Свържи се с нас

Новини

Кметът на Трявна награди шампионите на международния детски футболен турнир

Published

on

През изминалите дни в Трявна се проведе поредното издание на един от най-утвърдените и мащабни детски футболни турнири, придобил международен статус – „Tryavna Cup“ 2023. Това бе второто издание на формата, след като през април тази година възрожденският град домакинства и първото му издание.

Надпревара събра общо осем отбора от страната и чужбина, сред които небезизвестни имена като Болярчетата – Велико Търново, ДФК Делфините, ДФК Янтра, Локомотив Дряново, Radu Rebeja, Приказките, ФК Пловдив.

И тази година, кметът на Община Трявна получи честта да раздаде наградите на най-добрите сред най-добрите, като пожела на всички тях здраве, бъдещи успехи и много нови покорени върхове в света на футбола.

Заедно с главния организатор на събитието, г-жа Силвия Кръстева връчи почетните статуетки на най-добрия голмайстор, най-добрия вратар, най-полезния състезател и шампионите при набор 2013: Болярчетата – Велико Търново.

Кметът на Община Трявна получи почетен плакет с благодарност за огромната подкрепа, която местната власт оказва на Международния детски футболен турнир „Tryavna Cup“ през всичките тези седем години от неговото стартиране във възрожденския град.

Пълна информация за проведените срещи, крайни резултати и класирания при отделните набори във второто издание на „Tryavna Cup“ 2023 може да откриете на официалната страница на Международния детски футболен турнир.

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица