Новини
Мариян Костадинов: С прозрачни обществени поръчки габровските фирми могат да участват в развитието на града
Перспективите за развитие на Габрово, подобряване качеството на строителството на обществените обекти и ролята на строителния бранш за осигуряване на сигурни и високо платени работни места бяха само част от темите, по които говорихме днес заедно с кандидата за общински съветник от „Заедно ЗА силна община“ Йовчо Трифонов с габровския клон на Камарата на строителите в България.
И – да! Общината има роля и може да направи много, за да реши в голяма степен тези проблеми.
Това, което е необходимо е обществените поръчки да бъдат прозрачни.
Представителите на строителния бранш изразиха учудването си, че през последните години всички обществени поръчки в тази сфера се печелят от фирми, регистрирани на 200 км. от Габрово и с едни и същи собственици, което буди основателни съмнение за нелоялни практики.
Убеден съм, че габровските производители на строителни материали не бива да бъдат пренебрегвани. Факт е че при изграждането на водния цикъл на стойност 87,8 млн. лева, от 120 километра положени тръби, нито метър не е от габровски производители, които са сред водещите в България.
Решаването на много от проблемите дори не изисква голям финансов ресурс, а желание, правилно планиране и контрол.
Голяма част от завършените вече обекти са със съмнително качество и на следващия кмет ще му се наложи да търси допълнителен финансов ресурс за ремонт на скрити и явни дефекти.
Може да се направи много и за да се спре обезлюдяването на града ни. Проблем, с който се сблъскваме всеки път, когато търсим персонал.
Със сигурност може бизнесът и Общината да бъдат партньори, каквито добри практики има в много други градове. Вярвам, че само така местната власт може да отговори на очакванията на бизнеса.
Зная, че кметът е длъжен да се грижи както за гражданите, така и за бизнеса, който спомага за просперитета на един град. Всички ние от „Заедно ЗА силна община“ сме убедени, че има много, което може да направим, за да реализираме голяма част от предложенията, които споделихте днес.
Всъщност, Общината майка или мащеха е била за бизнеса през дългите години еднолично управление на Габрово? Отговорът на този въпрос оставям на Вас, предприемачи.
Гласувайте за Мариян Костадинов за кмет на Габрово и за кандидатите за общински съветници от листата на „Заедно ЗА силна община“ с номер 13 в бюлетината.
*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на „Заедно ЗА силна община“ – Габрово, във връзка с изборите за общински съветници и за кметове, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „Заедно ЗА силна община“ – Габрово е под номер 13 в бюлетината за гласуване. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*
Новини
Владимир Ангелов застава начело на УС на ОФК „Янтра“

Габровският предприемач Владимир Ангелов застава начело на Управителния съвет на ОФК „Янтра“, информираха от футболния клуб.
Владимир Ангелов е на 36 години, възпитаник на Националната Априловска гимназия. Собственик и управител на фирма, която се занимава с професионално проектиране, изработка и монтаж на метални конструкции, халета и различни метални изделия. Той е член на Управителния съвет на клуба от края на 2024 година и е дългогодишен партньор, спонсор и съмишленик на каузата Янтра.
Благодарение на неговата подкрепа и контакти, част от треньорите на клуба преминаха обучение в Славия (Прага). Връзката му с футбола започва преди години, когато работи в академията на Нотингам Форест и трупа опит в детско-юношеския футбол. Това се превръща в негова лична страст и кауза, затова последователно се обучава в Бенфика и Алто академи (Виченца, Италия).
„Вярвам, че достигнахме най-успешния период на Янтра за последните 30 години — чрез екипна работа, отдаденост и постоянство. Убеден съм, че за да разгърне максималния си потенциал, Янтра има нужда от още повече хора, които да ни подкрепят и да се гордеят с това, което габровският спорт може. Пътят на развитие минава през превръщането на Янтра в обща кауза на всички габровци.
Фокусът към нашите деца ще бъде на първо място. Представителният отбор не може да функционира без детската академия, затова продължаваме работата от последните две години — прилагане на методика, подобряване на условията и повишаване качеството на тренировъчния процес, за да превърнем Янтра в един от водещите клубове в България. Надявам се привържениците на клуба да се увеличават и да подкрепят отбора, а ние обещаваме визия, последователност и прозрачност.“, бяха първите думи на новия председател на УС на клуба.
Той ще бъде официално представен по време на пресконференция, която ще се състои на 23 февруари.


Крими
Заловиха шофьор, каращ на „пиксели“ в Габрово

Двама мъже от Севлиево бяха задържани при специализирана полицейска операция, имаща за цел противодействие на престъпления, свързани с употребата, разпространението и държането на наркотични вещества.
Единият от тях се оказа дрогиран зад волана, а при обиска му се оказа, че държи още на наркотика в себе си. Случката се разиграла на 20 февруари в Габрово.
Тогава автопатрулен екип на габровската полиция спрял за проверка “Хонда Акорд“, управлявана от 36-годишен осъждан мъж. Водачът бил тестван за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за пико.
Допълнително било открито, че мъжът придобил и държи в себе си още 2,2 грама метамфетамин.
По случая е образувано досъдебно производство.
В рамките на акцията за наркотици, при полицейска проверка бе закопчан и другият 34-годишен севлиевец, у когото бяха открити около 4,2 грама метамфетамин.
Лицето било задържано, като срещу него е образувано досъдебно производство.

Новини
Четири медала спечелиха състезателите на ШК „Орловец 1997“

С четири медала се завърнаха състезателите на ШК „Орловец 1997“ – Габрово, които участваха в шахматния турнир Купа „Васил Левски“, който се провежда всяка година в Казанлък.
Във възрастовата група до 15 години габровските състезатели грабнаха два медала – сребърен за 13-годишния Стефан Тотев и бронзов за 13-годишния Ангел Марков. Състезателят на „Орловец 1997“ Кристиян Василев спечели бронзов медал във възрастовата група до 13-години.
Най-малкият участник от Габрово, 7-годишният Стелиян Пелеев, който за първи път участва в шахматна надпревара, успя да спечели бронзов медал във възрастовата група „Детска градина“.
Добре се представи и набиращият опит Габриел Петков, който остана на крачка от медалите в групата до 11 години. Росен Нанев стартира силно, но забуксува и този път не успя да влезе в призовата тройка в групата до 15 години. Освен медали, победителите получиха и награди от организаторите – Шахматен клуб „Казанлък 21“.


-
Любопитнопреди 7 дни„Беглика“ гостува в края на тази седмица в Габрово
-
Кримипреди 7 дниСпипаха още една фалшива шофьорска книжка в Габрово
-
Любопитнопреди 7 дниМихаил Вешим отбеляза 80 г. „Стършел“ в Севлиево
-
Културапреди 7 дниСреща – разговор с Ивелина Радионова и представяне на творчеството ѝ
-
Новинипреди 6 дниГаброво ще почете 153 години от безсмъртието на Апостола на Свободата
-
Новинипреди 6 дниНад 30 села и няколко габровски квартала са без ток заради снега
-
Новинипреди 5 дниГЕРБ-Габрово: Опозицията в Общински съвет-Габрово каза „Не” на габровския футбол
-
Кримипреди 5 дни„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля










