Новини
Кулинарният базар на ЖБД „Майчина грижа“ събра 2 344 лв за талантливи деца

На 14 октомври, Петковден – духовния празник на Габрово, се проведе традиционният благотворителен кулинарен базар, организиран от Женско благотворително дружество „Майчина грижа“.
Събитието се превърна в пореден пример за силата на местната общност, като събраните средства в размер на 2 344 лева ще бъдат насочени към Фонд „Стефана Богдан Генчева“. Фондът предоставя стипендии на талантливи деца от Габрово в областите на науката, изкуството, културата и спорта.
Средствата ще подкрепят участието на децата в национални и международни конкурси и олимпиади, както и ще помогнат на деца в неравностойно социално положение да развият своя потенциал. ЖБД „Майчина грижа“ изрази своята благодарност към всички, които се включиха в благотворителния базар – от тези, които дариха продукти и пари, до всички, които направиха покупка или просто подкрепиха каузата с дарения.
Специална благодарност беше изразена и към Общинския съвет по наркотични вещества – Габрово за логистичната подкрепа. Традицията на кулинарния базар на Петковден показа силата на сътрудничеството в Габрово и доказа, че когато общността се обединява около значими каузи, възможностите за подкрепа на младите таланти стават реалност.
Базарът привлече както индивидуални дарители, така и фирми, които с готовност предоставиха своя продукция. Сред щедрите дарители са:
- Дарина Маринчевска, Диана Николова, Маргарита Рашкова, Пепа Боева, Красимира Василева, Милена Пенчева, Десислава Горанова, Миглена Саратлиева, Ивелина Минчева, Тотка Христова и г-жа Христова от Магазин Кам, които предоставиха домашно приготвени кулинарни изкушения.
- Местни фирми, които също подкрепиха събитието със своята продукция: Пекарна „Светофара“, Сладкарница „Виена“, Пекарна „Николови“ и Пицария „Мания“.
Освен дарения в натура, базарът получи и парични дарения от:
- Сава Пенчев – 100 лв.
- Механа към РЕМО „Етър“ – 100 лв.
- Галина Банковска – 50 лв.
- Таня Бонева – 50 лв.
- И много други дарители, които направиха парични вноски или заплатиха по-големи суми от стойността на закупените продукти.


Крими
Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.
Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.
Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.
Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.
Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Икономика
Работа за сериозни хора над 55!
Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.
Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.
За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.
За връзка: +359 88 954 3686.

Крими
Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.
Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.
Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.
На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

-
Културапреди 5 дниГаброво е кандидат за европейска столица на културата през 2032 г
-
Новинипреди 6 дниКак става таксуването в градския транспорт на Габрово?
-
Кримипреди 6 дниНазначават химическа експертиза по катастрофата със загинал на Шипка моторист
-
Културапреди 6 дниВенцислав Симеонов: Градският часовник е символ на просперитета
-
Любопитнопреди 4 дни„Персеиди и китари“ събира младежи под звездите за трета поредна година
-
Кримипреди 4 дниУсловна и парична глоба за причинилите мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Любопитнопреди 4 дниГрупа Молец пристига за Младежкия фестивал „Тук и сега“
-
Кримипреди 8 часаНяма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица







