Новини
Силвия Кръстева поздрави баба Йорданка за 100-я ѝ рожден ден

През изминалия ден кметът на община Трявна посети Дома за стари хора в града по един много специален и приятен повод – 100-годишният юбилей на баба Йорданка Събева.
Силвия Кръстева пожела на възрастната дама да бъде жива и здрава още дълги години и по случай рождения й ден поднесе поздравителен адрес и кошница с плодове. Трогната от жеста и проявеното уважение, 100-годишната юбилярка благодари от сърце на градоначалника и също й пожела да бъде здрава и много успешна занапред!
По-рано през деня баба Йорданка отпразнува своя рожден ден в компанията на близки и познати в Дома за стари хора, където бе поздравена с музикалните изпълнения на Вокална група „Алгара“ – Трявна. Възрастната жена получи букети с цветя и бе обсипана с топли и искрени пожелания.
Ръководството и екипът на Община Трявна още веднъж поздравяват баба Йорданка по случай 100-годишния й юбилей и й пожелават най-вече здраве и спокойни старини.
ПОЗДРАВИТЕЛЕН АДРЕС
УВАЖАЕМА Г-ЖО СЪБЕВА,
Да навършиш 100 години е привилегия! Дар от Бога! Една достолепна възраст, пред която всички ние може само да се преклоним и да благодарим! Живот, равняващ се на цял един век, на хиляди минути, часове и дни, запазили спомените на радости и неволи, смях и сълзи, паметни събития и лични истории. Една съдба, превърнала се в пример на мъдрост и отражение на правилният път, по който да вървим.
Днес Вие сте човекът, олицетворяващ този пример! И аз искрено се радвам, че имам честта и удоволствието да Ви поднеса своите най-специални поздравления по случай Вашия рожден ден! Честит юбилей, г-жо Събева! Честита 100-годишнина!
Пожелавам Ви да бъдете още дълги години жива и здрава, да посрещате всеки нов ден с усмивка на лицето, а душата и сърцето Ви да бъдат изпълнени само с мир и любов! И помнете, че човек е на толкова години, на колкото се чувства!
С дълбок поклон пред Вашите 100 години!
Честит празник!
С уважение,
СИЛВИЯ КРЪСТЕВА
Кмет на Община Трявна
Любопитно
Готови ли сте за истинска италианска пица?
Готови ли сте за истинска италианска пица? Нова пицария отваря врати в Габрово!
От 8 май в Габрово вече ще има ново място за любителите на истинската италианска пица – пицария „Капанъ“!
Официално откриване ще се проведе утре от 18.00 часа на ул. „Нарцис“ 1, където ви очакват вкусна храна, добро настроение и специалното участие на DJ HRYSTEM.
В „Капанъ“ пиците се приготвят в професионална италианска пещ, която придава автентичен вкус, ароматна хрупкава коричка и качество, което се усеща във всяка хапка.
Освен пици на място, ще предлага и разнос в рамките на Габрово срещу 1,50 евро. Заведението разполага с уютна лятна градина, просторна тераса и детски кът за най-малките гости, за да може цялото семейство да се чувства комфортно и приятно.
Работно време: всеки ден от 11.00 до 22.00 часа.
Адрес: гр. Габрово, ул. „Нарцис“ 1.
Телефон за поръчки и информация: 0896862222.
Очакваме ви да отпразнуваме заедно началото на едно ново вкусно място в Габрово!
Култура
Гала Савчева с ново престижно отличие и музикален проект

Гала Савчева бе удостоена с еднолично първо място на XIII-ото издание на международния конкурс „The Sound of Time“ („Звукът на времето“). Отличието тя завоюва с акапелно изпълнение на северняшката народна песен „Соколе, сиви соколе“, впечатлило журито със своята автентичност и вокално майсторство.

Постижението е резултат от последователна работа, професионализъм и отдаденост към българското музикално изкуство. Съществен принос за успеха има нейният вокален педагог д-р Ана Борисова, която също бе отличена с Диплома за високи постижения в творческия и педагогическия процес.

Изпълненията бяха оценявани от авторитетно международно жури с председател Иван Лечев и членове Нели Андреева, Clavdia Vasilache, Емил Струнджев, Жени Лечева, Светла Караджова и HE QingFang.

Без да прекъсва своята творческа дейност, още на 4 май Гала Савчева влезе в студиото на Пенчо Цочев („Пангура Мюзик“), където започна работа по новия си авторски проект – песента „Карнавал“. Текстът е на Георги Облаков, а музиката на Пенчо Цончев. Записът е реализиран с любезното съдействие на Оркестър „Габрово“ (Представителен духов оркестър), с диригент Николай Венков.


Новата песен „Карнавал“ се очаква съвсем скоро и е посветена на празника на град Габрово.

Новини
Янтра се изкачи до втора позиция след ценен успех в София над ЦСКА II

Изключително ценен успех постигна отборът на Янтра в битката за второто място във Втора лига, даващо право на участие в бараж за влизане в елита. „Ковачите“ се наложиха като гости на един от най-стойностните тимове в групата – дубъла на ЦСКА.
Срещата завърши 0:1, а победното попадение реализира Денислав Ангелов – негово 13-о за сезона. Така габровският тим взе и своеобразен реванш за поражението от „червените“ през есента в Габрово.
Емануел Луканов заложи на схема 4-5-1 с изнесен в предни позиции Денислав Ангелов и по-наситена халфова линия, в която като титуляр се завърна капитанът Петър Казаков. Янтра изигра силно първо полувреме и използва своя шанс да поведе. Това се случи в 37-ата минута, когато Ивайло Енчев центрира отлично отдясно, а Ангелов засече с плонж и с глава прати топката в левия ъгъл за 0:1.
През втората част съставът на Валентин Илиев упражни сериозен натиск, но с много битка и себераздаване футболистите на Янтра не позволиха изравняване. Иван Тасев и Мартин Сотиров пропуснаха добри възможности, а веднъж Мартин Райнов изчисти от голлинията след ъглов удар. Емануел Луканов направи точните смени и „ковачите“ затвориха играта в последните 30 минути.
В края Янтра дори можеше да стигне до второ попадение. Тихомир Димитров пропусна с глава в 89-ата минута, а в добавеното време Велизар Къналян не успя да засече топката на метър от голлинията.
В следващия кръг габровският тим приема Вихрен. Срещата е в понеделник, 11 май, от 17.45 часа на стадион „Христо Ботев“.

-
Културапреди 3 дниИсторически музей – Дряново ще участва в „Нощ на музеите“
-
Културапреди 2 дниНов документален филм разкрива ролята на жените в Априлското въстание
-
Новинипреди 3 дниМладежите на „Чардафон“ са шампиони на България
-
Новинипреди 3 дниЗлатен дубъл за девойките на „Бъки“
-
Новинипреди 3 дниСК „Хоуп“ Габрово се върна от Солун с четири титли
-
Новинипреди 2 дни282 кг опасни отпадъци предадоха габровци безплатно
-
Културапреди 2 дниЗора Колева и нейните ученици с нови върхове на музикалната сцена
-
Новинипреди 2 дниЯнтра се изкачи до втора позиция след ценен успех в София над ЦСКА II






