Новини
„Янтра“ отново записа победа над лидера „Септември“

„Янтра“ постигна втора победа през сезона над лидера във Втора лига „Септември“ (София). Този път съставът ни се наложи като гост на стадиона в квартал Драгалевци с 1:2. Това беше пета поредна победа за отбора ни в първенството и десети мач без загуба.
И на стадион „Драгалевци“ „Янтра“ се чувстваше като домакин, заради подкрепата на сериозен брой габровски привърженици, които пътуваха за мача до столицата. За тяхна радост, габровският тим поведе още в петата минута на двубоя. Валентин Цветанов се пребори за топката със Симеон Александров и изведе Велислав Василев зад защитата на Септември.
Юношата на „Черно море“ напредна на скорост към наказателното поле и останал сам срещу Шейтанов не сбърка, пращайки топката под него по тревата за 0:1. Веднага след гола обаче домакините приложиха натиск, а „Янтра“ отстъпи в средата на терена и изпита сериозни трудности до края на първата част. В десетата минута топката беше центрирана от свободен удар отдясно в наказателното поле на габровци, където настана разбъркване, а капитанът Асен Георгиев завърши с удар, но право в ръцете на Борис Груев.
„Септември“ имаше добър шанс за попадение и в 14-ата минута, когато Айкут Рамадан центрира от свободен удар отляво до наказателното поле, където Георги Динков засече с глава, но кълбото премина на сантиметри над напречната греда. Пет минути по-късно голмайсторът за „Янтра“ Велислав Василев трябваше да напусне принудително терена, след като бе получил контузия при радостта си при отбелязването на гола и бе заменен от Лъчезар Йорданов.
Столичани пропуснаха нова страхотна възможност да изравнят резултата в 20-ата минута. Тогава Рамадан изведе по отличен начин Ивайло Михайлов отляво в наказателното поле, а Груев излезе да го пресрещне. Нападателят обаче пусна с левия крак топката покрай него, но тя не пожела да влезе във вратата и премина покрай гредата.
Настойчивите действия на „Септември“ дадоха резултат и голът стана факт в 24-ата минута. Рамадан центрира отлично отляво към границата на вратарското поле, където Симеон Александров беше изпуснат от Валентин Цветанов и стреля с глава. Борис Груев отрази първия му удар, но топката се върна в краката на фланговия футболист и той не сбърка при добавката за 1:1.
Сериозна грешка в защитата на „Янтра“ за малко да доведе до втори гол за домакините в 29-ата минута. Димитър Стоянов върна неразчетено топката към Груев, който обаче беше притиснат от Ивайло Михайлов. Нападателят беше закачен леко от стража, кълбото остана на място, а Борислав Маринов опита да завърши от малък ъгъл в опразнената врата, но не успя да уцели очертанията ѝ.
Домакините имаха претенции за дузпа, но сигнал от главния съдия Мариян Гребенчарски не последва. Нов пропуск за „Септември“ дойде в 37-ата минута, когато Асен Георгиев реши да стреля директно от пряк свободен удар на добра позиция в наказателното поле. Защитникът завъртя отлично топката над стената, но тя се отби от напречната греда, след което Ивайло Михайлов не успя да се ориентира по най-бързия начин при добавката и прати кълбото над вратата в аут. В 42-ата минута Айвън Ангелов беше спрян с нарушение на ъгъла на наказателното поле от Асен Георгиев, но реферът подмина ситуацията, която можеше да донесе и втори жълт картон на бранителя на домакините.
След почивката „Янтра“ започна с по-голяма агресия и овладя центъра. Това донесе резултат и в 57-ата минута съставът ни отново поведе. Айвън Ангелов изработи свободен удар в дясно от вратата. Топката беше центрирана от Петър Казаков в наказателното поле, след което беше отбита от играч на „Септември“. Тя обаче попадна в Петър Вуцов, който я предостави на Айвън Ангелов и халфът с мощен удар с десния крак пред наказателното поле „препарира“ Шейтанов и кълбото се спря в долния му десен ъгъл за 1:2.
„Янтра“ продължи по-често да стои в половината на своя опонент, като Даниел Младенов отправи два неточни изстрела, а слаб такъв на Петър Казаков попадна в ръцете на вратаря Шейтанов. В 70-ата минута домакините отказаха да спрат играта, въпреки че Айвън Ангелов остана да лежи на тревата. Получи се много опасна атака и само великолепната намеса на Борис Груев запази аванса на отбора ни. Айкут Рамадан получи отляво в наказателното поле, след което центрира по тревата, а там Валентин Цветанов в опита си да изпревари играч на домакините и да изчисти топката, я насочи към собствената си врата, но Груев демонстрира рефлекс и спаси.
В 74-ата минута на контраатака Алекс Петров беше много близо до това да увеличи аванса на отбора ни, но ударът му с десния кръг мина на сантиметри покрай гредата на Шейтанов. В 78-ата минута „ковачите“ останаха с човек по-малко на терена. Капитанът Петър Казаков получи втори изключително пресилен жълт картон от Гребенчарски и трябваше да напусне играта. В 84-ата минута „Септември“ отново беше много близо до изравняване. Мартин Стоянов проби отляво, влезе в наказателното поле и центрира. Там влезлият като резерва Мартин Ангелов отклони кълбото към собствената си врата, но то се отби от напречната греда. След това топката попадна в Митко Митков, който центрира обратно в наказателното поле, а Стоянов отправи красив изстрел със задна ножица, но покрай вратата.
Натискът на домакините не даде резултат в минутите до края и „Янтра“ се поздрави с втора победа над „Септември“ през сезона, след драматичното 3:2 в Габрово през есента.
В 24-я кръг „Янтра“ ще приеме друг от претендентите за челото – Добруджа. Мачът е в събота, 9 март, от 15.30 часа на стадион „Христо Ботев“.


Крими
Полицията проведе акция за контрол на електрическите тротинетки

29 проверени водачи на индивидуални електрически превозни средства (ИЕПС) и 11 констатирани нарушения. Това е резултатът от специализираната полицейска операция, проведена на 9 и 10 юли в Габрово и Севлиево.
Акцията беше насочена към повишаване на безопасността на движението по пътищата и се проведе по разпореждане на директора на Областна дирекция на МВР – Габрово, старши комисар Илиян Иванов, съобщиха от пресцентъра на полицията.
По време на операцията вниманието на органите на реда бе насочено към спазването на Закона за движението по пътищата в частта му, отнасяща се до управлението на електрически тротинетки и други ИЕПС. Проверени бяха няколко съществени аспекта, а именно – възрастта на водачите, използването на задължителните предпазни средства, движението в разрешените за целта зони, а също и техническата изправност на самите превозни средства.
Наред с контролната дейност, служителите проведоха разговори с водачите, в които им бяха разяснени правилата за безопасно управление на ИЕПС. Целта на тези беседи беше да се повиши осведомеността на водачите и да се намали рискът от пътнотранспортни произшествия, произтичащ от неправилното използване на тротинетките.
От установените 11 нарушения се откроиха три основни вида пропуски, сред които управление без защитна каска, движение в зони и управление по площи, предназначени само за пешеходци, и превозване на пътник на тротинетка, при положение че тя е предвидена за един водач.
Именно тези нарушения създават реален риск както за самите водачи, така и за останалите участници в движението.
От ОДМВР – Габрово подчертаха, че проверките върху водачите на ИЕПС няма да бъдат еднократни, а контролът над водачите им ще продължи и в бъдеще, с ясната цел да се ограничат нарушенията и да се гарантира по-висока безопасност за всички, които се движат по пътищата и тротоарите на двата града.

Крими
Три нови патрулки получи Областната дирекция на МВР – Габрово

Областната дирекция на МВР -Габрово получи три нови патрулни автомобила „Шкода Кодиак“, чието закупуване е финансирано от Фонда за безопасност на движението.
Автомобилите са оборудвани с лайтбар и необходимата специализирана техника за изпълнение на полицейските функции.
Те са обозначени с отличителните знаци и герба на Министерството на вътрешните работи.

Новите патрулни автомобили ще подпомогнат ежедневната работа на полицейските служители и ще бъдат използвани за патрулно-постова дейност, териториално обслужване и осъществяване на контрол по Закона за движението по пътищата.
С включването им в автопарка на дирекцията ще се повишат мобилността и оперативните възможности на полицейските екипи, както и ще се подобри контролът по пътната безопасност.

Новини
Полагат нов асфалт на още 4 км на пътя за Узана

Областният и заместник областният управители Кристина Сидорова и Андрей Николов проведоха работна среща с директора на Областно пътно управление Габрово инж. Деян Георгиев.
По време на срещата бяха обсъдени текущите дейности по поддържането на републиканската пътна инфраструктура в област Габрово.
Георгиев подчерта, че екипите на Областно пътно управление работят по отводняване и подрязване на храсти край пътните пространства. Приоритетно работата се извършва по първостепенните пътища.

Продължава работата по пътя между Габрово и местността Узана, като е предвидено да бъдат асфалтирани още 4 км от трасето.
Почти е завършен ремонтът на пътя Севлиево – Сенник – Градница – Бериево.
На износващ пласт е вече и пътят между Царева ливада и Дряново, като остава да се положи пътна маркировка и да се поставят знаци.
Започват ремонтните дейности по пътя Агатово- Крамолин.

-
Новинипреди 6 дниТаня Христова хвърли бомбата: Габрово вече не е безопасен, а МВР бездейства!
-
Кримипреди 6 дниКомисар Илиян Иванов контрира Таня Христова: Габрово остава спокоен град!
-
Културапреди 6 дниИзлезе второто издание на „(Не)Познатият Колю Фичето“
-
Новинипреди 5 дниКомуникацията между институциите в региона е добра, работи се в синхрон
-
Новинипреди 3 дни170 години от рождението на Никола Тесла – геният, който чуваше Вселената
-
Новинипреди 5 дниСребро за Иван Екимов от международен шахматен турнир
-
Любопитнопреди 4 дниДрескод футболна фланелка за споделеното гледане на първия полуфинал
-
Новинипреди 5 дниГабровски учител участва в международен педагогически форум






