:
В коментарите под публикацията се внушава, че родителите „диктуват интриги“ и оказват натиск заради лични интереси. Стига се дотам майки да бъдат обвинявани, че са готови да „продадат и майка си за някой лев или за власт“. Това ли е нивото на дебата, когато става въпрос за 6-годишни деца?
3. Замълчаните факти за управлението:
Защо г-жата и нейните „информатори“ не споменават за професионалната етика на предишното ръководство? Защо се пропускат абсурдните изказвания на директорката към родителите, които нямат нищо общо с педагогиката? Удобно е да се говори за „системни проблеми“, но е неудобно да се признае личният провал в комуникацията с родителите.
4. Децата като заложници:
Родителите заявяват ясно: „Нас не ни интересуват избори и партии. Единственото, което ни вълнува, е спокойствието и подготовката на децата ни!“. Въпреки това, те са въвлечени в грозна кампания, която цели да ги представи като „потенциални гласоподаватели“, а не като загрижени майки и бащи.
Истината не е „своеволно налучкване“. Тя е в документите, които криете, и в блокираните хора, които не Ви позволяват да подменяте реалността.
Когато една „независима“ платформа започне да трие гласа на гражданите, тя спира да бъде медия и се превръща в инструмент за тормоз. Родителите от 4-та група няма да позволят децата им да бъдат употребявани за евтини сензации.
Новини
Може да не се стигне до грипна епидемия в Габрово, поне засега

Днес, 21 януари, се проведе заседание на Областния оперативен щаб за борба с грип и ОРЗ, като целта бе оценка на ситуацията в областта по отношение на грип и остри респираторни заболявания (ОРЗ).
Към днешна дата заболеваемостта е 266 на 10 000 души население, което е с 10 пункта по-малко спрямо предходния ден.
Броят на отсъстващите ученици за областта се движи средно 12%, а на отсъстващите учители е 2 %. Директорите на лечебните заведения за болнична помощ докладват, че натовареността е в рамките на обичайното за сезона.
След обсъждане на докладваната информация, членовете на Областния оперативен щаб за борба с грип и ОРЗ взеха решение на този етап да не се обявява грипна епидемия, както и да не се въвеждат временни противоепидемични мерки.
РЗИ – Габрово продължава сентинелното наблюдение върху заболеваемостта от Грип и ОРЗ на територията на област Габрово.


-
Кримипреди 7 дни38-годишен катастрофира при опит за бягство от полицията
-
Новинипреди 7 дниНиколай Василев и Стоян Ацаров застават начело на БФС – Габрово
-
Новинипреди 5 дниПрезидентът Румен Радев получи покана от президента на САЩ
-
Новинипреди 6 дниНивото на заболелите в Габрово достигна епидемични стойности
-
Кримипреди 6 дниДядо се опита да пробута фалшиви 500 евро в магазин в Габрово и го сгащиха
-
Новинипреди 5 дниИМ-Дряново ще проведе Петата конференция „Епохи, личности, памет“
-
Новинипреди 5 дниМоже да не се стигне до грипна епидемия в Габрово, поне засега
-
Новинипреди 5 дниД-р Жаклин Апиосян поема АГ-отделението в севлиевската болница





