Свържи се с нас

Новини

Общински съвет – Габрово гласува възнагражденията си

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Общински съвет – Габрово взе решение за определяне размера на трудовото възнаграждение на новоизбраните кмет на Община Габрово и кметове на кметства. С 30 гласа „за“, 2 „против“ и 1 „въздържал се“, местният парламент гласува трудово възнаграждение на Таня Христова в размер на 1524 лева месечно, а кметовете на Яворец, Драгановци и Поповци да пoлучават по 704 лева.

Местните парламентаристи определиха и своето възнаграждение, което е в размер на 365,52 лева на месец. Зам.-председателят ще получава 20 % повече от съветниците, като сумата ще бъде изчислявана в зависимост от времето на неговото водене на заседание, в случай, че замества титуляра на поста.  Общинските съветници ще получават възнграждение и в случаите, когато в рамките на един календарен месец, не е проведено нито едно заседание на местния парламент и на постоянните комисии, като то ще е в размер на 40% от  средната брутна работна заплата в общинска администрация.Това стана ясно след като бяха приети проемени в  Правилника за организация и дейност на Общинския съвет.

Общинските съветници определиха свои представител в Общото събрание на Националното сдружение на Общините в Република България, в лицето на Николай Сираков, а за негов заместник  Добромир Проданов. Сираков ще е и представител в Областния съвет за развитие.

При гласуването за числен и поименен състав на постоянните комисии единствената промяна дойде в „Комисията по административно обслужване, обществен ред, сигурност и международно сътрудничество“ – с председател Лена Георгиева, в която Лена Енева беше заменена от Стилияна Тинчева, а тя  стана член на „Комисията по екология, горско и ловно стопанство“.

На състоялото се заседание клетва като общински съветник  положи Петър  Марков от ГЕРБ, който зае мястото на избрания за зам.-кмет Климент Кунев.

Можете да ни намерите и във Фейсбук на :
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак

Published

on

Фалшива бомбена заплаха в 5 училища и 3 градини вдигна полицията на крак в област Габрово.

Днес, 4 юни, чрез спешния телефон 112 са получени сигнали за изпратени на служебните електронни пощи на пет училища и три детски градини в областта съобщения, съдържащи заплахи за поставени самоделни взривни устройства.

Незабавно са били предприети необходимите действия и са сформирани екипи на МВР, които са извършили обстойни проверки на посочените обекти.

При извършените проверки не били установени съмнителни предмети или устройства. За резултатите са съставени констативни протоколи.

Зареди още

Крими

Предстои пълномащабно учение в Габрово

Published

on

През следващата седмица в Габрово ще се проведе пълномащабно съвместно тактическо учение с практически действия. То е организирано от Областната дирекция на МВР – Габрово, в изпълнение на утвърден от министъра на вътрешните работи Иван Демерджиев план.

Учението ще се реализира на 10 юни, сряда. Съгласно утвърдения сценарий отделните етапи ще се състоят в района на сградата на сектор „Пътна полиция“ в Габрово, в сградата на бившето Пето основно училище, находящо се на бул. „Н. Вапцаров“ № 19, в района на бул. „Трети март“ № 156 и ул. „Латинка“ и в района на бул. „Трети март“ № 124.

В тази връзка за времето от около 10.30 ч. до 11.30 ч. временно ще бъде ограничено движението на автомобили и пешеходци по ул. „Васил Петлешков“, в участъка от кръстовището с ул. „Спортна“ до кръстовището с ул. „Хаджицонев мост“, както и движението на МПС и пешеходци по ул. „Хаджицонев мост“, в участъка от кръстовището с ул. „Васил Петлешков“ до кръстовището с бул. „Н. Вапцаров“.

Движението ще бъде регулирано и подпомагано от служители на МВР. Също така временно ще бъде ограничен достъпът на граждани до гише „Квалификация водачи на МПС“ и до гише „Административно-наказателна дейност“ в сектор „Пътна полиция“ за времето от около 10.15 ч. до 11.00 ч. на 10 юни.

Зареди още

Крими

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони в Габрово

Published

on

Криминалисти иззеха два незаконни пистолета и патрони за тях при извършено претърсване в жилище в Габрово.

Акцията е била реализирана вчера, 3 юни.

След проведените оперативно-издирвателни мероприятия и процесуално следствени действия, служителите на габровската полиция установили, че 43-годишен мъж придобил и съхранява в жилището си два пистолета и над 300 броя боеприпаси, които били без необходимото разрешително.

Оръжието и боеприпасите били иззети, а по случая образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица