Свържи се с нас

Новини

ГЕРБ-Габрово регистрира листата си за народни представители с водач Томислав Дончев

Published

on

Областният координатор на ГЕРБ-Габрово Цветомир Михов и общинският ръководител Добромир Проданов регистрираха пълна листа с кандидати за народни представители от ГЕРБ-СДС. Неин водач е Томислав Дончев, който през годините е бил вицепремиер, евродепутат, министър, народен представител, кмет.

“Партиите трябва да преодолеят егото си, за да се върне смисълът в политика – развитието на страната ни. Въпреки всички емоции и натрупани травми, аз си мисля, че между голяма част от партиите има консенсус, че трябва да пазим България мирна, сигурна и спокойна, че не трябва да правим експерименти с финансовата си система и да не харчим за сметка на децата си, че трябва да модернизираме страната, че трябва да подобряваме образованието, здравеопазването, да развиваме индустрията, да модернизираме армията си. Правили сме и пак ще направим всичко възможно да има стабилно управление на страната”, коментира Томислав Дончев.

Второто място в листата заема представител на гражданската квота – спортният мениджър Михаил Митов, който е изпълнителен директор на Футболен клуб „Янтра Габрово”. Трети в листата е общинският съветник Атанас Атанасов от Севлиево, икономист по образование, работи в голяма севлиевска компания, реализира спортни успехи в областта на бадминтона.

Четвърто място в листата заема ново лице – Росен Ралев от Трявна. Той е икономист по образование, последните години работи в общинска администрация – Трявна, първоначално в сферата на разработването, управлението и отчитането на проекти, впоследствие като експерт „Култура, образование, спорт и здравеопазване”. Има и дългогодишен опит в сферата на търговията.

Пети е общинският ръководител на ГЕРБ- Дряново и общински съветник Иван Марев, магистър фармацевт с дългогодишен опит в управлението на аптеки, който се завърна в родния си град и разкри аптека за нуждите на съгражданите си. Шести в листата е най-младият общинският съветник Максим Садинов, който завърши „Финанси” в УНСС с отличие и продължава обучението си – магистър по „Счетоводство”, като едновременно с това работи като одит консултант в международна компания, участва в младежки обмени по Еразъм+.

Седма е общинският съветник Милена Кръстева, инженер-химик, икономист, консултант по проекти по оперативните програми, насочени към бизнеса и индустрията. Осми е десният политик от квотата на СДС Веселин Данчев – общински съветник, инженер по образование, предприемач.

Новини

ГЕРБ е единствената партия, за която санирането на жилищата е приоритет

Published

on

ГЕРБ е единствената партия, която през годините е доказала, че санирането на жилищата на гражданите е приоритет. Благодарение на програмите, реализирани по време на управленията на ГЕРБ, стотици хиляди българи живеят в санирани жилища, по-красива среда и плащат по-ниски сметки за отопление. Освен това санирането удължава и живота на сградите, каза кандидатът на ГЕРБ за народен представител от 7-ми МИР-Габрово Михаил Митов.

Той обясни, че ГЕРБ ще продължи санирането с нова национална програма, която ще обхване и еднофамилните жилищни сгради, а не само блоковете. „Целта е тя да подпомогне живеещите и в по-малките населени места“, каза още Михаил Митов.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ГЕРБ – СДС“ е под номер 15 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Новини

Избирателите в област Габрово ще гласуват в 223 секции

Published

on

223 ще са избирателните секции в област Габрово. Това съобщи председателят на РИК – Габрово Мария Недева по време на среща с представители на всички институции, които имат отношение към организацията на предстоящите на 19 април парламентарни избори.

Форумът се проведе в Областна администрация – Габрово. Целта на срещата бе постигането на синхрон в действията на институциите и недопускането на слабости в организацията.

156 са секциите, в които гласуването ще е комбинирано – с машини и с бюлетини. В 67 гласуването ще е само с бюлетини. Три ще са подвижните секции- две в община Севлиево и една в община Габрово. Осем ще са секциите за избиратели със зрителни увреждания и двигателни затруднения в областта.

Предвидено е образуването на още 11 подвижни секции в лечебни заведения и социални услуги, които ще бъдат сформирани 48 часа преди вота при наличието на необходимия брой гласоподаватели. Обученията на членовете на СИК ще бъдат проведени в периода 13 – 16 април.

Управителят на РОЦ Горна Оряховица и Габрово към ЕРП „Север“ Тодор Георгиев увери, че електрозахранването в деня на вота ще бъде непрекъснато. Има предвидени два допълнителни аварийни екипа, а всички планови прекъсвания за 19 април са отменени. Директорът на РДПБЗН – Габрово Пламен Генчев подчерта, че при необходимост могат да бъдат предоставени генератори.

Зареди още

Новини

Слави Василев в Севлиево: Бизнесът движи икономиката и държавата трябва да започне да работи за него

Published

on

Представители на местния бизнес се срещнаха с кандидатите за народни представители на „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово в Севлиево. В дискусията участва и Слави Василев, водач на листата на коалицията в 20-и МИР – Силистра.

Основен акцент в разговора бяха предизвикателствата пред малките и средните предприятия в региона и необходимостта от създаване на предвидима и конкурентна бизнес среда.

В рамките на срещата бяха представени ключови приоритети от икономическата програма на „Прогресивна България“, насочени към намаляване на административната тежест, електронизация на услугите и подобряване на достъпа до финансиране за бизнеса. Акцент бе поставен върху необходимостта държавата да създаде ясни правила и условия, в които бизнесът може да работи и да се развива.

„Бизнесът е този, който движи политиките. Той създава работни места и позволява да се финансират социалните разходи, които всички очакваме държавата да осигурява. Затова държавата трябва да започне да работи за бизнеса, а не срещу него“, заяви Слави Василев.

Той подчерта, че ключов проблем остава начинът, по който се разходва публичният ресурс: „Трябва да спрем разхищението на държавния ресурс чрез определени олигархични кръгове и да гарантираме, че средствата достигат до реалната икономика.“

Николай Косев, водач на листата на „Прогресивна България“ в 7 МИР – Габрово, акцентира върху значението на стабилната икономическа среда за региона: „В област Габрово имаме силна индустриална основа, но тя се нуждае от предвидимост, по-добра инфраструктура и реален достъп до финансиране, за да се развива устойчиво.“

В хода на срещата бе обсъдено и влиянието на повишаването на цените на горивата върху разходите на бизнеса и конкурентоспособността на предприятията.

Данаил Лалев, втори в листата на „Прогресивна България“ и представител на Севлиево, постави фокус върху конкретните предизвикателства пред бизнеса в града: „Бизнесът в Севлиево е ясен в своите приоритети – по-малко администрация, по-бързи процедури и реални решения. Това са проблеми, които изискват действия, а не обещания.“ Представителите на местния бизнес поставиха въпроси, свързани с необходимостта от по- висока избирателна активност и очакванията за реална политическа отговорност.

В отговор Слави Василев подчерта, че доверието може да бъде възстановено само чрез ясни правила и последователни действия: „Хората очакват реални резултати. Политическата отговорност означава решенията да се носят открито и да има ясна връзка между управление и резултат.“

Той беше категоричен, че „Прогресивна България“ няма да прави компромиси с този подход: „Няма да се коалираме с ГЕРБ и Делян Пеевски под никаква форма и при никакви обстоятелства.“

Срещата премина в открит диалог, като участниците се обединиха около необходимостта от ясни правила, предвидима среда и по-голяма отговорност в управлението.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица